Šta je novo?

Google Pixel 4 / 4 XL

Dobro, ok kamera, ali realno iza Iphone-a i Note-a.
Generalno, previse je 1000e za ovo.
Da je 800e, bilo bi ok zbog stock androida i fine kamere.

Ovako je mnogo za malo memorije bez prosirenja, malo rama, malu bateriju i generalno ruznjikav i zastareo dizajn...a nicime, osim stock androidom se ne izdvaja.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I 800e je bolesno puno za telefon koji je po mnogo čemu lošiji i od p3! Fišer lepo objasnio...

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Gledam sad review-ove i pre svega rezultate toliko nahvaljene kamere. Side by side nocu (gde je glavna poenta gledati razlike) iphone 11 pro (kojeg nikad ne bih kupio, kao ni pixel, samo kazem) prosto pravi bolje rezultate. To je generalno kad se sve uzme u obzir najbolja kamera na nekom telefonu sada.

Tako da ja zaista ne vidim neku ovih pixel telefona. Cena u nebesima (kao i iphone) a tesko da nesto krupno ih izdvaja u odnosu na ostatak android ponude. Da ne pricamo o onakvom dizajnu, cinu, u vrhu ekrana. Kao da je 2016ta godina. Dalje, cist android ako je to sve na ovom svetu nekome ima u mnogo jeftinijim telefonima. Performanse su manje vise u android premium segmentu svuda identicne. Ok ima stereao zvucnik i ip68...

Sta znam, meni je OP 7 Pro bolji izbor za realno 30++ procenata manje novca.
 
Itekako razvalio. Ko je kriv Guglu sto su stavili stari senzor? Sigurno ne Apple.
Sent from my SHT-W09 using Tapatalk

Samo dokaz moci nista vise. Sa "starim" senzorom izvlaciti ovakve rezultate... To treba znati.
Nijanse su u pitanju i na osnovu toga treba pohvaliti Apple sto se primakao toliko, a ne kuditi Google.
Meni je i dalje Pixel broj 1 i ako bi mi primarna stavka bila kamera, ne bih razmisljao o drugim modelima. [emoji4]

Dobro, ok kamera, ali realno iza Iphone-a i Note-a.
Generalno, previse je 1000e za ovo.
Da je 800e, bilo bi ok zbog stock androida i fine kamere.

Ovako je mnogo za malo memorije bez prosirenja, malo rama, malu bateriju i generalno ruznjikav i zastareo dizajn...a nicime, osim stock androidom se ne izdvaja.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Malo rama? 'Ladno su mogli jos ovu generaciju da izguraju sa 4GB.
64GB takodje, nisu jedini. Sve je to Eplova skola.
I na kraju cena. Kakva god da je, ista je kao prosle godine a to itekako treba pohvaliti.

Vidim niko ne pominje Mate, odjednom su samo Pixel i iP postali tema.
Pa proslogodisnji Huawei flagship modeli su poceli da zadaju domaci ostalim proizvodjacima, ove godine su to samo nastavili. Nigde u poredjenjima P30 Pro, Mate 30 Pro, pa i ovi novi Honori...
Reci za neki mob da je "razvalio" drugi, ili da je ubedljivo najkompletniji na trzistu je, u najmanju ruku, neozbiljno. Odavno takav ne postoji. Nijanse su u pitanju pa prilikom izbora preovladava korisnikova subjektivnost. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Puno kompromisa za puno para.
 
Reci za neki mob da je "razvalio" drugi, ili da je ubedljivo najkompletniji na trzistu je, u najmanju ruku, neozbiljno. Odavno takav ne postoji. Nijanse su u pitanju pa prilikom izbora preovladava korisnikova subjektivnost. [emoji4]

Upravo tako...subjektivni faktor je najbitniji kod ljudi koji nisu stalno na nekim test forumima...Prosto i jednostavno, nesto iz nekog razloga zelis da imas, mozes sebi to da dozvolis...i to je to...
 
I po meni je ovo najružniji telefon godine.
Slažem se i da je ovaj telefon fail godine.
Biće možda bolje (i lepše) sledeće godine.
 
Odjednom su svi ovde zavisni od wide kamere, odjednom je mnogo bolji notch na ip11 koji ne moze da se sakrije inace nego bezel na pixelu. Jedine realne mane pixela jesu baterija i mala memorija i visoka cena. Ej fail godine, najruzniji telefon ikada, sta sve necemo procitati ovde... KISELO GRODJE

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Niko nije rekao da je najruzniji telefon ikada vec ove godine. Sto je cinjenica, s obzirom da niko jos nije naveo ruzniji ovogodišnji flagship vec smo umesto toga dobili "lepota je u oku posmatrača", kakav argument.
Odjednom je čelenka iz 2016. lepota.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Odjednom su svi ovde zavisni od wide kamere, odjednom je mnogo bolji notch na ip11 koji ne moze da se sakrije inace nego bezel na pixelu. Jedine realne mane pixela jesu baterija i mala memorija i visoka cena. Ej fail godine, najruzniji telefon ikada, sta sve necemo procitati ovde... KISELO GRODJE

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
+1

Sent from my Huawei P30
 
Meni je jedan od najlepsih ove godine, da je deo oko zadnjih kamera drugacije dizajniran (kao Samsung, OP...), bio bi mi definitivno najlepsi. Vise volim veci bezel od nocheva, rupa, pilula... Cena je previsoka za ono sto nudi.
 
Somi, prvo nauci sta znaci izraz kiselo grozdje, pa ga onda koristi.


Nije bitno da li neko ne moze bez wide kamere(i ako sam ja bas nju najvise koristio poslednjih meswc i po dana), poenta je da telefon koji je izasao krajem 2019. i kosta 1000e, mora da je ima ,kao i prosirenu memoriju, dual sim i slicno, a ne mizernih 64/128GB.
Tu je jos stvari, poput gorila 5 stakla umesto 6, male osvetljenosti ekrana.
Ogroman telefon sa malim ekranom i malom baterijom...pa sta mu zauzima toliki prostor, na sta je potrosen?
Ima i sporo punjenje od 18W.
Prednja kamera max snimanje na fhd, zadnja na 4k/30...
Sve to mozda nekome nije bitno, ali je mnogo stvari koje su dosta lose za jedan flagship krajem 2019. godine.

Jedino sto mu ide na ruku, jeste 90Hz ekran, a vidim da su i to smanjili na 60Hz zbog stednje baterije.

Bukvalno ne mogu da nadjem jednu stvar da bi neko bio odusevljen ovim telefonom.

Ne cini najbolje telefone na trzistu najboljim to sto imaju jednu stvar solidnu, vec to sto su sklop skoro svega sto se trenutno nudi i sve im je na visokom nivou, sto se za Pixel 4 ne moze reci.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Time sto sam rekao da JA ne mogu da nadjem nista, svoke subjektivno pretvaram u "globalno" misljenje.
Valjda si mislio da pretvaram u objektivno...sto nisam uradio.

Ja iznosim cinjenice, realne stvari u kojima taj telefon kaska za konkurencijom.
I to jeste objektivno.
A da li nekome nesto slaboje vredi vise od neceg jaceg je vec subjektivno o ne moze biti objektivno.

Ti navedi prednosti tog telefona i zasto smatras da vredi 1000e.

Stock Android je takodje odavno postao stvar ukusa, a ne objektivna prednost.

Poenta je da tehnologije stalno napreduju, a ovaj telefon je ekstremno malo napredovao.
Sada vidim da ni fingerprint nema...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Napisao si baš onako kako je 2saint4u protumačio, tema je o Pixelu, svakako neko može biti oduševljen istim, posebno u ovoj temi, na stranu šta ko smatra subjektivnim ili objektivnim manama.
 
Uvek treba biti objektivan bez obzira na ostrascenost i ako je nesto dobro treba pohvaliti i ako nesto ne valja naravno da treba reci
 
^^
Apsolutno netacno.

Cinjenice/podaci koje sam naveo su objektivni, moj zakljucak je subjektivan, jer sam lepo rekao da JA ne mogu da vidim cime neko moze biti tu odusevljen.
Ne znam kako subjektivnije od toga mogu napisati.

I umesto da se navodi moje misljenje i o njemu prica, dajte neke velike prednosti tog fona, sta je to kod njega da vredi 1000e, pricajte o telefonu, on je tema, a ne ja.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šta vredi toliko para napisaće ti neko ko će ga kupiti, ja sam bio zainteresovan, ali kao što sam iznad ukratko prokomentarisao, ima previše kompromisa za previše para. Moje mišljenje samo, naravno. Neko će za 1000 evra da kupi 3 firmirane majice, neko ovog Pixela, a neko nešto treće što mu se svidi.
 
Wide kameru mnogo koristim, uvek kad krenem da okinem proverim prvo kako bi izgledalo wide.
Dizajn se ne svidja ni meni napred.

Razumeo bih dizajn da Soli ima jos funkcija pa da zrtvujes izgled ovako mi ne pije vodu.

Prosto deluje mi kao da su krenuli u neke advanced stvari a nisu pokrili bazu do kraja.

Minimalizam obozavam kod googla i mat ledja i eto samo sam cekao da bude lepsi napred i da pazarim al cak i da je lepsi preskocio bi zbog wide kamere.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
meni lično je samo note 10+ maaaaaalo lepši,ostalo mi je ružnije,kamera za moj ukus i potrebe jedno 10 klasa iznad ostalih,u softveru mi fali bukvalno jedna stvar da bude perfektan,4gb mi je sasvim dosta (6 imam sad na poku,zvrji prazno)...

da hoću da dam na fon 1000e dao bi ga isključivo na piksel.čak bih pre pljunuo to 300e više kad pucam te besmislene pare nego na oneplus ili neki drugi tobož flegšip.sutra da mi skvikne poko kupio bi drugi,da dobijem decu i da imam realne potrebe za još boljim point and shoot-om uzeo bih piksel (trojku vrv),da imam potrebu da snimam video uzeo bih kameru.
 
Ovdr kod mene je 899 eur XL bez ugovora, a sa ugovorom je bas povoljan...evo par opcija.

Ima i nizih mesecnih tarifa sa malo vecom cenom uredjaja.
fbc2025746da2e4c3a981d189cb23cb3.jpg
9c27aaa0119d3d4d44e9389ad5a0942f.jpg


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Nemoj taj od 64, kajaces se :D
Elem, ja nisam uopste zahtevan, ne slikam mnogo niti ista, pa mi je sada puno 66/256GB posle mesec i po dana i sa starog tekefona jos 2.5GB na kartici.
Daleko od toga da je neophodno 256, ali nemoj bez 128, velicina svega raste, a nemas prosirenje.
Ok, Samsung ui sigurno ima solicno bise gigabajta, ali nije to drasticna razlika, svejedno je 64GB danas malo, jer dobijes oko 58GB, od cega je sigurno 20 rezervisano za sistem, pa dodaj na to kada prebacis svoje podatke sa starog fona, ostaces vec na 20, 30GB.
Nije da ne mozes da se snadjes, ali zasto bi stalno razmisljao da li i koliko jos imas i sta treba da izbrises sa fona.

Taj paket je standardne cene za tu cenu telefona, rekao bih.

Ja sam kod nas za 60e mesecno uzeo Note 10+ 12/256GB(gde isti kosta 1200e), sa neogranicenim minutima i 34GB 4g neta, a kod drugara u DE mi se cini da je bio solidno jeftiniji na tarifu i sada vec ima da se uzme za 800-900e u prodavnici, sto taj Pixel cini nerealno skupim, jer je 6/64GB 900e, a tacno duplo manje od Notea, sa 6/128GB, kosta 1000e ma Idealo.de, sto je 100-200e vise od Note 10 plus.


Poenta Pixela ranije je bila to sto nudi mnogo za manje para od ostalih, sada nudi mnogo manje za vise para...nerealno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poenta Pixela, tj Nexusa je bila da bude povoljan telefon za developere, nisu ni bili namenjeni obicnom svetu i Google se tada nije video kao proizvodjac hardware-a tj telefona, izmedjuostalog jer nisu zeleli da konkurisu drugim proizvodjacima koji koriste Android.

Poenta od kada su ih preimenovali u Pixel je da budu premium telefoni koji konkurisu iP. Potpuno druga poslovna politika i namena telefona. Sada Google sebe vidi kao proizvodjaca telefona, verovatno jer su skontali da su tu ogromne pare i da ako to urade kako treba mogu duplirati prihode i vrednost kompanije.
Jos uvek se traze u toj jednacini, ali svake godine su im telefoni sve bolji i sve skuplji :)

Slazem se da su sada bas preterali sa cenama, jos uvek nisu uspeli da savladaju pravljenje premium telefona, ali bar su savladali premium cenovnu politiku. 50% posla je obavljeno :)
Moglo je to i obrnuto da se desi, da prvo naprave premium prozivod pa tek posle savladaju tehniku visoke cene, ali eto nije, takva tura :)
 
baš će fonovi tj hardver da udvostruči gugl kao kompaniju...ne šali se.služi kao vanguard za softver.
 
Nazad
Vrh Dno