Šta je novo?

TV i refleksija

nocniduh

Slavan
Učlanjen(a)
07.04.2008
Poruke
698
Poena
345
Kupio sam Hisense H39A5600. Slika i zvuk mi se sviđaju. Ima nekih sitnih nedostataka preko kojih mogu da pređem, ali najviše mi smeta refleksija. Ne govorim o tome da je neki izvor svetlosti direktno uperen u njega, nego jednostavno mora da bude skoro totalan mrak, inače kad sedim ispred i kad je neka mračna scena na TV-u, vidim odraz sobe. Sve jedno je dal je napolju oblačno ili sunčano, dal je upaljena lampa ili luster. Kada sam ga birao, uzeo sam ga zbog jačeg kontrasta, jer mi je dosadilo na monitoru da se ne vidi ništa u mračnim scenama. Al sa ovom refleksijom, dođe mu na slično. Nema problema kad je scena svetla, al čim je neka tamna površina, odmah se primećuje odraz.

Sutra ću možda da obiđem radnje i da pogledam kakvi su drugi televizori, ali u međuvremenu sam započeo ovu temu da čujem i vaše mišljenje i iskustva, koliko je ovolika refleksija normalna za televizore. Kada sam gledao ovaj model, bio je već uključen u radnji, slika neka svetla, gledao sam ga odozgo jer je bio skučen prostor a on na nižoj polici, a iskreno nije mi bilo ni palo na pamet da će refleksija biti toliki problem.
 
Mene ubi refleksija na Sharp-u od 43". Ne znam I dalje što ga nisam bacio u đubre.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno