Šta je novo?

Dupla slika na TV-u

dolmen

Poštovan
Učlanjen(a)
28.10.2017
Poruke
992
Poena
80
Kod jednog rođaka slika na tv-u dupla po vertikali, ne za mnogo, više kao neka senka koja zamućuje mada na nekim sitnijim detaljima baš deluje ponekad duplo, kao 2 para obrva, recimo.

Pretpostavljam da je neki kvar TV-a ali da pitam ipak, vidim da je uzeo neki šklj kineski HDMI kabl pa, može li ovo da bude ipak posledica lošeg kvaliteta tog kabla?
 
Kod jednog rođaka slika na tv-u dupla po vertikali, ne za mnogo, više kao neka senka koja zamućuje mada na nekim sitnijim detaljima baš deluje ponekad duplo, kao 2 para obrva, recimo.

Pretpostavljam da je neki kvar TV-a ali da pitam ipak, vidim da je uzeo neki šklj kineski HDMI kabl pa, može li ovo da bude ipak posledica lošeg kvaliteta tog kabla?
Nek se posluži kod nekog i uzme drugo HDMI kablo i videće šta je i da li je do kabla.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nek se posluži kod nekog i uzme drugo HDMI kablo i videće šta je i da li je do kabla.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Hvala, rekao sam mu da to prvo da proba mada postoji to neko mišljenje da nema neke razlike i da su skuplji kablovi bacanje para ali skoro su mi suze pošle od slike. On se valjda navikao.:D
 
Hvala, rekao sam mu da to prvo da proba mada postoji to neko mišljenje da nema neke razlike i da su skuplji kablovi bacanje para ali skoro su mi suze pošle od slike. On se valjda navikao.:D
Može da bude do kabla,ali teško da je do kabla,vaš sam čitao da je na pojedine televizore isto tako na HDMI kablo loša slika.
Što je veće kablo dešava se da je slika lošija,jer prenos ide preko kabla.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Može da bude do kabla,ali teško da je do kabla,vaš sam čitao da je na pojedine televizore isto tako na HDMI kablo loša slika.
Što je veće kablo dešava se da je slika lošija,jer prenos ide preko kabla.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Kabl inače nije posebno dug. 1m, možda i kraći, tek toliko da poveže tv sa android box ispod, sa kojeg smo gledali.
 
Kabl inače nije posebno dug. 1m, možda i kraći, tek toliko da poveže tv sa android box ispod, sa kojeg smo gledali.
Pa moguće da je do Android Box,probaj to kablo kod tebe,pa ako bude odlična slika onda nije do kabla,uzmi BOX pa probaj kod tebe,ako bude odlična slika onda je do TV.To ti je lako da vidiš,ili BOX,ili kablo.Posle znaš odmah šta je,za pola sata odmah vidiš.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ako je slika na Tv-u dobra preko tunera,usb-a onda su zuzio izbor moguceg kvara.
1. Los hdmi port( probas na drugom ako ga Tv ima)
2. Los hdmi kabal( probas drugi)
3. Problem na uredjaju sa koga pustas materijal( bacis ga :) :) )
 
Hvala na odgovorima.:)

Nešto ipak nije u redu sa tv-om. Probali smo sa mojim boxom i kablom i isto je.
 
Nazad
Vrh Dno