Šta je novo?

Office gotova konfigurcija

TozABG

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruke
1,415
Poena
210
Trenutno u usa imam ovu konfiguraciju, i zadovoljan sam sa njom, jedino sto bi promenio jeste da bi ubacio graficku, da nije integrisana, ili da je integrisana a malo jaca od ove.
Treba mi za posao, i jedino sto u slobodno vreme zaigram malo je CS 1.6, koji radi sasvim dobro na ovoj masini sem sto nekad padne fps na 70 sa 100.
Sto se tice posla, uglavnom se radi na google chrome-u, tako da nista od zahtevih programa ne pokrecem.

8th Generation Intel Core i3-8100 Processor (3.6GHz)
8GB DDR4 2666MHz RAM Memory & 16GB Intel Optane Memory
1TB 7200RPM SATA Hard Drive & 8X DVD-Writer Double-Layer Drive (DVD-RW)
Monitor: HP vH240a 23.8-inch FHD IPS Monitor


Ne znam kakve su cene u Srbiji, ovo sam u usa platio 550$, voleo bi da prodjem u tako nekom cenovnom rangu ako je moguce ako ne, nije problem i skuplje.
Hard disk mi je dovoljan i 128gb, recimo ssd samo.
Ne treba mi DVD citac, ali mi je bitno da mogu 2 monitora full hd da se prikljuce.
Intel/nvidia bi preferirao.

Zanimaju me sklopljene konfiguracije vec ako ih ima slicnih.

Hvala puno

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na brzinu sto bacih pogled imas u E**i Altos Jax gotovu konfiguraciju oko 500USD, AMD Ryzen 5 2400G/8GB/SSD 120GB/HDD 1TB/GTX1050/DVD. Zavrsice ti posao za to sto trazis, po meni bolja varijanta nego i5 8100 slicne cene sa integrisanom kartom... Mada Srbija i gotove konfiguracije su uzasan kombo...
 
Kod sklopljenih konfiguracija u Srbiji postoji jedna stvar koju treba znati (ne znam kako je u inostranstvu) a to je da se stavljaju uglavnom jeftine stvari, poenta je da je sve na broju i da su gigaherci, gigabajti i terabajti na broju da bi time privukli krajnjeg korisnika, a da istovremeno cena bude primamljiva.
 
Ne znam za tvoje potrebe ali ja sam u TC Uscu uzeo HP office desktop racunar i3 4gb/128 SSD, win 10 original na njemu i dokupio office za 4000 ja mislim.
U njihovoj radnji... 50.000din
Naravno da to nije nista specijalno po specs ali to tako lepo radi ako pricamo o racunaru za posao.
Ubacio sam Steam (Dota2) i pikam na tom kompu bez problema. Radi, ne laguje nista... znam da sam mogao bolje za te pare ali evo skoro godinu i po dana ni da stucne, garancija u radnji njihovoj, nemam da se jurim negde posle nedaj boze...
Lap top imam HP elitebook G2 i5 8/256...
naravno znam i ja za bolje ali to je sto je bitno da lepo radi


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Ne znam za tvoje potrebe ali ja sam u TC Uscu uzeo HP office desktop racunar i3 4gb/128 SSD, win 10 original na njemu i dokupio office za 4000 ja mislim.
U njihovoj radnji... 50.000din
Naravno da to nije nista specijalno po specs ali to tako lepo radi ako pricamo o racunaru za posao.
Ubacio sam Steam (Dota2) i pikam na tom kompu bez problema. Radi, ne laguje nista... znam da sam mogao bolje za te pare ali evo skoro godinu i po dana ni da stucne, garancija u radnji njihovoj, nemam da se jurim negde posle nedaj boze...
Lap top imam HP elitebook G2 i5 8/256...
naravno znam i ja za bolje ali to je sto je bitno da lepo radi


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
Da li znas mozda oznaku masine?
Ili da li ima negde online da se pogleda
Ja sam nasao u E*** Altos Business One konfiguraciju koja je najpribliznija ovome sto mi treba.

I3-8100
Windows 10 home
240gb ssd
4gb ddr4 ram
45k din

Nisam nigde uspeo da nadjem I3-8100 u kombinaciji sa grafickom i da ide windows uz to.



Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 
To je greh :)
 
Da li znas mozda oznaku masine?
Ili da li ima negde online da se pogleda
Ja sam nasao u E*** Altos Business One konfiguraciju koja je najpribliznija ovome sto mi treba.

I3-8100
Windows 10 home
240gb ssd
4gb ddr4 ram
45k din

Nisam nigde uspeo da nadjem I3-8100 u kombinaciji sa grafickom i da ide windows uz to.



Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

HP 280 G2 small form factor pc
To mi izbacuje na HP Check my pc :)
Dobro sam i pogledao imam beku garanciju proizvodjaca do 2021 ;)


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Mislim da taj i3 koji ti imaš u tom HP-u nije 8th gen, samim tim nije ni quad core, ogromna razlika. Preko 400e za tu mašinu je jezivo, kako god okreneš... Bio HP ili ne.
 
pa uzet je za firmu pre skoro godinu i po dana za office i tako to, nista spec tako da je odlican za moje potrebe, sve ostalo sam i ja mislio da je jace i bolje jer nisam promecivao razliku...Bolje mi ovaj pc radi nego neke sklapane konf od drugara koje su bolje na papiru...
 
Druze, oridjidji win 10 mozes da kupis za 10tak dolara online. Na microsoftovom sajtu napravu butabilni usb sa win 10, i kad zavrsis instalaciju samo ukucaj kupljeni key i to je to. Ja sam licence uzimao na instant gejming (ukucaj u searchu po engleski ako ne znas koji je sajt u pitanju), a mozes i preko KP, gde ti se malkice ugrade u cenu.

Sto se tice gotovih konfiguracija, batali tu pricu... sve prodavnice usluzno sklapaju, isto tako i ovi domaci 'madjari' ako sve komponente uzimas kod njih. Na kraju krajeva, pitas ovde na forumu, ima dobrih dusa koji ce za porciju cevapa, pivo i 2 sata druzenja to da ti odrade. Na kraju krajeva 2, nije kvantna mehanika sklopiti komp, samo ako hoces malo da se iscimas... najveci izazov za pocetnike je dobro/uredno kabliranje... ostalo sve laganica uz malo youtube-a.
 
Druze, oridjidji win 10 mozes da kupis za 10tak dolara online. Na microsoftovom sajtu napravu butabilni usb sa win 10, i kad zavrsis instalaciju samo ukucaj kupljeni key i to je to. Ja sam licence uzimao na instant gejming (ukucaj u searchu po engleski ako ne znas koji je sajt u pitanju), a mozes i preko KP, gde ti se malkice ugrade u cenu.

Sto se tice gotovih konfiguracija, batali tu pricu... sve prodavnice usluzno sklapaju, isto tako i ovi domaci 'madjari' ako sve komponente uzimas kod njih. Na kraju krajeva, pitas ovde na forumu, ima dobrih dusa koji ce za porciju cevapa, pivo i 2 sata druzenja to da ti odrade. Na kraju krajeva 2, nije kvantna mehanika sklopiti komp, samo ako hoces malo da se iscimas... najveci izazov za pocetnike je dobro/uredno kabliranje... ostalo sve laganica uz malo youtube-a.
Windows koji kupiš za 10tak dolara online sigurno neće biti "oridjidji" kad u firmu dodje inspekcija.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno