Šta je novo?

USB WiFI adapter za linux masinu

Rešio problem, fercera net, za sada sam oduševljen kako sve to radi u Linuxu.
 
Koristim već par meseci TP-Link TL-WN823N na Ubuntu MATE 18.04 i zadovoljan sam kako radi.

Jedini problem je taj što pri svakom podizanju sistema moram da izvadim adapter iz USB ulaza i ponovo ga ubacim, inače neće da se konektuje.

Probao sam da to rešim nekim komandama koje sam našao na netu, koje bi trebalo da automatski restartuju network service pri svakom podizanju sistema, ali nisam uspeo.

Ima li neko neki savet?
 
Pogledaj mozda preko udev-a,ili neki systemd startap da restartuje recimo. To je nesto sto mi pada na pamet ovako na brzaka.
 
Ili probaj da ubacis u cron na @reboot neku skriptu za restart?
 
Pozdrav,

imam pitanje vezano za WIFI konekciju na laptopu. Laptop HP 550 (core2duo, 2gb ram, ssd 120gb) i instalirao sam kao drugi OS pored Win7 - Lubuntu.
Problem je sto ne mogu nikako da dobijem dostupne wifi konekcije. Nisam nikad koristio LINUX tako da sam dosad shvatio da je malo drugacije resavanje problema nego na windows-u.
Nakacio sam laptop na internet preko telefona USB konekcijom. Ali nemam nikakva dostupna azuriranja drajvera, a rucno ne znam sta, gde kako... Guglao sam, radio sam par stvari koje su mi totalno nepoznate ali nista - nemam konekciju.
Ako neko ima volje da predlozi nesto?
 
Poslednja izmena:
Resen problem. Iz nekog razloga nisam naisao pre na update software-a. Posle update-a na noviji Lubuntu je prepoznao wifi adapter u Additional drivers i sve je instalirano.
 
Da doprinesem svom pitanju :) . Do ruku mi je dosao TPLink T3u adapter, sa Realtek 8812bu kontrolerom. Ima dosta drajvera na netu, svi su manje vise proradili iz prve, osim jednog feature-a, autentifikacija :D . Kaci se na bilo koji otvoreni AP bez problema, ali na zakljucani, nikako. Probao sam sa Ubuntu 18.04 LTS sa nekim 4.x kernelom, Manjaro, Fedora i Ubuntu sa 5.4-5.5 kernelom, isto se desava. Primetio sam da nisam jedini, ali nigde resenja. Dodavao sam i wifi.scan-rand-mac-address=no u NetworkManager.conf, sto je navodno resenje, nista...
 
Da li može neko da preporuči WiFi usb za Kali Linux? Naravno, da se može kupiti u Srbiji ili Aliexpress-u i da podržava injection/monitor mode. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno