Šta je novo?

Veliki problem. Pomoc..

lakosta77

Cenjen
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruke
350
Poena
169
Prilikom registracije windowsa putem kmspiko programa sve fotografije i dokumenta u office i ostala textualna dokumenta prebacena su u nekim nepoznatim formatima koja ne mogu da otvorim .Kada otvorim textualni dokument ne moze da se procita , a slike kada hocu da otvorim kaze neispravan format .Pored svih tih dokumenata i slika koje imam stoji chrome ikona Descript Files i kada udjem trazi da kupim od njih kljuc za desifrovanje .fajlovima Ako neko ima neku ideju kako se to moze popraviti jer mi je zaista vazno.
 
Nikako, ako je baš važno da platiš i da se nadaš najboljem.
 
Nažalost, zapatio si neki ransomware (guglaj termin) i velika je šansa da ako ne platiš, nećeš uspeti da dekriptuješ fajlove, a možda ni tada.

Odradi pretragu foruma za "ransomware" termin, pa pogledaj par tema oko ovog problema jer je u njima sve već opisano.
 
Hvala. Videcu sta mogu da uradim , ako nema pomoci oprosticu se od nekih vaznih informacija i pasworda koje sam imao na tom hardu.
 
Čisto da razjasnimo i da se ne ponašamo kao, ko se na mleko opeče, taj i u jogurt duva. To je jedna od najgorih stvari, koju možete da uradite sebi i drugima.

Prilikom registracije windowsa putem kmspiko programa

To nikada nije bilo ovo što si naveo, nemoj se samozavaravati. Jer da jeste, ništa se ne bi desilo.

Uostalom, to što je navedeno je odavno deo istorije i treba se ponašati kao da ne postoji.

Na kraju krajeva, može biti i neko drugo parče softvera, uzrok svemu ovome.

Recimo, malware je stavljen u startup, a Vi ne restartujete računar jedno nedelju dana. Ni ne znate da se "zaraza" desila pre tih nedelju dana.
 
Ko zna koliko windowsa sam odradio do sada i obicno ih registrujem preko cmd-a ali mala nepaznja i eto . Stim sto sam imao backup na externom hardu i bas je samo njega zakacio i to te podatke u wordu i fotografije koje sam imao. Probam sa ovim programima da vidim sta se moze uraditi.
 
Nazad
Vrh Dno