Šta je novo?

3D stampac do 10k€?

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,734
Poena
1,365
Za profi upotrebu, male stvari bi stampao.

Kvalitet prinarni. Predlozi?
 
^ne bih znao, nije za mene (niti se osoba razume u to, ali nemaju nekog u firmi ko bi to uradio, pa je na nju presla obaveza).
Bitno je da bude izdrzljiv primarno, mada nemam ni predstavu koliko su uopste 3DS izdrzljivi :)
 
Siguran sam da su ovi stampaci od preko 1000€ prilicno izdrzljivi. Ja na poslu koristim Ultimaker 3 extended i bilo je nekoliko puta da je stampao skoro nedelju dana u kontinuitetu, ako izuzmemo "pauze" dok ucitam drugi 3D model za stampu. Nikad problem sa njim zbog toga. Moze li malo vise detalja oko stampe? Velicina printa? Obim stampe? Materijal kojim ce se stampati? Dual extrusion stampanje? Opensource printer? Sa gorenavedene liste bih gledao stampace koji imaju najmanju visinu sloja, dve glave (extrudera), kao i mogucnost izmene extrudera (print core) razlicitih velicina otvora.
 
E sad mu i ti objasni, jos si ga vise zbunio... :)

Osoba mozda ne zna nista o stampacima, ali zna prosecne max dimenzije stampanih objekata koji joj trebaju kao i karakteristike materijala, da li je dovoljna " obicna " cvrstina tipa PLA materijal, ili da trpi vece temp i da bude jaci kao ABS ili PETG, da li joj trebaju i flex materijali kao TPU itd itd..
Na osnovu toga se gleda koji stampac uzeti.

Danas su i najjeftiniji kinezi mehanicki izdrzljivi, uglavnom je elektronika slaba tacka kod najjeftinijih modela jer je prevazidjena tipa Ender 3, Anet-i i sl a i QC im nije nije na zavidnom nivoi.
Npr moj delta iliti kossel kinez ne stampa samo kada nesto pametujem pa budzim na njemu, ali sva mehanika i elektronika je jos original.
Otislo je skoro 10 rolni filamenta a to je jako puno stampe ali opet za stampace nista...
Npr min visina stampe kod mog je 0,06 mm,

Takodje su resin stampaci fenomenalni ali su teski za rad i otrovni sa isparenjima, kao i ABS.

Kada budes znao sta ta osoba tacno hoce, nece ti trebati savet od nas jer svako poznatije ime ima fenomenalne profi stampace.
Ono sto je bitno posto osoba pojma nema je dobra podrska kao sto ima Prusa, Ulti, Dremel tj svi ozbiljniji, sto kod kineza nije slucaj, mislim na jeftinije.

Kada budes imao neki info, onda eventualno mozemo pricati o finesama ali kao sto Recoba rece, Ultimaker ima fenomenalne stampace, podrsku i svoje materijale, all in one resenje, ni ja ne bih dalje gledao...

TuturuTu on 6X
 
Sve zavisi šta treba dotičnoj osobi.

Ultimakeri su više nego odlična investicija a takođe ako želi nešto ultra precizno i ultra fino onda definitivno Form2.
 
Nazad
Vrh Dno