Šta je novo?

Google Pixel 4 / 4 XL

To je sigurno. Oni nikada nisu uspeli da ubace brajtnes boost u stock Android.

Test video snimanja :

[YouTube]xqNnibKnD08[/YouTube]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I to je u sustini maksimum ovog prastarog senzora (sa minimalnim izmenama tokom vremena), koji ce za par meseci imati 5 godina da je u upotrebi...
 
Pa ip11 i note 10 imaju bolji video zapis koliko vidim a o stabilizaciji i da ne pricamo
 
Trade-in 295$ za trojku [emoji1787][emoji23][emoji16][emoji1787]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ma gde nije lose pricamo o pxl3xl 128GB koji je kostao 1300$ ili tako nesto.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ova nova poboljsanja, gde novi NightSight na Pixelu 4 moze i Mlecni Put da fotografise, je totalno nova dimenzija.

Znaci za godinu dve ce verovatno i ostali da imaju to.
e627bfcaa2508ebaa6acd4d58e22e4c2.jpg
63368d0b5c510badad8adbffa4a3719a.jpg


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
A to je inace jedna jako bitna funkcija i svi cemo slikati zvezde sad [emoji3][emoji3][emoji3]
 
Ja licno ne verujem da bas moze ovakve fotke da napravi mlecnog puta. Tako nesto nije lako ni sa profesionalnom opremom
 
Ovo su fotke sa Pixela 4, po tekstu.

Navodi se da nastaju tako sto se telefon nasloni na nesto.

Naravno da nisu za svakodnevno, ali za nas entuzijaste deluju super.

Interesantno je sto je ovo prvi telefon sa takvim NightSightom, gde je softver taj koji pravi to.

Ovakve fotke sa profi opremom su malo komplikovane, jer se vidi trag zvezda na duzim ekspozicijama. Ovde NightSight to analiticki resava, kako se navodi.

Inace sam pre neki dan uzeo moj DSLR nakon 2 godine, i malo slikao po kuci, sa losijim osvetljenjem i bez blica, i upotrebljivost fotki za porodicnu upotrebu u odnosu na moderni mobilni nije na mestu.



Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Mora preko 10s da stoji na stalku za ovakvu sliku , to su rekli i na prezentaciji

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Woow, ovo je jako interesantno. Samo da se ne izbunari da je neka prevara kroz software jer bez duge exp ovo nije moguce sem ako nema predefinisano u sebi pa sam iscrta.
 
Više bi značilo da malo poprave fotke na dnevnom svetlu, tj malo da ih naprave manje agresivnim
Skoro sam upoređivao pixel 2 I Sony a5100 dnevne slike, ja sam se zaprepastio koliko je taj postprocessing prisutan i koliko se gubi prirodnost u fotografiji. Što je najgore, ja sam već godinama naviknut na taj far cry efekat kao i većina korisnika. Umesto nadogradnje na 3xl, biće ipak neki Sony a6000 u mom slucaju.
Nadam se barem da su video mod poboljšali.
 
Odavno nije trend biti realan :) trenutno jedini telefon koji moze dati realnost je huawei kada se stavi na 40mpx, skoro da i nema procesinga ali moze samo na dobrom svetlu. Cim ima manje svetla javlja se sum, doduse i to se lako da resiti.
 
Ala su YouTuberi ispljuvali pixel kroz današnje reviewe .. pakao. Ali tako im i treba za onako bedne baterije i 64gb početne verzije. Fisher legenda :)

https://youtu.be/UEqJ6FCo35w

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kopiraju apple sa 64gb memorije sto naravno ne podrzavam ni u kom slucaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ova nova poboljsanja, gde novi NightSight na Pixelu 4 moze i Mlecni Put da fotografise, je totalno nova dimenzija.

Znaci za godinu dve ce verovatno i ostali da imaju to.
e627bfcaa2508ebaa6acd4d58e22e4c2.jpg
63368d0b5c510badad8adbffa4a3719a.jpg


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
[emoji6]
0e535859bad835ccf90646d66cb59ac0.jpg


P30 Pro
 
Odavno nije trend biti realan :) trenutno jedini telefon koji moze dati realnost je huawei kada se stavi na 40mpx, skoro da i nema procesinga ali moze samo na dobrom svetlu. Cim ima manje svetla javlja se sum, doduse i to se lako da resiti.

Pa naravno, zato i služi DSLr.;)
Iz džepa može da izađe samo lažni prikaz fotografije, pravi se mora vaditi iz torbe/ranca.
 
Razvalio? Ok. [emoji23]
Danas se ne moze reci da je neki flagship "razvalio" midrangera, a kamoli jedan flagship drugoga. Zaista neozbiljna izjava, najblaze receno.
Nijanse su u pitanju, stvar ukusa.
I jedni i drugi su ove godine napravili odlican posao, s tim sto nas je Google na to navikao a Apple nije, pa se dize preveliki hype.
Ne treba zaboraviti da je u Pixelima "stari" senzor. Bilo je interesantno videti IMX586 sa OIS na delu, kao i ultra wide, od cega bi i mnogi drugi modeli imali koristi (GCam port). Ali za tako nesto se ceka sledeca generacija. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Itekako razvalio. Ko je kriv Guglu sto su stavili stari senzor? Sigurno ne Apple. Video ne zasluzuje ni poredjenje koliko je los na Pixelu. Izbacili wide selfie sto je bilo korisno. Fotke po danu su tu negde mozda malo Pixel ima prevagu kao i kod portreta mada moze biti agresivan kod edge detection. Iphone bolji overall, ultra-wide, low-light (iznenadjujuce los na Pixelu), dobar HDR i balans, boje za divn9 cudo hladnije na iP.
Iako ne volim apple niti bih koristio iP 11 pro skinuo Pixela sa trona nazalost. Pixel je ipak top 2 u svakom slucaju.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno