Šta je novo?

CPU 100 % opterecenje

Kovac

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2001
Poruke
243
Poena
620
molim za neki pametan savet ili pomoc

na klincovom kompu vec duze vreme nesto ne funkcionise kako treba - seckaju igrice (LOL na pr.) koje nikako nebi smele da to radi, jer je komp vise nego dobar 6600k CPU + 1060 GPU

uradili smo neke osnovne stvari - update biosa - preinstalirali windows - opet se isto desava

resili da spakujemo komp i da odnesem kod cika Pere - i otvorim ja novog usera za njega - kad sa njim sve radi vise nego lepo - ustvari, onako kako treba

radili smo uporedjivanje sta je pokrenito kod jednog a sta kod drugog usera - nema razlike

posto sad moze da igra igrice - nije frka .... ali mi totalno glupa sitacija

da li neko mozda ima neku ideju sta bi to moglo biti ?

evo slika sa onog prvom usera - videcete koliko GTA optereciju procesor - skoro 100%

3.jpg
4.jpg


a evo i slike iz iste igre (ista pozicija) - ali sa drugim - novootvorenim userom

1.jpg
2.jpg

Hvala unapred
 
Oba naloga offline

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Tako je samo za GTA ili i za druge aplikacije?

Reinstall igrice?
 
Tako je samo za GTA ili i za druge aplikacije?

Reinstall igrice?
LOL, GTA ... Sve igrice ... negde manje negde više ... ali sve !!!

Preinstalirali smo Windows - I opet se dešavalo ...

Suludo

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Bag u Winu?

Možda neka stabilnija verzija 10-ke? Naprimer 1709.
 
Skeniraj sistem sa Malwarebytes. Vjerovatno postoji CPU miner koji se pokreće pri logonu samo prvog korisnika.
 
Skeniraj sistem sa Malwarebytes. Vjerovatno postoji CPU miner koji se pokreće pri logonu samo prvog korisnika.
Skenirano - par sitnica vezano za Chrome .. ali ništa što bi promenilo situaciju - i dalje je procesor na 100%

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pogledaj u Task Manager kartica details koji proces najviše troši CPU.
 
Imaš u prvom postu screenshot Task Manager-a. Može da pokuša iz Process Explorera, desni klik na GTA process pa Properties, pa Threads, da vidi koja nit zauzima najviše procesor, pa se možda iz kolone Start address, na osnovu naziva može naći neki podatak na web-u.
 
Probaću ... hvala

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako mogu da se nadovezem na temu, imam slican problem, samo sto je meni stutter i u idle, pustim muziku na yt i nekad stutteruje nekad ne, nekad u igrama, nekad ne, ali nije da je uvijek cpu u 100% loadu kad je u game-u. Kod mene je problem sa zvukom i kad krene da koci, cijeli racunar uspori, cuje se odvratno krckanje zvuka, nije ono klasicno da zaskripi bas kao kad zakuca CPU u full loadu.
Cfg je:
8700K
2x8GB DDR4
Gigabyte Z370
NVMI EVO 970
Seasonic 860W Platinum
Gigabyte 1080ti
HDD wd 3Tb
HDD wd 1Tb.
Probao sam sve, reinstal win, update svih drivera, bez drivera... nisam samo drugu GPU i napajanje od zamjene komponenti. DPCLAT mi pokazuje da je latencija cpu na granici i kad uradi spike pokaze mi nekad nvidia driver, directx, ili driver mreze. Probao sam da gasim jedno po jedno i uninst, ali isto se desava. Interesuje me, moze li da bude napajanje problem, mada mi nema logike u idle da budali zbog njega, da je u loadu pa ajde?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Napajanje moze uvek da bude jer od njega sve pocinje, ono je glavni izvor napajanja.
Proveri i da ti se nesto ne pregreva od komponenti.

Nista, ostaje mi napajanje da probam. A testirao sam sve, ne pregrijava se nista, cpu, mobo, gpu, sve je ladno kao tastino srce.. Hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imaš u prvom postu screenshot Task Manager-a. Može da pokuša iz Process Explorera, desni klik na GTA process pa Properties, pa Threads, da vidi koja nit zauzima najviše procesor, pa se možda iz kolone Start address, na osnovu naziva može naći neki podatak na web-u.

Kartica Details u task manageru nije uslikana.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno