Šta je novo?

Gejming na 2560x1080 50 fps vs 2560x1440 > 50fps

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,034
Poena
115
Sa trenutnom grafičkom karticom koja jeste stara u igrama imam na high detaljima oko 50 fps-a nešto više nešto manje ali to je prosjek.
Meni ne smeta mislim ne kasni ništa.
Eh sad da li bi primjetio neku ogromnu razliku u detaljima i glatkom/bržem igranju ako bi kupio monitor 144 Hz sa recimo 1070 ti ili RTX 2060 koje bi tjerale te igrice na dosta više od 50 fps-a?
To bi naravno bila velika inevesticija pa me zanima je li uopšte vrijedno toga.
 
Odeš kod nekoga kući ko to već ima i probaš. Sve drugo su subjektivne priče na osnovu kojih neće moći da doneseš pravu odluku.

That said...
Ja sam lično prešao na takav setup, i kad sam prešao osetio sam razliku, ali sam se sad navikao i nemam poseban osećaj. Dok ne sednem za nečiji 60-75 hz monitor i 60-75fps. Onda shvatim da mi je kod kuće bolje.
 
Sa trenutnom grafičkom karticom koja jeste stara u igrama imam na high detaljima oko 50 fps-a nešto više nešto manje ali to je prosjek.
Meni ne smeta mislim ne kasni ništa.
Eh sad da li bi primjetio neku ogromnu razliku u detaljima i glatkom/bržem igranju ako bi kupio monitor 144 Hz sa recimo 1070 ti ili RTX 2060 koje bi tjerale te igrice na dosta više od 50 fps-a?
To bi naravno bila velika inevesticija pa me zanima je li uopšte vrijedno toga.

Nije vredno. Sam si odgovorio u drugoj recenici.
 
Odeš kod nekoga kući ko to već ima i probaš. Sve drugo su subjektivne priče na osnovu kojih neće moći da doneseš pravu odluku.

That said...
Ja sam lično prešao na takav setup, i kad sam prešao osetio sam razliku, ali sam se sad navikao i nemam poseban osećaj. Dok ne sednem za nečiji 60-75 hz monitor i 60-75fps. Onda shvatim da mi je kod kuće bolje.

Šta si osjetio???Ja ne vjerujem.To isto kao da mi kažeš da osjetiš razliku između ekrana na mobitelu (kvalitet slike) u pikselima između fullHD i QHD rez.
 
Zato i treba da se pogleda (ako si mogucnosti) kod nekog da li ti ta kombinacija odgovara.
Oseti se razlika, ali dosta zavisi od toga sta igras, manje u strategijama vise u "pucaljkama" ili slicnim brzim igrama.
 
Osjetio je? :d
 
Nazad
Vrh Dno