Šta je novo?

Restartovanje računara u određenoj aplikaciji

Aca_Mladenovic

Poštovan
Učlanjen(a)
11.10.2017
Poruke
89
Poena
60
Pozdrav svima na forumu. Ovo je moja prva tema i prvi problem :)

Naime, imam problem kada pokrenem igru Agar u Google Chrome dolazi posle nekih 20 - 30 min igranja restartovanje računara bez ikakvih plavih ekrana i bilo čega drugog. Nakon toga se računar normalno pokrene. Samo se jednom desilo da kada se restartovao ugasio, a nakon toga kada sam ga upalio , uradio je normalno beep jednom i pokrenuo ventilator i ugasio se. Pratio sam temperaturu preko softvera Asus PC Probe. Kada radi youtube i surfujem internetom, temperatura CPU je: 31 - 47 C , dok je matične : 30 - 38 C. Kada upalim navedenu igru temperatura na CPU ide do 57 - 58 C. Mnogo mi je cudan ventilator CPU jer se kreće samo u opsegu od 1795 - 1820 rpm i kada je računar pod nekim opterećenjem i kad nije. U BIOS-u nema nigde podešavanje za SPEED FAN. Inače imao sam frontier napajanje "500w". Stavio neko kinesko čisto da proverim da nije do tog napajanja ali i na drugom napajanju se računar isto ponaša. Računar normalno radi ceo dan bez problema ali čim se optereti posle konstantog opterećenja se restart. Oba napajanja verujem da se nekvalitetna ovo prvo frontier je dosta teže, dok ovo drugo daj bože da ima 200 g :D . RAM jeste sa aliexpressa ali je detaljno testiran sa memtest86 preko 10h i nema nikakvih gresaka. CPU testirao stress preko CPU-Z i temperatura dostigne preko 65 C i sve radi ( CPU FAN ~ 1805 rpm ) i dalje kako treba bez restarta računara. Smešno je da na ove gluposti se restartuje računar ali stvarno ne znam :D Prilikom rada u Visual Studio + Youtube + MatLab nema problema :D Kućište je dosta malo tako da nema neki protok vazduha ali ove temperature nisu ništa velike. Takođe jednom se samo desilo da računar neće da se aktivira kada ode u režim "sleep". Jeste roman ali sam naveo sve što se dešavalo. Koje je napajanje optimalno za ovu konfiguraciju ?

=== Specifikacije ===

PC : Asus T3-P5G965 Barebone
RAM : 8 GB - 2GB x 4 ( aliexpress ) Kingston 333 Mhz
CPU : Core 2 Quad Q6600 - 2.4 Ghz stock B3 ( aliexpress )
GPU : Integrisana Intel GMA X3000
HDD : 1TB Western Digital Blue - Nov kupljen pre mesec dana 100 % / 100 %
DVD : LG RW
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao takvih problema i drugo napajanje je resilo problem..
Mada probaj izvadi- pa vrati ram, ocisti kuler od procesora i vidi da li ce biti bolje, ako ne, uzmi neko malo kvalitetnije napajanje i probaj opet.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Čini mi se da sam našao problem. Kada sam probao dve po dve ram memorije sve rade ispravno, ubacio sam ih u dual channel. Kada sam probao dve u dual a treca kao single, računar radi kao da je u njemu pentium 4 i sporije. Da li ovo može biti do ploče da ona pravi problem kada se uključi dual i jedan single i kada su dva dual channela?
 
Evo jedna prepiska iz SAFE moda windowsa 7. Ne znam koja je ovo Temperature #1 u AIDA 64 ? Inace ove temperature se ne prikazuju u klasicnom pokretanju windowsa 7 ?



Sensor Properties
Sensor Type Intel QST (HECI Driver)

Temperatures
Motherboard 24 °C (75 °F)
CPU 33 °C (91 °F)
Temperature #1 (QST1) 82 °C (179 °F)
Temperature #2 (QST1) 48 °C (118 °F)
WDC WD10EZEX-08WN4A0 [ TRIAL VERSION ]

Cooling Fans
CPU 1801 RPM
 
Problem resen :D Zamenjena pasta na severnom mostu. On se pregrevao. Takodje grejao je celu maticnu plocu i cpu koji je bio pored. Sada i CPU ima manju temperaturu.
 
Nazad
Vrh Dno