Šta je novo?

Povezivanje Laptopa,TVa,SBB risivera i 5.1 sistema

Poglavica

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2004
Poruke
50
Poena
609
Imam sledeci problem...Tv je LG cs460 koji iza ima samo AUDIO component in znaci cincevi...ona dva crveni i beli ja mislim....AUDIO OUT ne postoji tako da direktno kacenje zvucnika na njega otpada a isto tako nema ni izlaza za sluske....Imam 5.1 zvucnike kompjuterske aktivne koje da bi zvuk sa Tva isao preko njih morao sam da ih ubodem u D3 sbb risiver cinceve koji moze da reprodukuje samo 2.1, ali imam mogucnost da ukljucim kvazi surround mod na zvucnicima pa to sljaka...E sad laptop sam povezao na tv preko HDMI-a ali zvuk mi u tom slucaju pusta preko TVa a ne preko ovih 5.1 zvucnika..Jel postoji mogucnost da mi baca samo sliku na TV a zvuk na zvucnike? Zvucnici imaju samo klasicna 3 cinca za front,rear i sub..Jel postoji mozda neka druga kombinacija koja bi radila?
 
Poslednja izmena:
Ako TV ima Scart, možeš izvući stereo audio iz televizora preko njega. Scartovi su obično dvosmerni.

Imaš npr. ovde Scart adaptere koji imaju činč priključke za audio, neki imaju i prekidač kojim biraš smer.
https://www.avmarket.rs/proizvodi/povezivanje/video-kablovi/scart

Namerno sam okačio ovaj link jer su svi zgodno prikazani na jednoj stranici, ima ih i kod drugih firmi jeftinije (obično su najjeftiniji kod firmi za elektronske komponente iz Niša), a dosta i po oglasima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno