Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Da da znam, nego i za 9t treba uskoro da dodje, pa zbog toga kažem.
 
Evo i ja posle 24 sata malo da svedem utiske.
Zaista lep telefon napokon bez udubljenja ili nekih rupa na ekranu.
Sve radi glatko ali ima i nekih mana za ova dva dana dva puta mi se desilo da nece viber poziv da mi pusti na bluetooth slusalice i jednom muziku nije hteo da pusti , a u podesavanjima je sve stiklirano i audio i media.
Isto sam se istripovao sa dialer i contact da sam pogubio brojeve a on nece da mi izbaci brojeve u pretrazi koji imaju č,ć,š itd
Sve u svemu Ok ,ali nista vau kod Oneplus 6 sam bio odusevljen telefonom u svim segmentima posle S9. Ovde je ekran bolji nego na Oneplus 6 to je bar moj utisak zvucnik glasniji i baterija super.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nemoj da mu kažeš novine, nek kupi, pa nek vidi ili neka čeka na njegovom van plusu [emoji12]
 
Posteno. [emoji23]
Ali vidim da ni ti nisi nista bolji, iskusno cekas Pro. [emoji14]
 
Ja prešao sa OP3.
Rekao bih ti novine, al *mjau**mjau**mjau*, Djilkosh je vlas', ne bih da se zameram :D
 
Koje dezinformisanje ljudi koji ne vole da kuvaju, imaju Android za koji jos ni nema zvanican datum izlaska :)
 
Od android q svaki proizvođač mora da implementira upravljanje memorijom onako kako je gugl to zamislio, što znači da miui više neće moći da ubija procese kako on hoće, što dalje znači konačno dobar multitasking što su i neki na redditu potvrdili. Sve više mi se sviđa ovaj 9t a i miui jer je jedini veći nedostatak za mene bio multitasking.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Od android q svaki proizvođač mora da implementira upravljanje memorijom onako kako je gugl to zamislio, što znači da miui više neće moći da ubija procese kako on hoće, što dalje znači konačno dobar multitasking što su i neki na redditu potvrdili. Sve više mi se sviđa ovaj 9t a i miui jer je jedini veći nedostatak za mene bio multitasking.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
MiUI sa 6GB ram je meni drzao zakljucane aplikacije u memoriji dok god ne restartujem telefon.
 
Ako Mi 10 ima OIS i fp u ekranu i 3500+ mAh bateriju, a ne bude imao nikakav notch ja prelazim sa Mi 8 lagano. :d
Jedino se nadam da će sa Q konačno ispeglati obaveštenja da ostaju na zaključanom ekranu dokle god se ne pročitaju ili ne uklone. Ili bar da stave opciju da biram da li hoću ili ne... Ovo trenutno mi se uopšte ne sviđa.
 
Ja sam se skroz navikao na to (notifikacije na lock screenu), na kraju to cak i ima smisla, osim ako ostavim otkljucan telefon a udaljim se od telefona, u tom slucaju nisam video notifikaciju jelte.. a telefon misli da jesam.
 
MiUI sa 6GB ram je meni drzao zakljucane aplikacije u memoriji dok god ne restartujem telefon.
Kada se zaključaju onda drži ali mi se svakako više sviđa kako se aosp ponaša po tom pitanju kao i po pitanju notifikacije. Nije to na miui ništa previše loše samo mi više leži drugačije. To su jedine stvari koje zameram miui, sve ostalo je na zaista visokom nivou i dosta ispred čistog androida.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam se skroz navikao na to (notifikacije na lock screenu), na kraju to cak i ima smisla, osim ako ostavim otkljucan telefon a udaljim se od telefona, u tom slucaju nisam video notifikaciju jelte.. a telefon misli da jesam.
Ja to isto pričam.

Ako sam otključao telefon, logično da ću da pročitam notifikacije.
 
Da li će biti pametno budziti ekran na 81hz na pro modelu kada izađe ? Vidim na xda ima mod..

Cenim da to mora da ima neke nus pojave pored slabije baterije .. ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa zato jer su Mi 9T / Pro realno poremetili malo tržište pa moraju malo da seru, čak i na forumu niko ne poredi ove telefone sa uređajima iz svoje klase tipa A70, neki Honor i slično, već se kroz čitavi topic provlači poređenje sa duplo skupljim flagshipovima tipa S10, One Plus 7 Pro itd...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
9T sam koristio ni ceo dan + sa druge strane Mi 8 zadnja 2 meseca na HavocOS pa poređenje performansi nema nekog smisla.
Displej mi se čini bolji na 9T, pogotovo ono razlivanje teksta na crnoj pozadini pri skrolovanju je izraženije na Mi 8. Sa druge strane odziv na dodir mi deluje lošiji na 9T. Možda sam samo bio pažljiviji jer je nov telefon, ali nekako... To je utisak.
Zvučnici (glavni ali i za razgovor onaj) mi se čine glasniji na 9T i to primetno.
Prednja kamera bolja na 9T, zadnja tu negde, nisam primetio veću razliku. Stock VS stock.
O bateriji ne mogu da pričam.
Izrada, osećaj u ruci bolji na 9T, teži, deluje modernije i izduženije. Pogotovo što je ukinut ogroman notch.
Vibra motor isto s*anje. :D
Otisak prsta mi je možda bio i deal breaker da ne ostanem na 9T. Em je sporiji, em treba navikavanja da naučiš kako da postaviš prst, koliko dugo, itd.

Opet kažem, neke od ovih razlika mogu biti posledica softvera koji sam koristio na Mi 8 neposredno pre prelaska na 9T.
 
Nikako ne uspevam da mi stiže notifikacija za Gmail, da li ima neka kvaka.Koristim model iz MTS-a.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nikako ne uspevam da mi stiže notifikacija za Gmail, da li ima neka kvaka.Koristim model iz MTS-a.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Nema sanse.. Srećom email mi ne treba skoro uopšte u trenutnoj životno/poslovnoj situaciji, ali ovo može biti deal breaker nekom.. Sad ne znam da li isključivo Xiaomi/miui kriviti.. Isto za onaj problem sto google asistant odbija da te podseti se dešava na vise razlicitih brendova telefona..

Ovo nekom što prelazi sa iOSa recimo i ko koristi to moze biti deal breaker..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema sanse.. Srećom email mi ne treba skoro uopšte u trenutnoj životno/poslovnoj situaciji, ali ovo može biti deal breaker nekom.. Sad ne znam da li isključivo Xiaomi/miui kriviti.. Isto za onaj problem sto google asistant odbija da te podseti se dešava na vise razlicitih brendova telefona..

Ovo nekom što prelazi sa iOSa recimo i ko koristi to moze biti deal breaker..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ja planiram sa ios-a da predjem na 9t, a trebaju mi mail notifikacije. Jel to neki problem?
 
Ja planiram sa ios-a da predjem na 9t, a trebaju mi mail notifikacije. Jel to neki problem?

Pa, sa Gmail aplikacije ne stizu notifikacije.. a popaljeno je sve u opcijama. Za iOS sam mislio vise ako neko koristi Siri dosta za podsetnike i slicno i ocekuje da mu te stvari rade i na Google assistantu, ocigledno ne bas..
 
^ Kod mene stižu notifikacije sa tri Gmail naloga. Ništa dodatno nisam podešavao.
 
Igrom slučaja baš u tih par sati što sam koristio 9T su mi stigla 2 mejla i oba je prikazao gmail, stigla notifikacija normalno.
 
Pa upoređuje sa mozda najbržim telefonom trenutno, normalno da neće osećaj biti isti :)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno