Šta je novo?

Kucna mreza

Mapet

Poštovan
Učlanjen(a)
10.11.2017
Poruke
124
Poena
70
Drugari,
Imam dilemu za vikendicu koja je u dve etaze, full zidovi su puna cigla i betonska ploca izmedju.na gornjoj etazi imam cisco i tp link wr841hp a na donjoj samo tp link wr841hp. Cisco je glavni modem/ruter i ima adresu 192.168.0.1 i ukljucen mu je dhcp i ima wifi mrezu sa imenom kuca.Tp link je vezan utp kablom u lan port i iskljucen je dhcp na tp linku i postavljena mu je staticka ip adresa 192.168.02 i ima kuca1 wifi mrezu. Dalje na donjoj etazi imam isto tp link wr841hp u wds modu iakljucen mu je dhcp i repeatuje gornji signal sa tp link i naravno na istom su kanalu i ima kuca3 ime wifi. Kako da odradim da imam jedno ime wifi mreze i da i mi wifi klijenti prelaze sa mreze na mrezu bez prekida. Trenutno kad stavim sve tri da imaju isto ime dolazi do greske i wifi klijenti ne dobijaju ip adresu i ne kace se na istu. Ja kao dev treba malo vise da znam slazem se ali slabo sam.se bavio time i na faksu i na poslu..posto na poslu smo svi kablom povezani, i ovo do sad sam sam uradio ali bih voleo neki savet ako ste imali slicma iskustva :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da li si ukljucio wireless roaming opciju na svim ruterima?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nisam, da je ukljucim kad stavim da sve imaju isto ime??


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ukljuci, i svim ruterima stavi isto ssid i pw kao i kanal pa probaj.. moralo bi raditi..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nemam opciju za wireless roaming na tp linku mom a isti su model oba...pih ali hvala na savetu videcu dalje

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno