Šta je novo?

Cijena neispravne Amige

pripjat

Poznat
Učlanjen(a)
14.04.2019
Poruke
34
Poena
45
Pozdrav svima,

interesuje me koja bi bila realna cijena neispravne amige 600 ili 1200?
 
Zavisi šta smatraš pod "neispravna", jer tu može biti ceo spektar kvarova čije popravka može koštati i do 100-tinak evra, a u najgorem slučaju može zahtevati i novu matičnu ploču... 100-200e, zavisno od kvara?
 
Primarni cilj bi bili dijelovi,ali te cijene su nerealne jer ispravna a1200 ti kosta 200-250e a a600 100e.
 
Za ovako malo tržište ne postoji neka realna cena. Sve zavisi od slučaja do slučaja, odnosno koliko se kupac odnosno prodavac razumeju u tematiku. Na kraju se sve svodi na to koliko je neko spreman da plati za to što mu treba. Nema tu realnih cena, sve je to izuzetno subjektivno i neracionalno. :D
Potpuno je ekstremna situacija: neko bi to bacio u djubre, a drugi bi platio 1000eur (ili više)
 
Primarni cilj bi bili dijelovi,ali te cijene su nerealne jer ispravna a1200 ti kosta 200-250e a a600 100e.
Pa i rekao sam, zavisi od kvara i šta smatraš pod neispravnim. Da imam neispravnu, i sebi bih ostavio za delove, pitanje je još koliko dugo ćemo uopšte moći da ih popravljmo i kada će FPGA postati jedino radeće hardversko rešenje... Kad nestane ispravnih čipova, to je to. Ja se ne sećam da je kod nas nekada prodavana neispravna a1200/a600, proveri amibay.
 
Kad nestane ispravnih čipova, to je to.

Ovo je zapravo vrlo interesantna tema sama za sebe. Znam da su elektrolitski kondenzatori podlozni (relativno) brzom propadanju. Ali koliko su IC (logicka kola, memorije, procesori...) podlozni propadanju i o kakvim vremenskim rasponima govorimo? Govorim naravno o najcescim modelima IC koje vidjamo na nasim 8bitnim i 16bitnim racunarima. Skladistenje bi bilo idealno, znaci sobna temperatura, daleko od sunca i vlage.
 
Cipova ima koliko hocete, na likvidaciji neke firme u Indiji pokupili ih ovi iz Analogic-a i imaju ih puno skladiste.
 
Nazad
Vrh Dno