Šta je novo?

Hasselblad Moto Mod kamera?

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,783
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Imao sam Galaxy K Zoom svojevremeno i 10x optički zoom na telefonu me je jako razmazio pa je jedini normalan telefon danas a da ima takvu opciju Moto Z serija.

Medjutim, nailazim na dosta podeljene kritike i retko gde je neko zadovoljan time šta Hasselblad nudi.

Da li je neko ovde imao prilike da ga koristi? Naravno da ne očekujem DSLR kvalitet, ali očekujem više od onoga što telefon kamera može da ponudi za nekoga ko želi da izvuče amaterski maksimum iz fotografije.

Izvinite ako je pogrešan podforum, ali mislim da je OK da bude ovde pošto je akcenat na objektivu.
 
Hvala, za ovih 10 godina koliko sam na Benchu nisam to pronašao do sad!

Podforum se zove digitalni fotoaparati i kamere - mod o kome se priča je dodtak u formi digitalnog fotoaparata sa 10x optičkim zoomom i xenon blicem. Moje pitanje se ne odnosi na performanse mobilnog telefona već šta ovaj mod nudi i za odgovor su mi više referentni ljudi koji se bave fotografijom nego oni koji poznaju mobilne telefone.
 
Prosto, sama primena kaze-dodatak za telefon.

Drugo, ovo sa samim Hasselbladom, senzorima i staklima koje proizvode, ima veze koliko i Leica sa huawei telefonima. Obican marketing.
Performanse na nivou mobilnog telefona, mozda je opcija tog zuma malo bolja od tada prosecnog telefona, u to ne ulazim, ali ne i na nivou jednog digitalnog fotoaparata.

Nadam se da znas koliko kosta prosecna medium format hasselblad kamera i objektivi za istu.
Imali su svedjani u proslosti saradnju sa Sonijem, pre nekih 6-7 godina, na jednoj posebnoj seriji kompaktnih fotoaparata krop formata, ali pod svojim imenom razvijaju i proizvode iskljucivo medium format.

Dakle, ovaj mod nema veze sa fotoaparatima, ne koristi ni senzore fotoaparata niti koristi objektive fotoaparata.

Na kraju, nisam hteo da zvucim grubo, samo sam prosledio link do podforuma koji je prigodniji za ovakvu temu, s obzirom da su mnogo vece sanse da se tamo neko javi nego ovde, a na moderatorima je da odluce da li ce je prebaciti tamo ili ne.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno