Šta je novo?

Google Pixel 4 / 4 XL

Nije flejmovanje, vec cinjenica.

Novi Pixeli nemaju sta da traze na trzistu sa onakvim dizajnom, bez wide-angle kamere, bez FP-a i sa onakvim cenama. Apsutni fail-ovi od telefona.

Izbaciti FP koji gomila aplikacija koristi, koji je godinama unazad bio jedina biometrijska funkcija je smesno.
 
Igrao sam se pre neki dan sa telefonom i po meni on nema sta da trazi ove godine u ovom cenovnom rangu
 
Cena mu je u sustini jedini problem.
Telefon je u sustini dobar, ima jake ali jednosmerne argumente i bio bi super fon za 600/700e.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Dvoje ili troje za sada

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
:) au, a sta sa ostalima koji samo kakaju kako je los itd a nemaju ga?

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Za sada jedina stvar koja mi se ne svidja jeste sto ne mogu kao covek da snimim probu (benda), mikrofon ne radi dobro utisavanje i onda bude premodulisano, trebali bi da odrade malo bolju kalibraciju da smanji sensitivity kada je sve preglasno i onda bi bas i bubanj dosli do izrazaja bolje. Ekran je top, posle ovog telefona kada uzmem tipa sluzbeni iPhone 6s sa 60hz, juuuu kao da baguje izgleda. Baterija skoroz ok, bukvalno ne primetim razliku u odnosu na stari pix3.
 
Upravo i najveći problem još od prvog pixela nažalost. Do sada su bar pratili apple tj iphone iz godine u godinu, ove su po mnogim pitanjima podbacili! [emoji17]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Za takve potrebe je najbolji eksterni mikrofon. Ali je ponuda slaba, jedino da potrazis sony STM10 na nekom amazon/e-bay ciscenju zaliha, nedavno su kostali 25-30$. Ali treba proveriti da li uopste radi sa Pixelima, preko adaptera. A i da radi preko mlitavog adaptera onda nastaju drugi problemi. Ili da potrazis neko resenje na XDA, mozda mod ili modovanu aplikaciju koja bi omogucila kontrolu gain-a pri video snimanju.

Inace je snimanje zvuka jedna od vecih mana Nexus/Pixel uredjaja, ne samo u tih zahtevnijim uslovima (koncerti i sl. gde je potrebna kontrola gain-a odnosno low-gain) nego generalno kvalitet snimljenog zvuka nije bas sjajan/u rangu najboljih iz modela iz klase (na osnovu iskustva sa starim Nexusima i P2 XL a koliko sam cuo iz poredjenja, ni serija 4 nije mnogo bolja).
 
Poslednja izmena:
 
Baš sam juče gledao video. Toliko je veliki napredak da prosečni korisnik ne bi primetio nikakvu razliku.
 
Još gore bi bilo da su stavili pixel 1 vs pixel 4!!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
A tek recimo 2xl vs 4xl, razlika je u vecini slucajeva mizerna/neprimetna, dok je cena novijeg 2.5 puta veca. Videcemo sta nam donosi 2020. sa novim kamera senzorima.
 
Realno, nisu imali (puno) šta i da poboljšavaju.
Kamera na 5X i 6P je toliko dobra i bolja od konkurencije, jedino što su ubacili night i portret mode.
 
I u ovom poređenju razlika se najviše svodi na aplikaciju kamere, da su instalirali pixel4 port na 6p verujem da bi razlika bila minimalna.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Google_Pixel_4a_5K_render_1_featured.jpg


https://www.androidpolice.com/2019/12/28/pixel-4a-xl-rumors-leaks-renders

Pixel 4a
 
Poslednja izmena:
Fino izgleda, ali s obzirom na samo jedan kamera senzor, ne znam cemu ovaj dizajn zadnje strane. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Mozda je napravljena perforacija za jos 3, pa da doda svako po zelji..
 
Poslednja izmena:
Meni je ovaj 4a skroz simpatican.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa fora je da ljudi kad vide telefon pozadi prepoznaju da je nov.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
To je jasno kao dan, ali potpuno nepotrebna stvar. Podjednako lep bi bio da je ostao dizajn zadnje strane starijih Pixela, mozda cak i lepsi.
Amin...ovi je katastrofa ako bude ovako! A taman htedoh da pohvalim kako je prednja strana top

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ok je ovo..msm, ni oni vise ne znaju gde da udaraju. Prvo svi kamere vodoravno, pa svi vertikalno u desni cosak, pa razni krugovi, sada kockica..Presipanje iz supljeg u prazno, ali mora da se vrti turbina..industrija mora da radi.
 
Nazad
Vrh Dno