Šta je novo?

TV kartice - cemu mogu posluziti

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
727
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zadnjih meseci sam pobacao nekoliko tv kartica, nekada su bile rado vidjen hardver.
Moje pitanje ima li ovim karticama vise ikakve primene u danasnjem trenutku kada je tv signal digitalan i sa kablovske i iz etra.
Racunam jedino da hvata radio signal ili da se nakaci neka kamerica za video nadzor (mada su obe stvari takodje besmislene).
 
Немам телевизор па сам аналогни излаз из СТБ повезао на теве картицу и понекад отворим прозор и погледам нешто. Повезао сам СТБ и HDMI каблом за монитор али ми је понекад потребно да нешто радим а да се програм врти ту негде па повремено погледам. Од осталог једино може да послужи да се неки прастари снимак са видео касете пребаци на комп, ако не може другачије.
 
Zanimljivo potanje ...
TV kartice koje sluze samo za analogni prijem vise gotovo da nemaju nikakvu funkciju sem kod jos par kablovskih operatera koje emituju i dalje analogiju ili za eventualno "ubacivanje" nekog materijala na pc, naravno kartice koje imaju video in ...

Ali zato TV kartice koje imaju digitalne tunere Dvb-S2/T2/C (USB, PCI ...) su izuzetno korisne i moze svasta sa njima da se radi, od TV servera, gladanja tv kanala kroz lokalnu ili spoljnu mrezu, itd ...
 
Ma da imaju dvb-t2 na primer to je druga prica, ovo su em analogne, em za pci slot. Ostavio sam jednu nek stoji ima i FM i video/audio in.
 
Meni sluzi jedino daljinac. Bilo da pustam film ili EON. Zato jos drzim Tv karticu u kompu.
 
ja sam je koristio u skorije vreme da sacuvam neke stare snimke sa vhs-a :D ali kako sam zavrsio sa tim stvarima verovatno ce u djubre...
 
Gomila matorog hardvera je danas samo za reciklažu el.otpada.

Skupljajte to, pa kada se nakupi, dajte nekom od tih centara.
Oni to melju pa izdvajaju šta se izdvojiti može od metala i plastike.
 
Што би један мој ( на жалост) покојни пријатељ рекао за аналогни сат рисивер:
Салац, стави то негде код врата до зида. Кад отвараш врате да квака не улуби зид.
Или зави у 100 дин, да онај што нађе има чему да се обрадује.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno