Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Pa eto taman dovoljan razlog u korist mi9. Moze imati OIS ovaj ali cim su samsungovikamera senzori, bit ce teze za GCam?
 
To iskreno ne znam, treba sacekati testove.
 
Pa znači kamera kao iz redmi note 7 ? Očekivano, mora negde da se zakine :)
Mislim da će pozadi biti od plastike,što je realno super :)


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mislim da je pisalo u nekoliko leak-ova da je senzor glavne kamere Sony IMX586.
Npr., ovaj, iz vrlo kredibilnog izvora (direktor Redmija):

https://www.xda-developers.com/redmi-k20-flagship-pop-up-camera/

Suština je u:

"Triple rear cameras with a 48MP sensor

Based on a recent render shared by the Weibing, the Redmi K20 will feature triple cameras on the back. In another Weibo post, he confirmed that the primary sensor among these will be a Sony IMX586 with 48MP resolution. This is the same sensor on the Mi 9, the Redmi Note 7 Pro, and also the OnePlus 7 duo. There is no clear information about the other two sensors, but we suspect one of them to a wide-angle module while the other a telephoto setup. This is because the Mi 9 features a similar setup including a 12MP telephoto sensor with 2X zoom and a 16MP super-wide-angle sensor with 117° field of view."

Tako da jedino ostaje da vidimo za taj OIS (male šanse da bude), ali na osnovu svega što znamo, K20 Pro je bolja ponuda od Mi 9.
A ne znamo sve i vrlo je izvesno da su negde zakinuli da bi diferencirali ta dva modela.

Ili možda nisu, pa su napravili maksimalno dobar telefon za minimalnu cenu, kako bi popularizovali brend Redmi (moguća strategija).

Videćemo sutra. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Izgleda da će biti ti iz note 7 :D uz dodatak wide angle, koji će po mojoj pretpostavci biti ipak nižeg kvaliteta od onog iz mi9. I naravno depth senzor jer jelte, svi imaju tri kamere pozadi, daj da ubacimo treću i pored toga što ne radi ništa :D Gcam neće biti problem, radi lepo i sa samsungovim senzorima ali kvalitet možda neće biti na nivou Sonija, mada po poređenju koje sam gledao između ta dva senzora razlika skoro pa da nema. Zavisi i kako ga softverski odrade.
Edit:
Možda to i bude razlika između k20 i k20 pro, sve ćemo videti sutra u svakom slučaju

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moraju oni da zakinu na nekim sitnicama pa to ti je. Ne bi to bio Xiaomi kad ne bi imao pilićarsku politiku.
 
Ne vidim da su bilo šta zakinuli za ove pare.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sa obzirom da Xiaomi telefoni nikada nemaju veću marginu profita od 5%, matematika je jasna - da bi telefon bio jeftiniji od MI9 negde mora da se uštine i uštedi. To gde će se praviti uštedita neko možda i ne primeti a nekome bude deal breaker. Sve ostalo je maštanje.
 
Covek bi sve za sitne novce... nece da moze...

TuturuTu on 6X
 
Samsungovi senzori umesto Sonyjevih.
Razliku bez direktnog poređenja verovatno ne bi ni primetili. I nikako ljudi da shvate da je senzor samo jedan od faktora kada je fotografija u pitanju. Samsung je u svoje flagship telefone gurao uporedno i Sony i Samsung senzore pa je razlika bila vidljiva samo ako se direktno uporede i tada je bila na nivou greške. Senzor u rn5 i u Galaxy s7/s8 je skoro pa identičan ali kvalitet slike i ne bas. Niko se ne pita kakvu li su optiku stavili, da li će srediti softver nego samo senzor pa senzor. A moraju da naprave razliku i nije za očekivati da bude bolji od mi9. Mnogo se ovaj model nahajpovao. Činjenica je da će biti odličan i ono što je Poco bio prošle godine ali očekivati neka čuda ne treba. Za moj ukus i potrebe ovo je Best Buy u svojoj klasi pa možda i u onoj nivo iznad, ali da će da ima sve kao flagship neće.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Moraju oni da zakinu na nekim sitnicama pa to ti je. Ne bi to bio Xiaomi kad ne bi imao pilićarsku politiku.
Verovatno su trebali da upakuju u fulu komponente sa svim tehnoloskim inovacijama koje bi pregazile svaki trenutni flagship telefon od svih proizvodjaca ali cena da bude 350-400€.Tada bi Kinezi bili carevi,bezgresne ovozemaljske pojave koje cine cuda..O pilicarenju ne bi bilo polemike ali samo pod uslovom da sve full upakuju za malo love..Nas covek nikad nece biti zadovoljan niti mu se moze ugoditi..[emoji6]
 
Ja ne verujem koliko pricate o kameri. A 99 posto slika koje 99 posto korisnika napravi su potpuno nebitne, mislim piksel pipersi ce svakako ako im je vec do prebrojavanja pikselnih krvnih zrnaca naci vec sebi odgovarajuci uredjaj. Za sve druge pogotovo u ovom cenovnom rangu ovo ce biti i vise nego OK.
 
Svaka cast. To ja upravo hocu da kazem vec nekoliko postova. OIS i nije toliko bitan koliko se to smatra.
 
Svaka cast. To ja upravo hocu da kazem vec nekoliko postova. OIS i nije toliko bitan koliko se to smatra.

Neka ima jaci SOT od F1, e to ce vise privuci paznju :D

Ne kontam objavu ovakvog telefona za taj novac, ubice mi9, i buduci mi9T/Pro

Obrni/okreni, ovakvi telefoni su stvoreni za nas standard (nase plate) ! :)
 
Negde je pisalo da ce u evropi ovi telefoni imati naziv mi9T/Pro otuda ja imam ideju da ce imati OIS.
Mi9 se na prodavao do sada. Mislim da su kiksnuli sa tim OISom na mi9 i da sad pokusavaju da izvuku situaciju.
 
^ Kapiram da ce Mi9 Pro izgledati isto kao i obicna devetka samo sa vecom baterijom i mozda jos nekim sitnicama. [emoji4]

Činjenica je da će biti odličan i ono što je Poco bio prošle godine ali očekivati neka čuda ne treba. Za moj ukus i potrebe ovo je Best Buy u svojoj klasi pa možda i u onoj nivo iznad, ali da će da ima sve kao flagship neće.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Apsolutno tacno! K20 je tu da dostojno nasledi Poco, i to i cini na najbolji moguci nacin.
Velika je verovatnoca da ce biti bolji izbor od Mi9, sto naravno najvise zavisi od cene, ali da ce generalno biti bolji mob od Mi9 to jako tesko, da ne kazem nemoguce.
Poenta price je da je ovo pravi flagship killer, kao sto je to bio Poco prosle godine ili OP pre toga.
Verovatno su trebali da upakuju u fulu komponente sa svim tehnoloskim inovacijama koje bi pregazile svaki trenutni flagship telefon od svih proizvodjaca ali cena da bude 350-400€.Tada bi Kinezi bili carevi,bezgresne ovozemaljske pojave koje cine cuda..O pilicarenju ne bi bilo polemike ali samo pod uslovom da sve full upakuju za malo love..Nas covek nikad nece biti zadovoljan niti mu se moze ugoditi..[emoji6]

Normalno. [emoji1787]
 
Poslednja izmena:
Meni ovo sve vuče na Poco f2 u EU.
Mada tu info sigurno nećemo saznati sutra , ali ako bude plastike pozadi umesto stakla velika je verovatnoća da je to f2 :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To i ja mislim. Moguce je i da ce ukinuti Poco liniju tj sjediniti je sa Redmi serijom, jer bi ih u suprotnom bilo stvarno dosta, Mi, Redmi, Pocophone, Black Shark. [emoji3]
 
Jeste li navili budilice ? Na kimovilu piše da je predstavljen pred 6 sati.

Plastičan, a opet je skupio za mene previsokih 190 grama, baš su antitalenti. Samsung može napraviti plastičan mob te veličine i baterije ispod 170 grama, a ovi ne. Šteta.
Nema OIS kao što se i moglo očekivati. To će vjerovatno staviti u neki deluxe model tipa Mi9 PRO.

Ovako ugrubo se može sažeti da je ovo plastični Mi9 sa većom baterijom i težinom. Uz novost da ima tu iskačuću prednju kameru koja kao da je stvorena da se pokvari, ja bi radije prednjicu kao Mi9....ako su ovi skakavci novi trend čekat ću da završi, kao što je bio i žalosni trend sa zubinom.

Za igranje video igrica kao stvoren, jak štedljiv SD procesor i dobra baterija, tako da će imati svoje kupce.
 
Poslednja izmena:
ljudi prestanite da me nervirate :D nema ois pa nema, sad pa pričate da ce senzori biti samsung :smash: još malo pa sve će da se zna...
 
Naučiću kineski koliko sam se posvetio. :D

A sam način predstavljanja je kao dečija predstava. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Au zadnja strana brutalno izgleda sa onim presijavanjem :) cak i u ruci :p
 
Izgleda strava, da.

Kamere:
48MP Sony IMX586 main sensor
13MP ultrawide
8MP depth sensor

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pozadi ipak staklo .. sada još samo cena i to je to

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
nema telephoto kameru a depth sensor?
 
Nazad
Vrh Dno