Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

pa sad ti je vrlo jednostavno jer od aktuelnih modela nemas nista van generickog i prica se svodi na qualcomm vs mediatek.poredjao sam ih po kvalitetu,ostalo su softverska sminkanja koja mogu da se simuliraju svakako sa prvim pristojnim ekvilajzerom sa stora...

V20 je poslednji imao ozbiljan DAC i pojacalo za slusalice van cipseta i to je kraj te price,verovatno zauvek.

Ja imam oppo ha 2 (imao dva komada ha 2 i sure neki od 'iljadu evara :d ) . Em je power bank, em je bolji dac nego bilo koji na fonu. Pa ne gledaš fon po tom pitanju.

I dalje je moj honor note 10 (ne honor 10) je nenadmašan po potanju zvuka i ekrana. Bolji mu je zvuk i od note 20ice. Zato ga ne menjam. Pravi stereo, jak, čist zvuk, nema sprdnje... Amoled od 7" da ne pominjem...
 
Poslednja izmena od urednika:
Za ovaj sto si okacio ne znam, ali kada sam kupio sličan sa aliexpres nije podržavao Fast charge

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Magnetni kablovi ne podržavaju brzo punjenje.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Moj definitivno podrzava.

Ali jako iritira ovo svetlo na kablu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
@ amdpower

Ovi kablovi sto su stigli posle 11.11 od 2m duzine su KRS
sto se performansi tice.
Mislim na identicne modele koji se prodaju kao
Uslion i Lovebay sa fiksnim i magnetnim konektorima.

Imao sam Lovebay od 1m i brzo punjenje je funkcionisalo bez problema.

Kablovi ( 2m ) sa magnetnim konektorima jedva da su u stanju
da prenesu 1A na 5V a da se ne primeti pad napona.

Oni sa fiksnim konektorima su malo bolji , ali takodje nisu za
brzo punjenje.

Mozda su oni od 0,5 i 1m i dalje dobri , ovi od 2m nisu.
 
Moj je kupljen u decembru 2m fiksni konektor, prenosi 2A

Ali svetlo je ocajno nepodnosljivo i svetli stalno, mislio sam da sija samo prilikom punjenja.
Da nema svetla bio bi savrsen.
Kinezi i svetlece stvari:mad:
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo od 1m ali nemam brzo punjenje,bas cu uzeti type c za ovaj magnetni pa cu videti. :)
 
Prelepi izolir traku preko tog dela i krep traku (ako hoćeš da se ipak malo vidi). Isečeš mali odgovarajući komad samo za taj deo.
I mene nervira, pa sam tako rešio problem. Inače, držim ga na metalnom delu stola, drži se magnetno. Ne znam da li je do toga, ali nekad se skroz isključi svetlo i ne radi, a nekad se vrati. Nisam uspeo da ustanovim do čega je to.
 
@ bakara

baseus.jpg

Baseus navodi da isti model kabla razlicite duzine nema iste karakteristike.

Isto je i kod ovih no-name modela.

Ako te nervira svetleci deo precrtaj ga par puta markerom


@ amdpower

Dzabe pokusavas :S:
 
Imam nekih jeftinijih magnetnih kablova, imam i kuulaa, ni jedan ne podrzava brzo punjenje. Takodje meni su totalno neprakticni.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
@ e46glogi

Nekome jesu prakticni , nekome ne...

Npr. gomila tableta ne podrzava brzo punjenje pa su magnetni konektori prakticni
jer deca relativno cesto ostete fiksne konektore.
 
Ok, zanimljiva konstatacija... Moji retko uzimaju tablet, pa nisam ni razmisljao u tom pravcu.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Što mora uvek brzo punjenje?

Meni i onako noću stoji na punjaču totalno nebitno da li će za sat ili 5 dati da se napuni.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
U mom slucaju ne mora da bude brzo punjenje, ali bitno mi je da ga podrzava.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
@ bakara

Ako neko kupi proizvod koji se reklamira sa odredjenom
specifikacijom , onda te specifikacije proizvod mora da ima.

Uslion / Lovebay od 2m i sa fiksnim i sa magnetnim konektorima
nemaju karakteristike po navedenoj specifikaciji.
 
Kad smo po ko zna koji put kod kablova, ovi su zadnji kojo su mi stizali, prvo uzeo 0.5m pa posle par od 1m, prilucno brzo stigli i podrzavaju brzo punjenje.

https://a.aliexpress.com/_m08pltJ

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 


Jel kupovao/koristio neko ovo,ili bar neki drugi hub istog proizvodjaca!? Utisci?
 


Jel kupovao/koristio neko ovo,ili bar neki drugi hub istog proizvodjaca!? Utisci?
 
@ e46glogi

Slicnih no-name "original Huawei" deklarisanih na 5A od
1 i 1,5m duzine ima za 0,5-1$ i bez problema radi brzo punjenje
( 5V - 2A ).
Nemam Huawei sa original punjacem , da proverimo karakteristike.


@ pinocio

Nisam imao prilike da probam , ali da mi treba ne bih eksperimentisao.
Sigurnija varijanta po slicnoj ceni je UGREEN
 
I ovi su bili 0.6 za 1m.
Imam porucen taj kao Huawei 5a od 1.5m,ali se jos ceka.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
@ bakara

Ako neko kupi proizvod koji se reklamira sa odredjenom
specifikacijom , onda te specifikacije proizvod mora da ima.

Uslion / Lovebay od 2m i sa fiksnim i sa magnetnim konektorima
nemaju karakteristike po navedenoj specifikaciji.
Veruješ li sada?
adfe99a4274b4c494596cfaa8b4104b6.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
E pa ti ga tako izmeri :d

ali ok tako bi bilo pravilnije, ali u usporedbi sa drugim kablovima kada merim u istim uslovima,
imam topk kabl koji vuce svega 1A a original xiaomi kabl vuce 1.95A

tako da ja mogu samo da zakljucim da uslion sa svojih 2.066A vuce najvise iz punjaca od kablova koje posedujem i ako je najduzi sa svojih 2m.

jedino ako to nije zbog one diode :d

moram naci telefon koji moze da vuce 3A da vidim moze li toliko

Da se dopunim, jos sam neke kombinacije probao...
probao sam ovaj kabl i na xiaomi punjacu od 18w i tamo vuce samo 1A, dok na ovom prvom kineskom sto sam slikao vuce i preko 2A
Ali xiami kabl na xiaomi punjacu od 18w vuce 1.95A
Topk na svakom punjacu vuce uvek 1A, (a nekad je vukao na xiaomi punjacu 2A, vise nece)

Tako da izgleda zavisi i koji kabl vise voli koji punjac
 
Poslednja izmena:
Nemam sve potrebne testere , ali moze da se improvizuje....

ct.jpg

test1.jpg

test2.jpg
 


Jel kupovao/koristio neko ovo,ili bar neki drugi hub istog proizvodjaca!? Utisci?
Koristio sam ugreen i baseus hub-ove. Rade korektno, svi portovi rade bez problema. Power Delivery (PD) je bez problema napajao Lenovo T480s. Mana je što se povremeno dešavalo da se zaglupe kada sam imao povećan transfer preko mreže (par 10-na GB, ISO fajlovi). Tada ih isključim iz laptopa na par minuta, da se ohlade i posle toga nastave da rade normalno. Monitor koji sam koristio je FullHD, tako da ne znam kako se hub-ovi snalaze sa većim rezolucijama.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni je ovaj interesantan zato sto daje 4K na 60Mhz po prihvatljivoj ceni (oko 50 eura),a ima brdo pohvala na Aliu

Koliko vidim na aliexpress, piše da je samo na DP portu 60Hz, HDMI je 30Hz za rezoluciju 4K, a cena je $66 + $35 (za model sa DP i 2xHDMI). Ako si našao neku drugu cenu, podeli link, ima zainteresovanih :)
 
Nazad
Vrh Dno