Šta je novo?

Mapiranje mreznog diska

fluxy

Slavan
Učlanjen(a)
15.05.2007
Poruke
173
Poena
320
Ljudi pogubih zivce danas oko prilicno glupe stvari. Treba da mapiram network drive na vise remote masina.

Prvi pokusaj je bio sa pcexec \\remote_machine cmd.exe /c net use \\share /user:user "password" /persistent:yes

rezultatat je bio: the command completed successfully. cmd.exe exited on remote_machine with error code 0. ali na remote racunaru disk i dalje nije bio mapiran. Ukoliko ovo pokrenem lokalno naravno radice bez problema.

Drugi pokusaj je bio putem GPO. Recimo da sam odradio slicno kao na sledecem linku: https://activedirectorypro.com...work-drives-with-group-policy/ medjutim nakon restarta racunara polisa i dalje nije bila primenjena, mrezni disk nije prisutan i jedino je pomagalo ukoliko odradim gpupdate /force ali cak i tada nakon restarta disk bi postajao disconnected.

Treci pokusaj je bio sa wmic /node:remote_machine process call create “cmd.exe /c net use \\share /user:user "password" /persistent:yes.
Rezultat je bio takodje: method execution successful. ReturnValue=0 ali na remote racunaru diska i dalje nije bilo. Tj nisam mogao pristupiti tom share-u.

Pomislih i da pokusam i sa Powershell-om ali kada sam pokusao da omogucim WinRM putem gpo shvatio sam da nemam Allow Remote Server management through WinRM polisu iako je u pitanju win server 2008r2. I tu sam digao ruke jer imam osecaj da nesto propustam. Ima li neko predlog sta da uradim i da pokusam :)
 
Mrezni disk se dodaje u user kontekstu ako ne gresim (nemam sad ni jedan AD da proverim). Tako da ako su tvoji remote pokusaji bili uspesni, verovatno si svom useru dodavao drive. Da li si sa svojim userom probao da vidis na remote masinama da li je drive tu ili ne?

Sto se tice GPO-a, taj princip bi trebalo da radi bez greske, tako sam deploy-ovao network share-ove na mnogo lokacija (radio kao IT admin za domace i USA klijente). Ajde zakaci screen shot GPO-a ako ti nije mrsko.
 
Mrezni disk se dodaje u user kontekstu ako ne gresim (nemam sad ni jedan AD da proverim). Tako da ako su tvoji remote pokusaji bili uspesni, verovatno si svom useru dodavao drive. Da li si sa svojim userom probao da vidis na remote masinama da li je drive tu ili ne?

nakacio sam se na remote masinu sa bas tim korisnickim userom i cak i nakon restarta masine drajv nije bio prisutan. Pojavljivao se tek nakon gpupdate /force nakon cega mi je trazio da se izlogujem i ponovo ulogujem. Mrezni drajv bi se tada pojavio ali ukoliko bih ponovo restartovao masinu on bi postao disconnected. Sto nije bas prihvatljivo

Sto se tice GPO-a, taj princip bi trebalo da radi bez greske, tako sam deploy-ovao network share-ove na mnogo lokacija (radio kao IT admin za domace i USA klijente). Ajde zakaci screen shot GPO-a ako ti nije mrsko.
share1.JPG share2.JPGshare3.JPG
 
Nazad
Vrh Dno