Šta je novo?

Konfiguracija do 1200e

lanmi86

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
1,640
Poena
395
OK, sklapam sebi mašinu, po ko zna koji put, samo ovog puta malo veći budžet, deo u kešu kod Madjaronija, deo na rate u domaćim prodavnicama :)

Namena mašine: primarno VM Lab aka gomila virtualnih mašina, čak možda i ESX host u nekom trenutku, i sekundarna namena, povremeni gaming, ništa spektakularno, ne ložim se na 4k u 120fps, daj da to šljaka u FHD u 60fps i to je to.

Dakle, ono kako sam ja to zamislio je sledeće:

Kod madjara bih uzeo:

CPU: Ryzen 7 1700 (prosto zbog količine jezgara odnosno ukupnog broja thread-ova, zbog virtualnih mašina, znam da je intel bolji za gaming ali to ovde nije cilj) 150e
RAM: početno CORSAIR 32GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz (kasnije još 32GB) 165e
PSU: Seasonic Focus 750 titanium (u nekom trenutku možda grunem još jednu 1070 za SLI, pa je uzeto jače napajanje) 130e
SSD: m.2 SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus M.2 110e

U domaćim radnjama bih uzeo sledeće:

Case: MasterCase Pro 6 - ovo sam uzeo čisto jer je na oko simpa kućište, ako ima neko predlog za neko performantnije, nek predloži. 120e
Cooler: Noctua NH-D15 (glavni razlog zašto ne idem na vodeno je tišina i pouzdanost, čuo sam dosta neprijatnih situacija sa crkavanjem pumpi) 105e
MB: MSI B450 Tomahawk - dobre kritike za ovu ploču 130e

Na oglasima bih polovno:
GPU: MSI 1070 8GB - dobre kritike, pitanje za ekipu, isplati li se rizik uzeti polovnu? Takodje u nekom trenutku bih kasnije grunuo još jednu za SLI, čini mi se da je to najbolja varijanta trenutno, za 450e mnogo bolje performanse od 1080 npr

Sve mu to dodje ukupno oko 1150e

E sad, ne znam jesam li nešto propustio, ako neko vidi negde nešto gde bi moglo da se popravi, slobodno nek napiše pa da prodiskutujemo, možda sam nešto propustio...
 
AM4 ploče podržavaju još samo Ryzen 3000 generaciju procesora, od iduće godine ti je isti đavo da li imaš Intel ili AMD...ne znam zašto svi to zaboravljaju.
 
Nazad
Vrh Dno