Šta je novo?

Tablet za čitanje knjiga

Sympathy Chan

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2011
Poruke
2,187
Poena
240
Išao bih negde do 100e, nije mi previše bitno da li je novo ili polovno jer bih 90% vremena koristio za čitanje knjiga. Imao sam Samsung 7", valjda Tab 3, kupljen pre 5-6 godina, ali sam ga poklonio. Dakle, ne tražim ništa što bi imalo brdo aplikacija na sebi, već jednostavno za čitanje, a ne bih kupovao Kindle.
 
Knjige u epub i mobi formatu? Za njih je dovoljan i telefon od 6 inča na dalje, u aplikacijama (Monreader najbolji) se sve može namestiti. Ja sam ranije koristio Kindle, potom dva Nexus tableta a već tri godine knjige čitam na telefonu. Ako je pdf u igri onda da, 7 inča tablet (pa i 10 inča). A ako je dosta pdf knjiga u pitanju (skenirani časopisi i ostalo pogotovo) onda obavezno 10 inča.
Ne pratim sada tablete pa sačekaj predloge. Ovo gore sam spomenuo za svaki slučaj da ti bude od koristi nešto navedenog.
 
Ако ћеш 90% за читање онда купи киндл,учинићеш услугу очима и нећеш пунити батерију свако мало.
 
Knjige u epub i mobi formatu? Za njih je dovoljan i telefon od 6 inča na dalje, u aplikacijama (Monreader najbolji) se sve može namestiti. Ja sam ranije koristio Kindle, potom dva Nexus tableta a već tri godine knjige čitam na telefonu. Ako je pdf u igri onda da, 7 inča tablet (pa i 10 inča). A ako je dosta pdf knjiga u pitanju (skenirani časopisi i ostalo pogotovo) onda obavezno 10 inča.
Ne pratim sada tablete pa sačekaj predloge. Ovo gore sam spomenuo za svaki slučaj da ti bude od koristi nešto navedenog.

Imam fon od 6 inča, čitao sam samo jednu knjigu tu, bilo je okej, ali mi je na tabletu osećaj bio daleko bolji.


Ако ћеш 90% за читање онда купи киндл,учинићеш услугу очима и нећеш пунити батерију свако мало.

Koji Kindl mi predlažeš onda? Možeš slobodno neki link direktno sa KP.
 
Ja upravo trazim nesto za citanje i kobo glo mi izgleda kao najbolje resenje. ide rame uz rame sa kindlom, a jeftiniji je. Drugar ga je uzeo i prezadovoljan je.
 
Dobar je Kindle, takodje i Kobo kao jeftinija a jednako kvalitetna alternativa. Ja sam koristio prvu touch generaciju Kindlea i bio prezadovoljan. Dve stavke su odlučile zašto sam ga prodao nakon godinu dana. Epub knjige su većinske što se tiče izvora iz kojih ih nabavljam i konverzija mi je postala iritirajuća. Druga stavka je ta da sam u to doba počeo koristiti Nexus 7 tablet i zaključio da nemam nikakvu potrebu da imam telefon, tablet i Kindle. Nakon dve generacije Nexus 7 tableta sam prešao na telefone preko 6 inča koji mi rade sav posao koji su ranije radili tablet i Kindle.
Pazari slobodno Kindle ili Kobo bićeš zadovoljan. Sa druge strane zaista nisu potrebni ako ne trošiš pdf i u slučaju da koristiš telefon od 6 inča. Ako želiš da ispuniš želju i probaš nešto novo zašto da ne... nisu skupi a i lako se mogu posle prodati ako se iz bilo kog razloga odlučiš na to.
 
Prednost androida je pristup delfi prodavnici gde se lagunina izdanja prodaju po povoljnijim cenama nego u knjižarama, kao i pristup preko odgovarajućih programa ostalim digitalnim knjižarama.

Osnovna razlika izmedju kobo i amazon, tj. kindle readera je što amazon dozvoljava prodaju knjiga isključivo na jezicima koji se nalaze na spisku podržanih, a na kom nema srpskog.

Istraživanja govore da je lakše čitanje sa readera koji ima eink ekran, ali da većina ljudi čita sa tableta, telefona i desktop ekrana.
 
Definitivno, ako su knjige u pitanju e-ink je prava stvar. Kindle/Kobo je danas stvar licnog izbora i mogucnosti konkrentog modela, dug vek baterije, prijatniji za oci, nema ometanja u vidu stalnih notifikacija.
 
Ajde kad se već diskutuje, jel ima neki noviji ebook reader od 10 incha sa eink ekranom? Kindle DX je nemoguće naći, sve ostalo mi se čini dosta skupo...
 
Kakvi crni tableti za citanje knjiga. To ko preporucuje, taj nije koristio e-ink citace. Ja sam mislio da je 6" premalo za citanje, ali nije.
 
Nema na Aliju eink citaca trazio sam ja vec.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ima kako nema. Ima i kobo glo, ali svi oni prodaju bez kutije (sto i nije problem), ali najavljuju da je potencijalno izgreban i nije sigurno da nije izgreban preko ekrana.
 
Nazad
Vrh Dno