Šta je novo?

Email opomena od poreske uprave vezano za legalnost softvera

Ja se secam pre jedno 10 godina kad sam bio na nekom kursu za sistem admina, tad su tek kao pocinjali sa tom pricom secam se da su isli po igraonicama i smarali ljude za legalan softwer, al kako god, predavac mi tad radio u jednom sudu i kaze da oni pisu preksajne prijava na fus windowsu, znaci dodjes kod sudije izgrdi te sto koristis fush windows i napise ti obrazlozenje u krekovanom officu xD
 
Cuo sam i ja da smo 20 godina ispred Evrope u tehnoloskom smislu, ali to je samo na domenu price, kao i ta piraterija :)
U osnovi desava se kada neko to spomene, sprovodi se neka akcija, neko nagrabusi, a u medjuvremenu, nikom nista sto se tice privatnih korisnika.

Verovao ili ne,mnogi članovi ovog foruma su skoro 100% legalni sa softverom, a posebno sa igrama. Win, Office, Antivirus, Steam ...
 
Verovao ili ne,mnogi članovi ovog foruma su skoro 100% legalni sa softverom, a posebno sa igrama. Win, Office, Antivirus, Steam ...

Pa jes', verujem da je kod steam igara druga prica :) , tu cu ti poverujem 100% :) , a sad mi kazes da je svaki clan izdvojio po 200 eur za windows licencu (ako nije radio upgrade sa win 7), i da placa mesecnu subskripciju mesecno sa office, e to ti ne verujem :) Da izuzmemo OS X, Linux i ostale derivate gde ne treba licenca.
Takodje i izuzmi ako je neko dobio licencu za dzabe preko dreamsparka, pricam pogotovo ako je neko iz dzepa platio.
Takve podatke ne mozes znati pouzdano.

@poopBot - izuzimam firme igraonice itd, gde treba volume licence, pricam za privatna lica. Sto se tice firmi, tu prate i sta skidas, i sta koristis itd.
Sto se tice privatnih korisnika, bas slabo.
 
Ja sam 100% legalan sa softverom. I privatno i na poslu.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Znaci imas android telefon :) HAHAHA :)

Salu na stranu ali zasto bi poreska kontrolisala sw firmama koje su u PDV kad im je to svakako odbitna stavka ? Osnovno sredstvo.

I zasto MS proizvodi kod nas kostaju 5x vise nego u UK ?
 
Poslednja izmena:
Win10 Pro je na uk MS store-u 220£...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ali postoji amazon.
 
Ja sam 100% legalan sa softverom prema proizvodjaču / vlasniku prava iz razloga zato što želim čist računar i zato što licence nisu skupe ili ima zadovoljavajućih free rešenja za moje potrebe.

Fiskalne račune nemam nameru da skupljam. Otrovni su. Pljačkaški.
 
Nazad
Vrh Dno