Šta je novo?

XBox kontroler nece da se ukljuci

Dusan K

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2002
Poruke
3,180
Poena
720
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600, Noctua C14S, 2x Noctua NF-A14
Matična ploča
B550I AORUS PRO AX
RAM
2x16GB Kingston 3600MHz
GPU
Asus TUF 3080 10GB
Storage
Adata SX8200 Pro M.2 512GB, Lexar NM710 2TB, Western Digital Green 2.5 2TB
PSU
Corsair SF750
Kućište
Cooler Master NR200P
Monitor
Philips 65PUS7354
Pristup internetu
  1. Optički internet
Jutros sam pokusao da povezem XBox 360 wireless kontroler na racunar da se klinac malo igra, ali jednostavno nece da se ukljuci. Stajao je jedno 15 meseci u fioci, a iako je star vise od 5 godina nije uopste mnogo koriscen (nekoliko Assassins Creed igara je odigrano za svo to vreme). Wireless Receiver je uredno prikljucen u racunar i aktivan.

Promenjena dva seta baterija (druge punjive, par alkalnih) i nista.

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude u pitanju i da li se uopste isplati servis?
 
proveri kontakte za baterije. Da nisu iscurele baterije i zaprljale kontakte. Ukljucujuci i one unutar kucista za bateriju. To ces teze i videti i ocistiti, ali mozes da probas da stavis baterije bez kucista. potrefi polaritet i spoiji zadnju stranu spajalicom.
Osim toga, niko na daljinu ne moze da zakljuci mnogo vise. Tipa da nije u nekom tumbanju nekome ispao i slicno.
 
Nisu baterije bile u njemu dok je stajao, ali pogodio si sta je problem - kaad sam stavio baterije bez kucista i spojio spajalicom, ukljucio se iz prve. U kucistu za baterije je jedan kontakt malo zaprljan/korodirao. Ocistio sam ga koliko sam mogao na brzinu (bez hemije) i radi, ali se povremeno iskljuci. Pokusacu malo detaljnije ciscenje, a svakako videti da nabavim poklopac. Hvala na pomoci :wave:

Valjaju li sta ovi koji se nude na AliExpressu za cca 1eur?
 
Ne baš tj. kako se zalomi. Oko 300din su na domaćim oglasima.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nisu baterije bile u njemu dok je stajao, ali pogodio si sta je problem - kaad sam stavio baterije bez kucista i spojio spajalicom, ukljucio se iz prve. U kucistu za baterije je jedan kontakt malo zaprljan/korodirao. Ocistio sam ga koliko sam mogao na brzinu (bez hemije) i radi, ali se povremeno iskljuci. Pokusacu malo detaljnije ciscenje, a svakako videti da nabavim poklopac. Hvala na pomoci :wave:

Valjaju li sta ovi koji se nude na AliExpressu za cca 1eur?

Pa realno, to kuciste sluzi samo da drzi baterije na mestu i da spoji te kontakte iza. Ne znam kako neko moze da to lose napravi. Uzeo bih bilo koje koje nadjem. Ako kod nas prodaju za 300 rsd kao sto kaze kolega, verovatno je isplativije da to uzmes nego da cekas. Sta ce dete mesec dana bez kontrolera :D
 
Ne znam. Tri sam ta jeftina uzeo jer originalne nisam našao kod nas, na ebay-u bila neka suluda cena. Jedan odličan, druga dva loša, malo ih cimneš ugasi se džojped. Ništa labavije ne stoje od originala, nikakve razlike "na oko", teglio kontakte, pravio podmetače, nema šta nisam probao i džabe. Postoji još jedan kontakt po sredini sa unutrašnje strane, mislim da je tu zez iako sam i njega izvlačio, uvek isto.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno