Šta je novo?

Posle cudnog zvuka racunar se zamrzne na par minuta

Alex43

Poštovan
Učlanjen(a)
23.12.2014
Poruke
25
Poena
54
Pozdrav, imam problem sa racunarom vec duzi vremenski period. Naime, cudan zvuk dopire iz kucista racunara(sumnjam na hard disk) nakon cega se kompjuter 'zamrzne'. Moguce je pomeranje misa ali ne i bilo koja druga funkcija. Posle 2-3min dolazi do 'odmrzavanja' gde racunar radi normalno koji minut i opet se 'zaledi'. I tako konstantno. U pocetku to nije bilo toliko cesto, ali sada je nemoguce koriscenje racunara. Vise puta sam instalirao windows i pritom formatirao disk gde racunar nekoliko dana radi normalno ali se opet javlja isti problem. Da li neko zna da resi problem ili ima isti? Svaka ideja je dobro dosla. Hvala unapred
 
Stvarno liči na problem sa diskom, zašto ga ne proveriš ?
 
Na koji nacin da proverim? Neki program ili servis? Je l moguce ovde da postavim zvuk posto sam ga snimio?
 
Evo ostatka
Capture1.PNG

A ovo je HD Tune valjda ovaj odeljak
Capture2.PNG
 
Jeste. taj zvuk grebanja je nesumnjivo od hard diska. Ne mora sam po sebi da znači ništa loše ali ako je tako kako si spomenuo u prvom postu da su uvek povezani zvuk i zamrzavanje sistema to je onda to. Ne pokazuje ništa u smart parametrima pa možeš eventualno odraditi surface sken sa Victoriom, na videu od 2:45 je prikazano kako.
https://www.youtube.com/watch?v=a-1r96btQkM
 
Uradi za svaki slučaj sken koji sam spomenuo iznad ali računaj da nije uzrok problema hard disk.

Kod tebe je situacija da je zvuk hard diska posledica sistema koji je "zabo" pa windows ore po hardu. Da je hard uzrok problema jako je mala šansa da bi ti sistem prvo radio uredno par dana pa tek potom da počne da brljavi.

Šta je tačan uzrok nezahvalno je na daljinu pretpostavljati nosi mašinu kod nekog iskusnog neka je pogleda i ispita uživo. Izmedju ostalog moguće je i da imaš softverski problem ali isto tako su mogući i poluispravan ram i napajanje i druge stvari.



Vise puta sam instalirao windows i pritom formatirao disk gde racunar nekoliko dana radi normalno ali se opet javlja isti problem.
 
Poslednja izmena:
Mozes da skines passmark burning test, imas free trial, pa da vidis da li ce on da pokaze nesto. Ja bih istestirao memoriju dodatno, imao sam skoro na poslu slican problem. Skini bootabilni iso za memtest pa testiraj sa usb-a
 
U sustini pokazuje da je sve OK sem kad dolazi do onog zvuka I prijavljuje prekid. Probao sam da menjam mesta kabla diska(sata portove) I dolazi do drugacijeg rada. Na jednom dolazi do cescih prekida, dok na drugom je veca funkcionalnost ali opet se zamrzava. Moguce da je do napajanja, ali kako to da proverim?
 
Drugo napajanje naravno, tester moze da premeri napone ali ne sa opterecenjem. Identican problem sam imao skoro, SATA portovi na ploci su bili problem. Posto je bio neki Packard Bell all i one gde je ploca ne standardna, ubacio sam SSD u USB fioku i sa nje sad radi sistem.
Skini Sergei Strelec i na njemu imas sve alate koji su ti potrebni (Mem test, Victoria, Burnin test itd.).
 
nabavi od nekog neki hard i napajanje pa testiraj,prvo izmenis hard i vidis da li se desava,ako ima i dalje ides na napajanje....posle toga ako je i dalje isti problem onda je maticna,ne postoji drugi nacin provere...
 
Nazad
Vrh Dno