Šta je novo?

Ssd

NoReason

Poštovan
Učlanjen(a)
20.06.2016
Poruke
7
Poena
51
Instalirao sam win 10 na ssd-u na svom kompu i sada kada sam dao drugu ssd, neće da mu bootuje Windows iz nekog razloga. Namešten je boot priority, i sistem mu vidi ssd
 
Windows se instalira na kompu u kojem će raditi. Instalirajte ponovo. Možda uspe Startup repair, pokreneš instalacioni usb, repair computer, troubleshoot, Advaced options
6350d1485948342t-boot-advanced-startup-options-windows-10-a-2-installation_usb.jpg

Ili probajte podesiti u biosu: Sata mode Ahci, Launch CSM, ako zbog ovih opcija neće.
 
Poslednja izmena:
To kad nece da butuje, kako se manifestuje?
Plavi prozor, vrti u krug i ne podize sistem, opisi kako, daj koju fotku gde zabode, sta se desi...
Proveri da li je u biosu ukljucen ili iskljucen AHCI, jer ako je kod druga kontra od onog sto si ti radio (imao podeseno u biosu) kad si instalirao sitem na taj ssd, nece se dici win i iskakace plavi ekran.
Inace za ssd je potrebno da bude ukljucen ahci.
 
Upravo sam se zezao sa ovakvim slucajem, u pitanju je neki stari desktop core2duo ja mislim sa VIA cipsetom (drugar doneo samo hard disk) da se nekako ubaci u HP laptop koji je i5 cetvrta generacija. Win7 x86 je u pitanju i naravno nakon kloniranja kad se podize odmah plavi ekran jer nema drajvere za cipset to jest AHCI za Intel. Skinuo sa sajta Intel Rapid Storage driver, raspakovao da dobijem .inf fajlove, podigao Sergei Strelec pa onda Acronis Backup Advanced program, opcija Universal Restore i tu ima dole da se doda drajver za storage i sistem se podigao bez problema. Sredio drajvere i sve radi ok. Ovo smo radili jer na tom sistemu ima program za koji nemamo instalaciju i sada radi.
 
Nazad
Vrh Dno