Šta je novo?

Problem - VPN server na NASu Thecus N2350

zlig0r

Slavan
Učlanjen(a)
29.10.2008
Poruke
174
Poena
319
pozdrav drugari. pokusavam da podesim VPN server na Thecus N2350 NASu i ne ide mi....pa ako je neko ljubazan da mi kaze gde gresim... :(

Naime, imam SBBov modem na 192.168.1.1, NAS na 192.168.1.100
Forvardovao sam portove na modemu:
pic1.jpg
na NASu postavio server i napravio usera kom sam omogucio pristup
pic2.jpgpic3.jpg

na win 10 napravio konekciju, uneo IKE Authentication pass koji sam stavio na NASu
pic4.jpg

raskacim se sa moje mreze, zakacim se na telenor internet, i kad kliknem connect, ukucam username i pass koji sam postavi na NASu i dobijem ovo
pic5.jpg

dje ba zapelo?!? :trust:
 
Poslednja izmena:
Rekao bih da si iza NAT sa tom ip adresom (prosto receno, iza tvog SBB rutera ima još neki na kojem nisu otvoreni potrebni portovi) te nema šanse da ti to proradi. Rešenje je u prelasku na javnu IP adresu.
 
nema sigurno, samo sbb modem, komp i nas...to mi je u stanu, jer sam pokusavao u firmi, i isti ocin, pa reko alde lakse mi je kuci da se igram.. e sad, zvao sam telekom da vidim na adslu, kazu imamo staticku, pa cu probam sve opet tamo sutra
 
Nisam ni mislio kod tebe da je taj ruter već se nalazi kod sbb, van tvog objekta. Probaj da li je otvoren port za vpn 1701 sa drugog neta uz pomoc programa nmap recimo. Dok je port zatvoren nema ništa od vpn.

Okači screnshot od traceroute 8.8.8.8 preko command prompt-a da vidimo dal si iza Nat ili ne.
 
Zato se i preporučuju ovde na 1orumu samo Synology I Qnap uradjaji. Steta, nadamo se da će ispraviti problem uskoro.
 
Nazad
Vrh Dno