Šta je novo?

Redmi GO za stariju osobu

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,509
Poena
445
Da li neko ima iskustva sa ovim telefonom? Cackao sam ga danas malo u vipu i deluje mi ok. Namena bi bila isključivo pozivi i skype video pozivi. Korisnica je totalno nezahtevna i ovo bi joj bio prvi smartfon.

Trenutno je u vipu na nekoj akciji, uz klasik tarifu i 2gb neta je 999din mesečno, što mi deluje kao ok ponuda, uzevši u obzir navedene potrebe.

Neka iskustva sa telefonom?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Skype radi kilavo i na Redmi 6A koji ima 2/16 Gb, ne bih išao ispod toga.
 
Sta znaci kilavo? Kad kazem poziv i skype, bukvalno mislim samo to. Ovo joj je ok ponuda zato sto uz klasik tarifu dobije 2gb.

Moze li telefon uopste da se koristi za skype ili ne? Jos jednom napominjem, korisnik uopste nije zahtevan, nije bitno da li se skype otvara 1 sec ili 10, samo da moze da se poziva.
Ili eventualno skype lite
 
@ DjoleMC

Da li je ta osoba penzionerka ?

( moze za 7.500-10.000 din na 6 rata bez kamate da uzme telefon sa 2/16GB )

I da li mora da koristi Skype ili moze Viber , WA , .... ?

( ne mora da bude pod ugovorom i moze mesec da "provuce" i sa 300 dinara )
 
Koristi skype posto par prijatelja zove u USA a oni ne koriste viber. jeste penzionerka.. Videcemo nesto koje su jos opcije. Imam neki stari tablet sa 1gb i intel cpu, pa cu probati kako na njemu radi skype za početak.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Sta znaci kilavo? Kad kazem poziv i skype, bukvalno mislim samo to. Ovo joj je ok ponuda zato sto uz klasik tarifu dobije 2gb.

Moze li telefon uopste da se koristi za skype ili ne? Jos jednom napominjem, korisnik uopste nije zahtevan, nije bitno da li se skype otvara 1 sec ili 10, samo da moze da se poziva.
Ili eventualno skype lite
Kilavo znači da mu treba 'puno' vremena da pokrene aplikaciju, i još vremena da pokrene kameru kad se javiš na poziv. Koliko je to 'puno' nisam precizno merio. To važi za 6A, Redmi Go nisam koristio, računam da ne može biti brži.
 
DjoleMC, moja preporuka je da daš minimum 150 evra za proveren model sa 3/4+ GB RAM. Ja bih ti preporučio A2/Lite, tako sam i sam uradio i korisnik je (i dalje) oduševljen. Nije smisao u tome koliko košta, nego kako radi.

Nemoj da se zamajavaš sa 1GB, jer korisnica će, u najbolju ruku, da stekne osrednji utisak.
 
To je toliki overkill da ne mogu da opišem. [emoji4] Za 150e se moze uzeti rn5, a to je nesto sto joj svakako ne treba.
Ovo pocelo da lici na dslr temu, gde se uvek dodje do 5d mark III kao optimalno rešenje

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Čačkao sam taj Redmi Go kad se pojavio u Mi Store-u. Ukratko očajno radi. Bolje neki polovan telefon nego ovaj. Za 10k je bio nov Redmi 5 na otvaranju radnje, ja kupio tati on je zadovoljan.
 
@DjoleMC za Redmi Go stvarno ne bih znao da li zadovoljava dotični minimum upotrebljivosti. Problem je kao što si primetio da malo ko ima direktnog iskustva sa njim. Moj ti je predlog da odeš na xda i pitaš vlasnike.
Redmi 5A sam podešavao starijem rodjaku koji ga koristi za sve uobičajeno, Skype, Youtube, malo nezahtevnog surfovanja, Viber itd... Pa ako se ispostavi da Go ne radi posao idite na 5A povoljan je a biće više nego dovoljan.
 
Gledam redmi go zato što je sad na akciji u nekom paketu koji bi odgovarao. Bukvalno mi treba odgovor da li skype uopšte radi kako tako, za pozive je sigurno ok. Brzina nije bitna, koristice se kao dumb phone + skype.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Moj ti je savet da bežiš od tih "kršina". Tako je moj komšija kupio prošle godine Lenovo sličnih specifikacija, pre toga sam ga savetovao da kupi za 150€ na KP fon. Normalno nije me poslušao, već ga je žena ubedila kako je taj Lenovo za 1din. super fon u nekoj jeftinoj tarifi. I na kraju se pokajao, telefon sa 1gb rama očajno radi, spor i sklon kočenju kada malo više notifikacija dobije. Koristi viber, wa., fb., poruke, pozive i gmail, i baš loše iskustvo ima sa njim. Toliko je loš telefon da on sa 75g primeti da je nikakav, a prvi mu je smartfon.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Hvala u svakom slucaju, razmislicu eventualno o nekom malo boljem modelu od redmi go. RN5 je overkill i za mene, a ne za zenu koja ce verovatno imati problema i da ga otkljuca. Bukvalno treba za pozive i za skype i nista vise od toga.

Ocekivao sam da je android GO optimizovan za slabije uredjaje i da ce te neke osnovne funkcije raditi ok, mozda sam ipak previse ocekivao. :)
 
Zar ne možeš tamo gde ga planiraš kupiti isprobati? Kažeš da si ga čačkao, instaliraj Skype Lite i vidi kako radi. Niko ovde nije to konkretno isprobao.
 
Za 150€ može da se kupi samsung m20. Tako da mi nije jasno zašto kupovati telefone sa 1/2gb rama i 8/16gb prostora, tj. bacati pare na kršine koje posle nedelju dana nisu upotrebljive, a obično starije osobe očekuju da ih doživotno telefon služi. Tj. da ih bar 5g posluži. Ta filozofija da je neki jeftin telefon dobar za stariju, mlađu ili bilo koju osobu pada odavno u vodu. Starije osobe žele da ih telefon dobro služi duži niz godina, a to sa ovim i sličnim neće ići. A naručito je problem što kočenje i neujednačen rad uređaja zbunjuje starije osobe, pa klikću po aplikaciji 20x nemajući pojma da će otvoriti za 10,20 sekundi ili da je blokirao. Plus često i zaborave da su kliknuli na aplikaciju kada malo duže čekaju.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Uzela majka Redmi GO, za 8k u Balkanskoj ulici, radi super sve lep je telefončić, koristi sve go app i od jačih Chrome, Viber, WA i nema nikakvih problema, nisam očekivao sa obzirom na gb rama, sistem je takodje uskraćen nekih animacija, baterija dobro drži baš i lep je telefon (uzela plavi). U svakom slučaju bolje je ići na 2+ gb ram, polovan u dobrom stanju se moze naći note 4x za 80-90e.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Super , izgleda da je android go ipak malo manje zahtevan. Jel te mrzi da probas skype video call i napises utiske?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Saljem snimak na PM.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ima sada u Ada mall popust za redmi 5a 2/16 za 6999rsd na dan otvaranja, što je odlična ponuda.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno