Šta je novo?

Kako iz mini Yamahe dobiti HI-FI zvuk?

magav

Poznat
Učlanjen(a)
18.04.2019
Poruke
31
Poena
45
Znam ja ono „koliko para, toliko i muzike“, ali para se više nije imalo, a ni fizičkog prostora pa sam pre nekoliko godina uzela mini liniju Yamaha MCR-550. Sve žanrove mogu i da progutam, ali za klasiku mi opasno fali dubina i jasnije diferenciranje instrumenata, punoća i bar privid koncertne dvorane. A, da budem iskrena, fali mi i onaj osećaj kad me muški bariton ili timpani udare direktno u utrobu, ali da ne zastranjujem sad. :D

Dakle, pitanja:
1. Da li bi drugi kablovi dali drastično bolji zvuk (za druge, veće i bolje zvučnike nemam pare, a ni mesta)? Postojeći kablovi su došli sa Yamahom u paketu. Zvučnici su, inače, dvosistemski.
2. Da li bi pomogle neke HIFI slušalice da dobijem taj pun zvuk koji nemam? Ima li takvih bežičnih ili BT a da ne moram da prodajem bubreg, nekako mi je drag još uvek? :)

Pomozite dami u nevolji. :) Hvala vam svima unapred na podeljenim iskustvima, savetima, sugestijama...
 
Postovana damo u nevolji, kablovi ti nece pomoci da dobijes to sto ocekujes. Dobre slusalice bi unekoliko mogle malo da poprave dozivljaj ali ne dramataicno. Jednostavno receno osnova nije dobra.
 
Додај пристојан субвуфер. Каблови потом могу помоћи.
 
Hvala, momci, iako su vam odgovori malo kontradiktorni. :)

Nikakvog iskustva sa sabvuferima nemam, šta je to pristojan subwoofer, na šta da obratim pažnju pri odabiru? I koje kablove posle da ganjam?

Po pitanju slušalica, Sennheiser HD 599 ili RS 175? Ove druge su bežične (što bi mi značilo), prve se vode kao audiofilske na njihovom sajtu a cena im je ista ili vrlo slična. Slušalice bih svakako uzela u Americi ove jeseni, do 250$ je neki okvir.
 
Nazad
Vrh Dno