Šta je novo?

(Ne)kompatibilnost grafike sa HP racunarom

drperic

Cenjen
Učlanjen(a)
13.05.2011
Poruke
33
Poena
154
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 3600
RAM
16gb 3200mhz
GPU
gtx 1060 3Gb
Monitor
lg 42" TV
U pitanju je racunar HP Compaq 8000 elite sff. Nabavio sam novu graficku kartu, nisam siguran da li je HD8490 ili R5 235x, ubacio u kuciste, ali kartica ne daje sliku. Nisam siguran kako onemoguciti integrisanu grafiku iz biosa(i da li je to uopste neophodno da bi nova grafika dala sliku), posto je sam bios prilicno oskudan sto se tice podesavanja i da li bi to uopste i pomoglo, posto sam citao na netu da mnoge relativno novije kartice traze uefi bios. Opet, ljudi su u ovakva kucista ubacivali i novije kartice od ove, tako da nisam siguran iz kog razloga grafika ne daje sliku. Ukoliko neko ima iskustva sa ovim i slicnim tipom kucista ili neki savet sta uraditi bio bih zahvalan.

p.s.
Konfiguracija je:
E8400
4Gb ram ddr3
grafika q43/q45
napajanje HP 240w
 
Proveri opet oznaku, te koje si naveo prvi put cujem, bar kod nas se nisu prodavale.
 
Ti brand sff računari su malo zeznuti, slučajno sam imao dodira sa tim, pošto nam je firma poklonila svoje stare izraubovane PC-ije. Ja sam dobio jedan mali Dell, završio je kod moje devojke i evo ga već godinu i nešto gura Mint i uglavnom joj služi za Netflix.

Ne bi trebalo da u BIOS-u postoji opcija za isključenje integrisane grafike, umesto toga BIOS će je sam isključiti kada detektuje grafičku karticu u prvom slotu. Ono što je bila caka kod mene (a verujem da je lako moguće i kod tebe) je da proizvođač nije obezbedio PCIe slotu deklarisanih 75 W struje, već samo pola od toga, tako da većina kartica nisu u stanju da rade. Pogledao sam koliko koja kartica troši i našao neke modele koji bi trebalo da rade, ali na kraju nisam ništa kupio, plašio sam se mogućih nekompatibilnosti sa BIOS-om.
 
Nazad
Vrh Dno