Šta je novo?

Što povoljniji telefon, kamera nebitna (do 150e)

Nikola2307

Poštovan
Učlanjen(a)
01.10.2015
Poruke
491
Poena
70
Hteo bih da prođem što jeftinije sa kupovinom telefona, ako moram da odredim budžet neka to bude do 150e

Bitno mi je da telefon ima što bolju bateriju, dobar mikrofon/zvučnik za handsfree razgovor, kamera nebitna. Od aplikacija bih koristio Viber, Telegram, neku navigaciju, i dosta bih ga koristio za surf po netu.
Takođe mi je bitno da ima minimum 32 GB interne memorije i da nije stariji od 2 godine recimo.

Odustao sam od kupovine kompakt telefona pošto je izbor nikakav, ali bilo bi poželjno da telefon ne bude prevelikih dimenzija, iako mi je to trenutno najmanje bitno prilikom izbora.


Nadam se da ima nešto ovako za te pare :)
Polovno ne bih da kupujem.
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi mi Redmi 7 ipak bio preveliki. Verovatno će na kraju ipak biti A2 lite.

Koliko je polovna Xperia X Compact lošija u odnosu na A2 Lite? Znam da sam rekao da ne bih polovan telefon, ali naišao sam u oglasima na ovaj telefon pa me zanima da li se isplati uzimati ga za 120e?
 
Po čemu bolji?
Ako čovek hoće kompakt, izbor mu je izuzetno sužen.
Sony Compact serija je sasvim OK.

P.S. Mi A2 lite je neočekivano težak.

P.P.S.
Taj na KP je malko izanđan. Izbor Compact serije trenutno ne postoji, koliko vidim. Ranije ih je bilo više, i bilo ih je u odličnom stanju.
 
Poslednja izmena:
A2 lite def najbolji izbor. Kao prvo nov je. To je samo po sebi veliki plus vec u startu. O poredjenju sa redmi 7 tek necu da pricam. Redmi 7 je kanta da nema dalje.
 
Po čemu bolji?
Ako čovek hoće kompakt, izbor mu je izuzetno sužen.
Sony Compact serija je sasvim OK.

P.S. Mi A2 lite je neočekivano težak.

P.P.S.
Taj na KP je malko izanđan. Izbor Compact serije trenutno ne postoji, koliko vidim. Ranije ih je bilo više, i bilo ih je u odličnom stanju.

Pa prvo u gornjem postu je napisao da je odustao od kompakt telefona.
Verujem da nema poverenje u Xiaomi pa otuda i to pitanje u vezi Sony telefona.
 
Pa prvo u gornjem postu je napisao da je odustao od kompakt telefona.
Verujem da nema poverenje u Xiaomi pa otuda i to pitanje u vezi Sony telefona.
Odustao sam od kompakt telefona zbog velike cene (izvan budžeta su mi), a i za duplo manje pare može da se nađe regularan telefon sa istim karakteristikama.
Rekao sam i da ne želim polovan, ali eto mislio sam da napravim izuzetak pošto stvarno volim kompakt telefone.

Ipak cu uzeti Xiaomi na kraju, ne vidim zbog čega ne bih imao poverenja u njih.
Jedino vidim da neki modeli nisu usklađeni sa sar ograničenjima.
 
Pa sad nesto ni nema veliki izbor kompakt telefona. U vezi tih SAR vrednosti, nikad nisam obracao paznju na to.
U toj nekoj klasi koju ti zelis, stvarno nema nista bolje od Xiaomi-a.
 
Pre nego što uzmem A2, zanima me koji bi bio sledeći skuplji best buy, a da nije veći od A2 (150 mm, po mogućstvu i manji)?

I ako može preporuka gde kupiti A2, ili makar neka anti-preporuka. Čini mi se da je ranije bila tema o tim "jeftinijim" prodavnicama, potražiću je sutra.

Jel ima razloga zbog kojeg bi trebalo da uzmem 4/64 verziju, ukoliko bi mi 32 gb bilo i više nego dovoljno? Po nekoj mojoj teoriji, 3/32 verzija bi mogla da bude kvalitetnija, s obzirom da je razlika u ceni dosta mala.


Послато са D5803 уз помоћ Тапатока
 
Pogledaj na mobilnom svetu cene,tu ti pise i koje radnje imaju. Neke radnje su netacne sa cenama ali vecina je tacna. Bolje idi na 4/64 jer je razlika u ceni bas mala.
 
Pre nego što uzmem A2, zanima me koji bi bio sledeći skuplji best buy, a da nije veći od A2 (150 mm, po mogućstvu i manji)?

I ako može preporuka gde kupiti A2, ili makar neka anti-preporuka. Čini mi se da je ranije bila tema o tim "jeftinijim" prodavnicama, potražiću je sutra.

Jel ima razloga zbog kojeg bi trebalo da uzmem 4/64 verziju, ukoliko bi mi 32 gb bilo i više nego dovoljno? Po nekoj mojoj teoriji, 3/32 verzija bi mogla da bude kvalitetnija, s obzirom da je razlika u ceni dosta mala.


Послато са D5803 уз помоћ Тапатока
1. Samsung A40, 190-200e.
2. Nema razlike u kvalitetu 3/32 i 4/64 verzije.
 
Prezadovoljan sam telefonom. Čak mi i veličina odgovara, iako bi možda bilo idealno da je nekih 5 mm kraći.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Kakav je Redmi 6 u poređenju sa A2 Lite, koliko i po čemu je lošiji?
Uzeo bih ga za sestru - jeftiniji je, malo je manji, a i nema notch, tako da je ekran dodatno manji, mislim da bi joj to više odgovaralo nego A2 Lite.
 
Poslednja izmena:
Pa, slabiji.
Mi A2 Lite je pandan Redmi 6 Pro.

Veći ekran (i bolji), veća rezolucija, SD naspram MT, veća baterija
 
Poslednja izmena:
Redmi 6 je kanta.

Redmi 7 ako nije preveliki, ako jeste onda A2 Lite.
 
Posto mi je stari telefon izdahnuo. Treba mi drugi telefon do 7000 , naravno polovan . Koristice se za facebook povremeno ali prvenstveno za pozive , poruke to je to .
Imam u ponudi Xiaomi redmi note 5a za 7000 sa jos godinu dana garancije . I imam ponudu za Huawei p9 lite ali bez garancije . Sta mislite . Ili ima nesto bolje ?
 
Da ne otvaram novu temu...

Drugarova žena hoće nov telefon do 150 evra. Bitne stvari:

- bela boja (žene :D ), ali mislim da bi i roze i zlatno bilo okej
- memorija - najmanje 32gb, stalno snima dete, ali bi bilo poželjno da može da se proširi memorijskom karticom
- brzina - ima Samsung J nešto sad, užasan telefon, tako da bi joj svanulo kad bi prešla na normalan aparat
- solidna kamera - ništa specijalno, ali ne ni totalna kanta
- baterija - da izgura ceo dan, s tim da ona ne koristi telefon mnogo

Ne mora samo compact klasa, mogu i veći. Pretpostavljam da bi neki Xiaomi bio najbolji izbor, ali nema šanse da sam popamtio oznake svih njihovih telefona, pa mi treba savet.
 
MI A2 (Lite)
Btw, pre par nedelja kupih sestri preko weba na Mi šopu A2 za 20.000din.
Zlatni model, spreda je beo, a ona boja pozadi vuče pomalo na rozikasto. Idealno.
 
Nazad
Vrh Dno