Šta je novo?

MacBook Pro model A1708 - EMC 3164 -POTREBAN SAVET za kupovinu neznalici MAC hardvera

gorancho

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
110
Poena
619
Kao što naslov kaže, nemam skoro nikakvih znanja oko mac računara niti sam se trudio znati.
Sada je došlo vreme da kupim korišćen mac ali imam dosta nedoumica obzirom da je mac došao iz Nemačke i da u njemu postoji OS koji je zaključan na korisnika.

1. Obzirom da je šifra samo na korisnika kada se OS učita, da li je moguće kao na PC- ju obrisati OS, snimiti drugi i nema šifre?
2. Da li na ovim mašinama postoji nešto kao iCloud ili neki vid zaštite da ga i pored eventualne reinstalacije i dalje ne mogu koristiti?
3. Da li postoji još nešto što bi trebao znati pre kupovine a što bi me eventualno odvratilo od kupovine istog?

Zahvaljujem na podršci.
 
1. Mozes direktno na laptopu da reinstaliras sistem, pogledaj ovaj link macOS Recovery
2. Postoji iCloud zakljucavanje za mac, ako je zakljucan neces moci da ga koristis

Ukratko, ako uspes da reinstaliras sistem i ulogujes se sa svojim iCloud nalogom (registrujes se nakon instalacije ako vec nemas svoj Apple ID), to je znak da laptop nije zakljucan sa nekim drugim iCloud nalogom.
 
Poslednja izmena:
Ako je zaključan na iCloud i “došao je” iz Nemačke, 99% je kradena roba.
 
Nazad
Vrh Dno