Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Pozz ljudi, stigao i meni mi 9t, crn ko moja dusa...

Jel moze nek da izdvoji par minuta vremena da mi objasi kako se stavlja taj eu rom, odnosno neko generalno podesavanje telefona (prelazim sa lumie 535, ovo mi je prvi android)

Ako neko ima vremena i zivaca nek mi pust poruku pa da se ili cujemo ili kuckamo preko vibera/fb

Hvala unapred :)
 
Da li je jos neko izvalio koliko su animacije tj ceo telefon brzi kada se iskljuce FSG i kada se koriste dugmici....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Još na RN5 sam primetio i vratio sam se na dugmiće posle nekog vremena.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pozz ljudi, stigao i meni mi 9t, crn ko moja dusa...

Jel moze nek da izdvoji par minuta vremena da mi objasi kako se stavlja taj eu rom, odnosno neko generalno podesavanje telefona (prelazim sa lumie 535, ovo mi je prvi android)

Ako neko ima vremena i zivaca nek mi pust poruku pa da se ili cujemo ili kuckamo preko vibera/fb

Hvala unapred :)
A sta ce ti to,koliko vidim nisi taj tip korisnika,ukljuci telefon i koristi ga.
 
Pozz ljudi, stigao i meni mi 9t, crn ko moja dusa...

Jel moze nek da izdvoji par minuta vremena da mi objasi kako se stavlja taj eu rom, odnosno neko generalno podesavanje telefona (prelazim sa lumie 535, ovo mi je prvi android)

Ako neko ima vremena i zivaca nek mi pust poruku pa da se ili cujemo ili kuckamo preko vibera/fb

Hvala unapred :)
Kad ti posalju proslijedi poruku i meni ce trebati

Ja koliko sam skonto idi prvo trazi da ga otkljucas pa onda imas 7 dana za ostalo da skontas :D


Ja ga jos dobio nisam ovi cekaju da im dodje, nikad da dodje na kraju Cu u drugoj radnji uzeti izgleda
 
A sta ce ti to,koliko vidim nisi taj tip korisnika,ukljuci telefon i koristi ga.
Svi bi trebalo da budu takvi korisnici a ne da se bave budženjem i štelovanjem. Dobiješ zaokružen proizvod i koristiš ga.
 
Svi bi trebalo da budu takvi korisnici a ne da se bave budženjem i štelovanjem. Dobiješ zaokružen proizvod i koristiš ga.
Pa uopste ne vidim potrebu da das novac ,kupis telefon i posle se maltretiras kojekakvim nepotrebnim budzenjima .Meni deluje da neki citajuci po ovom forumu pomisle da ni jedan Xiaomi telefon ne moze da radi bez otkljucavanja,ubacivanja romova i sl.Ako je vec koristio do danas telefon iz 2014 god,mislim da mu nije potrebno nikakvo maltretiranje tog tipa jer je sve sto mu treba vec dobio u telefonu koji je kupio.
 
Slazem se, nema potrebe za bilo kakvim "budzenjem".
Eventualno moze da instalira GCam i to je to, jer to moze odraditi u dva klika. Ali ni to nije moranje. [emoji4]
 
Još na RN5 sam primetio i vratio sam se na dugmiće posle nekog vremena.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
I ja sam se vratio na dugmiće. Taman sam se navikao na navigaciju gestovima. Trzaju animacije pomalo što me nerviralo baš. Pokušavao sam sebe da ubedim da to nije tako ali bez uspeha [emoji16][emoji16]

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Ma kakav gcam na 9T. Još uvek bespotrebno i nema nekih koristi.
Gcam je apsolutno must have u bilo kojoj situaciji koja zahtijeva night mode, uslove slabijeg osvjetljenja a i po dnevnom svjetlu daje tačnije boje od stock kamere.
 
Gcam samo za noćne slike i to uz night mode. Preko dana, noću uz blic je bolja stock.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Gcam samo za noćne slike i to uz night mode. Preko dana, noću uz blic je bolja stock.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
U potpunosti tačno. Gcam u uslovima slabog osvetljenja must have! Najbolji test je kad sa obe aplikacije slikate nešto u uslivima skoro mrklog mraka. Stock aplikacija neće dati nikakve rezultate dok će Gcam pokazati slikani predmet koji će biti naravno veoma slabog kvaliteta sli nešto je bolje nego ništa [emoji16] Bar u ovom slučaju

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Fora je sto sa mat folijom tvoj ekran ima rez 360p :)

Mat folija je bila in kada su rezolucije ekrana bile kriminalne

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kad već pričate o gcam, jel treba nešto da se podešava u aplikaciji?
Ja nevidim apsolutno nikakvu razliku u odnosu na stock kameru čak ni u mračnim uslovima.
Na mi5 ima opcija hdr(+) i sa njom stvarno se vidi razlika u detaljima.

Mi5 sa gcam pravi bolje slike u mraku nego mi9t
Stock Vs stock - Malko bolji 9t
 
Znaci slusam radio preko radio.net aplikacije, sve je bilo cool, odjednom tel pocinje da brljavi kad mi je u dzepu. Non stop play, pause itd... Isto tako kad kliknem sa strane volume dugme, sam mi tel spusta i dize volume, magicno... Pokusao sam sa "ocket mode" al nema uspjeha. Ima li iko predstavu sta i kako ?
 
Kad već pričate o gcam, jel treba nešto da se podešava u aplikaciji?
Ja nevidim apsolutno nikakvu razliku u odnosu na stock kameru čak ni u mračnim uslovima.
Na mi5 ima opcija hdr(+) i sa njom stvarno se vidi razlika u detaljima.

Mi5 sa gcam pravi bolje slike u mraku nego mi9t
Stock Vs stock - Malko bolji 9t
Kada se setim kamere na Mi 5, vrhunska za taj novac, ovo je prvi telefon posle Mi 5 kojim sam zadovoljan [emoji1]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Fora je sto sa mat folijom tvoj ekran ima rez 360p :)

Mat folija je bila in kada su rezolucije ekrana bile kriminalne

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Nece bas tako biti - na sadasnjem (Meizu M2 note) FHD ekranu imam mat foliju i slika je sjajna.


Jok nego cu da userem ovakav displej sa mat folijom :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ja vise preferiram da ga ne usere mast, ali dobro, valjda stvar navike i preferencija :wave:
 
Znaci slusam radio preko radio.net aplikacije, sve je bilo cool, odjednom tel pocinje da brljavi kad mi je u dzepu. Non stop play, pause itd... Isto tako kad kliknem sa strane volume dugme, sam mi tel spusta i dize volume, magicno... Pokusao sam sa "ocket mode" al nema uspjeha. Ima li iko predstavu sta i kako ?

Slušalice nisu original. Probaj sa drugim.
 
Čitam ova poređenja sa mi 5,rn5 o kameri koja je na istom nivou.. Koristim Xiaomi telefone od rn3,mi 5s preko rn5 do mi 9t i mogu reći da su svi uređaji odlični za ono koliko je para dato.Što se kamera tiče mi 9t je u svim uslovima daleko ispred, jedino mu je stabilizacija malo lošija. Skoro je izašao pa se nadam da će softverski sve ispraviti. Elem,bar za ovaj telefon je bilo mali milion recenzija pa je svako mogao znati šta da očekuje od istog. Da dodam da i otključavanje otiskom prsta kod mene funkcioniše odlično, jeste malo sporije ali i mokar prst prepoznaje. Sve u svemu vredi za sve pare ako ne i više.
 
S obzirom da telefon nema OIS i da je u pitanju srednja klasa, nije ni bilo realno očekivati neke solidne fotke u uslovima slabijeg osvetljenja.
 
Solidne svakako jesu.I po mom mišljenju glupo je upoređivati uređaj od 300 evra i 1000 evra. Neka je trećina cene brend opet ostaje ona trećina u kojoj su ti telefoni bolji u svim segmentima.
 
Mislim da cu ga u zid zakucat :D
Na to je i mislio, restartuj ga o zid. [emoji23]
Salu na stranu, probaj kao sto Ivan kaze sa drugim slusalicama, mozda pomogne.
Ako ni to ni obican restart ne pomognu, odradi factory. Ne znam sta drugo moze da resi problem. [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno