Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Ima li kakav blutooth dongl na aliju da valja?

Ima prevelik izbor od 159 din pa nadalje.
 
Poslednja izmena:
Bluetooth dongl za čega?!?
 
Znači, treba ti BT transmiter?

Ugreen, Baseus, Anker su ponajbolji. Ako su ti skupi, uzmeš bilo koji sa mnogo prodaja i dobrim feedback-om.
Diskutovano je o tim najjeftinijim pre par strana.
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoci nshappy i paradizo!
 
Ima neki predlog za neku patenticu (mehaničku olovku sa Alija).. svuda po BGu sam gledao,imaju 0.7 ali nisu nešto preterano kvalitetne. Pri crtanju i slično tome postoji malo pomeranje kog ne bi trebalo biti. Naručio sam neku za 3€ sa metalnim kućištem(kao i unutrašnjost),hvale je pa ćemo da vidimo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li se nekom desilo da mu otkazu porudzbinu a skinu pare sa kartice, hteo sada da narucim neke sijalice cena bila oko 13 evra, imao neki kupon i smanji mi na 11 evra, izvrsim placanje i samo mi izbaci da je porudzbina "Closed" i da izvrsim ponovo porucivanje ali da uklonim kupon i stize poruka od Intese da mi je skinuto 11 evra. I sad stoji da je porudzbina "Closed" a pare rezervisane od strane Aliekspresa.
6b32cb0f1288628536129ecd7ab02f0f.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ima neki predlog za neku patenticu (mehaničku olovku sa Alija).. svuda po BGu sam gledao,imaju 0.7 ali nisu nešto preterano kvalitetne. Pri crtanju i slično tome postoji malo pomeranje kog ne bi trebalo biti. Naručio sam neku za 3€ sa metalnim kućištem(kao i unutrašnjost),hvale je pa ćemo da vidimo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Neko moje generalno iskustvo od ranije je da se najviše dobija od poznatiji brendova tipa štedler i rotring, konkretan model zavisi najviše od toga šta ti preferiraš, tanju ili deblju patenticu, "nežniji" ili oštriji grip isl. Ja sam pre godinu dve radi probe uzeo Uni Kuru Toga 0,5 sa ebaja, prodavac poslao 0.7 što mi se nimalo nije svidelo jer volim tanak otisak pa sam se žalio i dobio i 0.5 i uz rotringove uloške u B varijanti (HB je bleđe nego što bi ja hteo) radi jako lepo, i dan danas je koristim.
Ja generalno volim tanak a intenzivan otisak pri čemu nemam potrebu da brišem pa sam prešao na gel olovke, konkretno Pilot G-Tec C4 - 0.4 sa plavim mastilom i mogu reći da je ovo jedna od najboljih gel olovaka koje sam ikad koristio i probao sam da nađem neku jeftiniju zamenu sa alija ali nisam našao ništa u tom kvalietu a da košta manje od Pilota.
 
Aham,deluje mi zanimljivo ova Uni Kuru Toga... Pogledaću još malo,možda što kažeš od ovih poznatijih brendova nešto. Pa mislim i 0.5 bi radila posao ali za nijansu mi je bolja 0.7mm. Što se tiče nijansi grafita mislim da je HB jedna nijansa odma ispod B.
Hvala ti na odgovoru

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@ Dakii

Nista novo - podele kupone i popuste , pa kad vide da su se preracunali , onda ne prihvataju
porudzbine , ili prihvate ali nece da posalju i danima lazu.
 
Aham,deluje mi zanimljivo ova Uni Kuru Toga... Pogledaću još malo,možda što kažeš od ovih poznatijih brendova nešto. Pa mislim i 0.5 bi radila posao ali za nijansu mi je bolja 0.7mm. Što se tiče nijansi grafita mislim da je HB jedna nijansa odma ispod B.

HB bi trebalo daje "srednja" tvrdoća. B je nešto mekše, a zatim ide 2B, 3B do 10B, gde je 10B najmekša grafitna pisaljka. Ali nikada nisam video više od 2B. Može biti da se odnosi na klasične drvene olovke.
Na drugu stranu, postoje H, 1H, 2H što su redom, sve trvrđa i tvrđa, do 10H. i opet, nisam nikada video više od 10H. Imao sam drvenu lovku nekih 6H. To cepalo papir koliko je bilo tvrdo.
HB je kao sredina, ali se HB ulošci dosta razlikuju međusobno od raznih proizvođača. Uvek preferiram B pre nego HB.

0.7 mehaničke olovke kod nas, viđao sam u Stylos radnjama u Novom Sadu. Imali su i 0.7 uloške.
 
Poslednja izmena:
Ima neki predlog za neku patenticu (mehaničku olovku sa Alija).. svuda po BGu sam gledao,imaju 0.7 ali nisu nešto preterano kvalitetne. Pri crtanju i slično tome postoji malo pomeranje kog ne bi trebalo biti. Naručio sam neku za 3€ sa metalnim kućištem(kao i unutrašnjost),hvale je pa ćemo da vidimo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ja ovde u knjižari kupio Pilot super grip 0.5 (veoma liči na Pilot G-2) vrh se uvlači potpuno u olovku (kao hemijska) i odlična je, nema nikakvog pomeranja. Mada što kažeš za 0.7 je izbor mnogo manji...
Naravno, svaka preporuka za fancy Kuru Togu:) ona je baš savršena za nekog ko piše štampanim slovima i često podiže olovku od podloge. Odlična je u svakom slučaju, mada ja iskreno više koristim Pilot (možda samo zato što je imam duže i navikao sam na nju:D) nije da je vucaram sa sobom svuda pa mi treba retractable opcija. Danas mnogo ređe uopšte koristim tehničku olovku. btw kao klinac sam imao neke staedtler i rotring (a tada sam mnooogo više crtao) mislim da sa njima nema greške.

Znam da nije tema ali koja knjižara je najopremljenija ulošcima za gel olovke? Ili gde se može naručiti samo 2-3? Na ebay, aliexpres sam viđao samo po 10 kom, mnogo para odjednom a stajale bi mi godinama, jedna mi traje godinu i više... doduše koristim par različitih, ali evo za Pilot G2 koja je veoma popularna sam jedva našao crnu pre neki dan.
btw ja volim tanke i retractable, trenutno mi je crno-plava uni signo RT1 0.38 edc bar dok se ne potroši...
Sirius jesi kupovao i gde refill za Pilot G-Tec C4? Inače imam i hi-tec-c 0.25, perverzija koliko je to tanko, da sam imao tako nešto za puškice:D
 
Ja koristim Rotring Tikky 0.5, imam dva komada i nisam primetio bilo kakva pomeranja. E sad, ne znam kakve su za crtanje, meni trebaju za pisanje i podvlačenje.
 
Izgleda mi nema druge nego da prelazim na 0.5 [emoji16]. Mislim da sam video 0.3 negde ako se secam,to je ultra tanko... Ko zna sta je sa 0.25 hahahaha

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nisi možda video moj prvi post,ima ne kažem da nema,nego tražimo neku kvalitetniju. Ova sa treceg linka mi se čini kao zanimljiva,pa cu pogledati

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Video sam to ali mi malo glomazno. Meni realno treba 5 tastera od tastature(4 strelice i space). Uvek mogu misa da stavim na krevet ili stocic nego sam navikao na daljinac od tv kartice.
 
Ima neki predlog za neku patenticu (mehaničku olovku sa Alija).. svuda po BGu sam gledao,imaju 0.7 ali nisu nešto preterano kvalitetne. Pri crtanju i slično tome postoji malo pomeranje kog ne bi trebalo biti. Naručio sam neku za 3€ sa metalnim kućištem(kao i unutrašnjost),hvale je pa ćemo da vidimo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ja imam ovu već preko 20 godina, prešla je sito i rešeto:

https://www.ballograf.com/assortment/ballograf-epoca-p-set

0.7 mm jer mi više odgovara, koristim i 0.5 ali mi i mine i olovke kraće traju
 
Video sam to ali mi malo glomazno. Meni realno treba 5 tastera od tastature(4 strelice i space). Uvek mogu misa da stavim na krevet ili stocic nego sam navikao na daljinac od tv kartice.
Ja imam ovaj i radi mi odlično, može i da se programira, tako da ga koristim umesto daljinskog za smart tv, 3u1 miš, daljinski i tastatura.

https://a.aliexpress.com/mY7uMxsy

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Meni treba za komp. Zaboravio sam da napisem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja imam ovaj i radi mi odlično, može i da se programira, tako da ga koristim umesto daljinskog za smart tv, 3u1 miš, daljinski i tastatura.

https://a.aliexpress.com/mY7uMxsy

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Jel mogu da se programiraju dugmići?

I meni treba za PC i to samo desetak funkcija (play/pause, volume up/down, dva dugmeta za podešavanje titlova u letu napred/nazad).
Ako pored toga može brzo da gasi video player i kompjuter, eventualno ima air remote opciju (za lakšu navigaciju/traženje filmova po kompjuteru) to bi bilo ekstra.
 
Mogu da se programiraju dugmići, u uputstvu stoji da mogu samo oni u boji ali ja sam probao i mogu svi osim Power i dugmeta koje služi za programiranje.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno