Šta je novo?

Problem gubim DRIVE LETTER na ekst.hdd.

deja.cat

Slavan
Učlanjen(a)
20.12.2007
Poruke
9
Poena
301
Imam ekst.hard SiliconPower A60 (1gb) USB 2/3.0
koristio sam ga samo za bekap. zbog neke brljotine (greskom formatirana 1 particija)
sada vise ne radi u smislu da gubi drive Letter posle iskljucivanja odnosno kod sledeceg ukljucivanja.
Pojasnjenje:
Kada se ukljuci na USB 2/3.0 win.odradi prijavljivanje 1 put (sto se vidi po ikonici usb) ali diska nema.
Programi GetDataBack i slicni ga vide prefekt.
ali ga windows (ni na bilo kojoj verziji) ni na jednom od 20 razlicitih racunara ne vidi.
Uvek moram na CP.>>Sistem...>>DiskManagment>> Change Drive Letter...(ili iz nekog programa za to) da bi ga vidio.
posle mogu s njim sta hocu dok ga ne iskljucim....onda opet ga nema kada ga ukljucim.

Probao sam brisanje, formiranje novih particija ali slucaj je isti.
prog.Hdd Sentinel ne prikazuje nikakve greske ni anomalije.

Jedan moj servis drug ga je vadio iz kucista i povezao direkno na kabal i situacija kao i na USB povezivanje.

Ima li ko neku ideju sta raditi.

capture3.jpg
 
Isti slučaj imam već duži period i nisam našao rešenje sem da moram uvek ručno da mu dodelim slovo.

Taj HDD ubacim samo da prebacim na njega filmove kako bi ih gledao na TV-u. Sumnja mi je padala na TV (LG WebOS 3 ili 4 ne sećam se) ali sam to eliminisao jer je bilo par slučajeva da se disk ne vidi i kada nije bio priključen na TV.
 
A stara dobra reinstalacija sistema i formatiranje tog hdda? Ima dosta ponudjenjih resenje na googlu za taj problem, probaj mozda usle nesto
 
drug...napisah.
isprobano na 20 razlicitih laptopova/pc-a na kojima su razliciti OS-win.sistemi (7-8-10)
isprobano formatiranje, novo particionisanje x puta, razliciti fat-sistemi, kalsteri....
...mozda bi trebalo flesovati taj eksterni hard ???
kao da fali nesto na tom hardu da zapamti ili pusti impus s podacima o sebi zbog cega ga win.ne vidi.
 
Pa nije ni slovo ni ime zapisano na disku, to određuje OS, svaki put kada su isključi i uključi može da dodeli novo slovo il čak i da ne dodeli.
 
Ne citas Djalf... sve zivo je probao covek, vadjen je i iz kucista.
Imao takav ssd od Zotac-a i par flesheva budzet klase. Svi su na kraju odapeli, ni linux alati im nisu mogli pomoci.

TuturuTu on 6X
 
Poslednja izmena:
A da, prevideo, sorry. Pomislio da nije ovaj noviji USB 3.0 koji nije SATA unutra. Meni je zezao tako stariji USB 2.0 ali je bilo do sistema ili do drajvera, ne secam se tacno. Hard jos uvek radi normalno.
Ako nisi radio, izvadi ga i upis nula ceo komplet.
 
Koristili MiniTool Partition.... i nista. ;(
ostaje mi jedino frmware update hdd sa njihovog sajta....

inace nacin na koji je zabrljavio je sledeci:
Imao sam 2 particije na njemu i slucajno je bio ukljucen
a ja hteo da nabacim AcronicBott na neki drugi USB za drugi komp uz pomoc Rufus3.
Normalno on ponudi prvi USB (a ja zaboravio da je i SP ukljucen) i on mojom greskom (brzi prsti od pameti) na njega nabaci 333mb Acronic i kraj,
nema ni jedne particije (ni podataka) sem Acronic (koji radi)
Uzmem GetDataBeck koji sve pronadje i povratim podatke (na drugi hard)
onda uz MiniTool Partition10 sve ispocetka kad ono ovaj sex-PROBLEM.
 
Ne cekaj nego odma flash firmware i pretpostavljam da imaju neki svoj tool za formatiranje i brisanje od nule celog uredjaja sto bi uz flash trebalo da ga povrati na fabricki e sad daj boze...
 
Nazad
Vrh Dno