Šta je novo?

Prosut sok po mehaničkoj tastaturi

Goyakla

Slavan
Učlanjen(a)
07.03.2005
Poruke
2,655
Poena
405
Prosuo sam sinoć sok od jabuke po mehaničkoj tastaturi (Cooler master quick fire xti). Čim sam prosuo sok okrenuo sam je, poskidao sam kapsove, oprao ih ali izgleda da je sok ušao unutra. Počela je povremeno da brljavi, naročito u igrama. Može li nešto da se uradi?
 
Probaj sušiti fenom i sl. dok su tipke pritisnute, moguće da je ostalo vode u prekidačima. Probaj više tipki odjednom, nečim pritisni da uštediš vreme ili samo problematične tipke.
 
Nikad se fenom ne susi nista nasta je prosuta voda ili neka tecnost jer time nabijas vodu jos dublje u uredjaje, to se radi usisivacem da bi pokupio tecnost a ne nabio je jos dublje.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ali ovo nije voda, nego sok. U njemu svašta može da napravi problem. Recimo da kiselina pojede vodove unutra. Najbolje bi bilo da se sve otvori i opere, po mogućstvu u ultrazvučnoj kadi.
 
Sad izgleda da više ne baguje ali na nekim svičevima se oseća da su lepljivi na pritisak.
 
Ne brini. Za par godina dobri drugari bakterije će poručkati sve što je od soka ostalo. Imao sam ja jednu na koju sam prosuo čokoladno mleko. Posle par godina i zaboravio sam da se to dogodilo. Vreme leči sve :)
 
Važnije mi je da ne baguje ali neki tasteri su baš lepljivi :).
Nije mi jasno kako mi recimo taster 9 na numeričkom delu zapinje a ni jedan oko njega ne, sok se prosuo otprilike po sredini tastature, nije bila ni velika količina.
 
Samo da javim da sam sredio tastaturu. WD-40 zakon. Malo se prsne u switch koji je lepljiv i radi kao nov
 
Nazad
Vrh Dno