Šta je novo?

Kao Xiaomi Mi A2, ali sa jacom baterijom

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
P

Precise

Guest
Treba mi mob kao Xiaomi Mi A2, da ima odlicnu kameru, ali sa jacom baterijom, da moze da drzi.
Znam za Xiaomi Redmi Note 5, ali vidim da ga nemaju kod mog provajdera, tako da mi treba neki noviji, mozda Xiaomi Redmi Note 7, ali vidim da ga jos nema kod nas ili neki takav, ne mora Xiaomi marka, ali da kamera kida kao na A2 i da je odlicna baterija, do 230 evra da je.
 
Jedina prednost A50 je amoled ekran (dobro i za nijansu tanji bezeli napred), sve ostalo na strani RN7, ne racunajuci performanse, koje su tu negde. Dakle bolje kamera na RN7 (posebno uz GCam ali cak i stock ima malo prednost), kvalitetnija izrada, po mom skromnom misljenju MIUI je dosta bolji od Samsungovog softvera, mada je ovaj novi miljama ispred starog. Autonomija baterije je nesto bolja na RN7. Otisak pozadi na RN7 je dosta pouzdaniji, jos onaj u ekranu na A50 je KRIMINALAN, uzas zivi. Na kraju, jako bitna stvar cena, ako gledamo legalne (kriminalne) cene RN7 je cak 13k dinara jeftiniji, ako gledamo KP tu je interesantno jer A50 moze da se nadje sa garancijom od operatera za 250e dok je RN7 200e ali sa godinu "garancije", opet ako ubacimo u jednacinu da je RN7 u Mi Store 29k (4/64 model) dakle oko 250e dodje mu na isto.

Ja bih pre svega zbog MIUI uzeo RN7 sad dal za 200e na KP ili za oko 250e sa pravom garancijom to je vec tvoj izbor. Mislim da je ipak kompletniji uredjaj i pored Amoled ekrana na A50, sasvim solidnog Amoled ekrana u globalu, a u ovoj klasi br 1 ekran lagano. Opet mnogo drugih stvari, prakticno sve je na strani RN7, tako da kao paket, on bi bio moj izbor.

Opet, ako bi hteo nesto vise, kao predlog definitivno Mi 9 SE ako se ima nesto novca preko, vidim da je vec pao ispod 300e na KP 6/64 verzija. To je telefon koji je u svakoj, apsolutno svakoj kategoriji klasa ili dve iznad gorepomenutih, posebno u odnosu na A50. E sad, tu bi morao za sada da se zadovoljis sa "garancijom" sa KP i eto mnogima da kazemo smeta "mali ekran" od 6 inca. Meni je iskreno to plus, trenutno koristim fon sa 5.5 inca ekranom koji je (gledajuci ceo fon) vecih dimenzija od MI 9 SE. To je meni realno bas lepa i korisna stvar, kompaktan fon a opet ekran od 6 inca je sasvim dovoljno velik, da se tako izrazim. Tu je naravno pitanje da li tebi sve to (vise) sto nudi Mi 9 SE u odnosu na RN7 realno treba i da li bi pre svega dodao jos novca ili da li bi budzet dozvolio, to vec vidi sam. Ovo pisem jer fon, kao fon, definitivno vredi te doplate od 40-50e.

Da li se GCam normalno instalira i na MI9 SE?
 
Setio sam se danas da javim ovde... Ipak nisam dobio vaucer. Iscimali me zestoko, rece mi prvo 2x da imam pravo na vaucer, ja otisao u VIP kad ono nemoze. A nisam ni cekao, jer su krajnje neozbiljni i nista nisam ni dobio od njih otkako sam korisnik. Uglavnom, moja INTARIFA mene kosta 1000din mesecno i zato nemam prava na vaucer. Kad sam produzavao ugovor, morali su da me obaveste o tome ali boli njih dupe za korisnike i deljenje vaucera. Svejedno, ne bih ni uzeo vaucer jer onda INTARIFA kosta 1500din, a kad se to sve sracuna na 24 meseca po 1500din i oduzmi vaucer od 13.000din ustedeo bih citavih 1000din. Neka im, castio sam ih lopovcine.
 
Nazad
Vrh Dno