Šta je novo?

mejl klijent problem

gillonio

Cenjen
Učlanjen(a)
21.10.2011
Poruke
455
Poena
170
Posle traganja i pretraživanja svih mogućih rešenja ovaj furm mi je ostao jedina nada.
Problem: radi se o maloj firmi 10 tak zaposlenih. Svako od zaposlenih ima svoju mejl adresu, ali na 4 radne stanice, jednom mobilnom telefonu instaliran je zajednički mejl firme. Tri radne stanice i telefon kada prime mejl, naslov mejla je prikazan boldovanim slovima i stoji da je nepročitan dokle god se ne otvori. Na 4 računaru, koji nam je najvažniji, mejlovi koji stižu prikazuju se uglavnom kao pročitani(iako zaista nisu pročitani sa tog računara). npr stigne 6 mejlova u isto vreme, 4 se prikažu kao pročitana a 2 kao nepročitana. Da ne smaram sa problemom koji imamo zbog toga jer postoji velika mogućnost da se neki mejl propusti i sve te duple provere nam otežavaju posao.
Rešenje - pokušao sam sa uporedjivanjem podešavanja radnih stanica koje se normalno ponašaju, odnosno mejl klijenata ( sve je apsolutno jednako, svaki check box apolutno svaki detalj), pokušao sam sa instaliranjem potpuno različitog mejl klijenta i nije bilo pomoći. Pokušao sam sa podešavanjima na serveru i nema pomoći. Nisam pokušao brisanje svih drugih naloga, jer imamo potrebu da zajednički mejl imamo na nekoliko radnih stanica
mejl klijent koji se koristi je mozzilathunderbird.
 
Nazad
Vrh Dno