Šta je novo?

Zamena ventilatora na xfx 280x

Dexter013

Cenjen
Učlanjen(a)
24.05.2011
Poruke
382
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Matična ploča
AM5 MSI tomahawk B650
RAM
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
GPU
RTX 4070ti Gianward OC
Storage
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 970 evo
Zvuk
default
PSU
Corsair CX 850w M
Kućište
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
Monitor
Philips 32 inca / 1440p / 2k / 75 herCa
Miš & tastatura
Logitech Hyperion + Natec RX22
Mobilni telefon
Xiaomi
Steam
63849097
Pristup internetu
  1. Optički internet
U drugom kompjuteru imam 280x koji je sad zamenila gtx 970,
vidim nesto se malo vise greje u poslednje vreme, pojacao malo profil za hladjenje u msi afterburneru pomoglo je, i reko ajd to je to, matora karta nista cudno.

Medjutim izvadim kartu i vidim da je jedan ventilator pokvaren, ne vrti se uopste,
vec landara na sve strane kada se dune u njega ili zavrti prstom,
sto je ocigledno bio i razlog zbog povecanih temperatura.

To je ovaj model karte tacno: https://hardforum.com/attachments/25ksvq1-jpg.81315/

Nikad se nisam baktao sa ovime, kako se menjaju ti ventilatori i gde da nadjem zamenske?
 
Jedino na Aliexpress-u možda na KP neki polovni. Odšarafi i proveri na nalepnici koji je model. Verovatno je ovaj: PLD09210D12HH, ali mogu da odgovaraju i drugi, bitan je prečnik, raspon rupa šarafa i broj žica/tip konektora.
 
Ja imam XFX 270X (verovatno je isti vent i princip) i isto mi riknuo vent pa sam narucio na Ali novi i zamenio... Pitaj sta te zanima konkretno?

Na ali ti je oko 10e taj vent, zamena nije teska ali se cela karta razmontira da bi dosao do ventilatora...
 
U drugom kompjuteru imam 280x koji je sad zamenila gtx 970,
vidim nesto se malo vise greje u poslednje vreme, pojacao malo profil za hladjenje u msi afterburneru pomoglo je, i reko ajd to je to, matora karta nista cudno.

Medjutim izvadim kartu i vidim da je jedan ventilator pokvaren, ne vrti se uopste,
vec landara na sve strane kada se dune u njega ili zavrti prstom,
sto je ocigledno bio i razlog zbog povecanih temperatura.

To je ovaj model karte tacno: https://hardforum.com/attachments/25ksvq1-jpg.81315/

Nikad se nisam baktao sa ovime, kako se menjaju ti ventilatori i gde da nadjem zamenske?

Ja sam na mom Sapphireu to uradio.
Još sam imao, i imam jeziiv problem da ne mogu uopšte da odvojim hladnjak od ploče kartice.
kupio sa aliexpressa jako sličan ventialtor, moj je dualx model a ovaj ventilator koji sam kupio (dupli sa jednim konektorom) je sapphire brendiran. Radi već 2 možda 3 godine...
 
Za ne OC karte ja obicno samo skinem masku i vezicama pricvrstim jedan il dva molex fana, to sam bas uradio nedavno kod druga na 285x i radi savrseno stim sto naravno ti fanovi uvek rade u 1000rpm
 
Nazad
Vrh Dno