Šta je novo?

realtek front audio - gde gresim?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
pozz ljudi.
kablovi sa front panela uredno zabodeni u maticnu plocu, ali kad zabodem sluske u front panel, nista se ne desava, izuzev malo shuma i krckanja prilikom zabadanja jacka...
maticna iz potpisa, ako nesto znaci....
ovako mi je podeseno u realteku:

rt1.JPGrt2.JPGrt3.JPG

gde gresim?

hvala
 
Novo kučište? Nisi ga koristio ranije i nemaš pouzdanu potvrdu da FP radi (ispravni kablovi)?
 
Pozdrav, imam problem sa kucnim kinom, uzeo sam samsungovo kucno kino 5.1 ali mi samo prednja dva zvucnika rade. Stvar je u tom sto mi je laptop spojen na tv sa hdmi kablom i onda preko tva sve koristim laptop, onda sam probao sljedece dvije stvari: spojio sam kucno kino na tv crveni i crni dzek u izlaz za slusalice od tva-rade samo ta dva zvucnika, onda sam probao spojiti taj isti kabel samo umjesto u tv spojio sam u izlaz za slusalice u laptop i opet isto. stvar je i da u realteku ne mogu konfigurirati zvucnike, smo izlazi da ima stereo a ne 5.1 sistem, znate sta bi to moglo biti? jel se nesto mora narediti ili sta :S
 
pa nije novo, ono chieftec od pre 10tak godina sto su masovno imali, ali nisam nikad koristio FP pre na njemu, tojest stojalo je u plakaru nekoristeno....., tako da, definitivno nemam potvrdu da li FP radi.... USB-ovi napred rade, ali su oni na drugom kablu....
 
sinoc sam ovo na drugoj vec iskljucio i probao i nista, ali na trecoj nisam nista dirao.... probacu kad dodjem kuci sa posla....
 
Imao sam ranije priliku da vidim da i skupa kućišta umeju da stignu sa neispravnim FP (permutovani kablići) a korsnik to primeti tek onda kada mu ukaže potreba za korišćenjem nekog uređaja.

Ako su drajveri i podešavanja zvuka (multi channel audio, front panel audio) u redu, bez rezervnog (dodatnog) prednjeg panela i odgovarajuće zvučne kartice je jako teško utvrditi da li su audio chip i FP konektor na ploči ispravni.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj onda kablove i povezivanje ma ploču, sa tim nameštanjima bi mora bar da javi da li i šta je priključeno na bilo kom izlazu.
 
pravilno podesavanje u biosu izmedju AC97 i HD audio? Dosta kucista dolazi sa oba konektora na jednom kablicu, ali mozda to kuciste koristi samo jedan, a maticna drugi tip
 
@countmike pa prijavljuje samo rear izlaz, to vidis i na slici gore da nije greyovan...

@twistedmind u biosu vidim samo hd audio enable/disable
 
rt4.JPG

a gle na ovoj slici, koji li mu ovo izlaz moze biti, sto kaze da nije udzekan??
 
Nešto sam se patio skoro kako se menja sa slušalica na headset na laptopu skoro, tj. gde se podesi da radi i mikrofon.
Tj. da kad ubodem, nisu samo slušalice nego ima i mikrofon na njima (jedan džek na laptopu).
Probaj, možda je prebačen front panel na nešto drugo. Dvoklik na konektor i definišeš šta se ubada (obeležio sam ti strelicom gde je kod mene):
12.jpg
 
@countmike pa prijavljuje samo rear izlaz, to vidis i na slici gore da nije greyovan...
Pa baš zbog toga, zadnji su direktno na ploči a prednji so povezani kablovima iznutra na kontakte u napred.
 
e ako je meni sad ista jasno..... imam pored neki stariji komp tipa pentium e6600 i g41 asrock ploca koji maltene nije ni koristen..... i ista situacija..... kabl je uredno zaboden u plocu, i isto na FP nista ne reaguje..... probao sam sa dvoje slusalica, i sa kablom sa muzicke linije koji je na jednom kraju cincevi a na drugom bananica za komp...... znaci, na oba kompa, sva 3 kabla (2 slusalice i za muz liniju), na zadnje izlaze kad gurnem oba kompa reaguju i prijavljuju, a na FP na oba kompa nista, mrtvo....
twilight zone?
 
Za stariji sistem nije ni čudo, verovatno je AC97 koji nema sensor za ulaz/islaz na prednjem konektoru. HD audio ima ali ne znači da i tvoje kućište ima HD a ne AC97.
 
Ako dva računara, pretpostavka da su oba ispravna, na istom kućištu imaju isti problem sa FP zvukom, rešenje je novi 5,5" front panel.

Ako je lako skinuti štampanu pločicu sa Chieftec FP-a, unimer u ruke i popravka istog.

FP audio.jpg

Ovo na slici je primer.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno