Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Koliko ja znam, jer sam imao pitanja od nekih vlasnika kako da nameste da im stoje obavesetenja u status baru stalno, a ne da nestanu posle nekoliko sekundi, da obavestenja nestanu na global rom. na XEU stable i weekly ostaju celo vreme, isto tako na AOD ima notifikacije za viber i whatsapp, na global nema za viber
 
Znači sve isto i dalje...

Jel ima neko da uporedi osećaj u ruci, izradu, Mi 8 i Mi 9T?
 
Skoro svake nedelje stiže po jedan update sada na početku. Dobri su.


Nego Djile, jesi li siguran da pasuje zaštitno staklo od Mix 3? Trebalo bi da pasuje, ali jesi li imao priliku da probaš/vidiš uživo?
Pasuje, lično lepio. Mislim ako neces da čekaš i vijas za Mi9t baš.
Pa trenutno imam huawei p20(tek ga uzeo u telenor) ,al sam mislio da predjem na mi 9t ,eventualno mi 9. P20 i mi9t tu nedje kad im je trenutna vrednost u pitanju..
Salim se malo. Azurni su više nego Samsung i Huawei. Eto primer da je Android Q već stigao (kroz bete, ali je stigao pre Samsunga i Huawei-a).
 
Odlično radi Global ROM. Samo root zbog blokiranja reklama i super je sve.
 
Nije da ne radi dobro ali je xeu ipak bolji.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Na xeu nema reklama u sistemskim aplikacijama, ima ikonice na aod za vecinu aplikacija, i lista se uvek dopunjuje sa svakim updejtom. Onda ikonice za obavestenja ostaju gore u status baru dok ih rucno ne uklonis ili pregledas. I tako,...
 
Koliko ja znam, jer sam imao pitanja od nekih vlasnika kako da nameste da im stoje obavesetenja u status baru stalno, a ne da nestanu posle nekoliko sekundi, da obavestenja nestanu na global rom. na XEU stable i weekly ostaju celo vreme, isto tako na AOD ima notifikacije za viber i whatsapp, na global nema za viber
Ja sam na global romu i ostaju notifikacije u status baru normalno. Mislim da je "problem" (it's not a bug, it's a feature) sa nestajucim notifikacijama samo kod modela koji imaju notch.
Viber na aod ne izbacuje notifikaciju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kakva je situacija sa prikazivanjem obaveštenja u status traci na Global stable romu? Da li stoje sve vreme ikonice ili samo kada pristignu sekund-dva i nestanu.

Takođe, prikaz obaveštenja za Viber, Whats na AOD. Radi?

Koliko ja znam, jer sam imao pitanja od nekih vlasnika kako da nameste da im stoje obavesetenja u status baru stalno, a ne da nestanu posle nekoliko sekundi, da obavestenja nestanu na global rom. na XEU stable i weekly ostaju celo vreme, isto tako na AOD ima notifikacije za viber i whatsapp, na global nema za viber

Ostaju bre notifikacije konstantno, samo se stiklira ta opcija.. Moja pretpostavka je da ostaju jer nema notcha pa kao ima mesta, jer koliko vidim samo na ovom modelu ostaju od ovih novijih.. A za AOD da, Viber se ne vidi..

@ corvus corax

Kakve reklame? Nemam ja to..
 
Poslednja izmena:
Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro

Na iOS-u koristim 1Blocker, odlična besplatna app.

IMG-3297.png


Alternativa za Android, koje ću da isprobam:

https://alternativeto.net/software/1blocker/?platform=android

Ako postoji neka posebna za MIUI dajte link.

Za sada nisam našao nijednu sličnu ovoj koju sam pominjao. Uglavnom mi nudi adblock za Samsung, ili neki adblock browser.
 
Poslednja izmena:
Ostaju bre notifikacije konstantno, samo se stiklira ta opcija.. Moja pretpostavka je da ostaju jer nema notcha pa kao ima mesta, jer koliko vidim samo na ovom modelu ostaju od ovih novijih.. A za AOD da, Viber se ne vidi..

@ corvus corax

Kakve reklame? Nemam ja to..

Stvarno ne znam kako je, meni ostaju ina mi8 a ostajele su i na mi9t, ja sam uvek na eu rom, tako da nisam siguran. Prenosim samo kako me ljudi pitaju.
 
Na iOS-u koristim 1Blocker, odlična besplatna app.

IMG-3297.png


Alternativa za Android, koje ću da isprobam:

https://alternativeto.net/software/1blocker/?platform=android

Ako postoji neka posebna za MIUI dajte link.

Za sada nisam našao nijednu sličnu ovoj koju sam pominjao. Uglavnom mi nudi adblock za Samsung, ili neki adblock browser.
Ako nekome treba a neće da radi root kao ja ova aplikacija mi znači dosta za reklame, naplaćuju za sve opcije u apk neku smešnu cifru od 2-3$ godišnje, jedino što ne blokira u YT-u pa za to koristim YouTube Vanced gde ima ubačen blocker. Dobro radi i nema reklama,klasičan VPN...
https://adguard.com/en/welcome.html
 
Flesovah EU rom, sve je ok ali sad mi tel vidi kao Redmi K20, malo smara ali dobro... :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ako nekome treba a neće da radi root kao ja ova aplikacija mi znači dosta za reklame, naplaćuju za sve opcije u apk neku smešnu cifru od 2-3$ godišnje, jedino što ne blokira u YT-u pa za to koristim YouTube Vanced gde ima ubačen blocker. Dobro radi i nema reklama,klasičan VPN...
https://adguard.com/en/welcome.html
Dobro si me potsetio na ovu aplikaciju, hvala ti. Instalirao sam je a zatim kupio lifetime Premium za Android. 941 din ukupno. Zaista radi odlično! Može se pronaći i "narodna" verzija ali sam ipak odlučio da platim punu verziju. Danas leže plata pa mogu sebe malo da počastim.
Od reklama čovek ne može normalno da surfuje. Preteraše brate!

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Ako nekome treba a neće da radi root kao ja ova aplikacija mi znači dosta za reklame, naplaćuju za sve opcije u apk neku smešnu cifru od 2-3$ godišnje, jedino što ne blokira u YT-u pa za to koristim YouTube Vanced gde ima ubačen blocker. Dobro radi i nema reklama,klasičan VPN...

AdGuard nema na play store da se skine? Dok se ne pojavi tamo ne bih je probao, a ima besplatan dodatak za Samsnug pretraživač i dosta sporije radi od ostalih, a aplikaciju nemaju, nešto tu ne valja čim je nema na play store i skida se zasebno kao apk.
 
Nema je na Play Store-u zato što blokira Googlove oglase iz besplatnih aplikacija. Adguard Content Blocker se, na primer, može skinuti sa Play Storea ali on blokira reklame samo iz Yandex browsera i iz Samsungovog Internet pregledača. Prema tome nema mesta panici. Ni Blokadu nećeš pronaći u Play Storeu iz istog razloga.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Kao što reče @panpetar aplikacija koje rade posao nema na PlayStore, nema ni čuvenog AdAway koji koristimo na root-ovanim telefonima. One koje se nađu na PlayStore nisu vredne pažnje.
 
Gledam 9t pro, da li se zna koliko ce biti skuplji jel vidim razliku samo u procesoru i kameri?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pominju oko 100e sto je po meni previse za par stvari koje verovatno neces primetiti u realnoj upotrebi.. Tipa da kamera dobija OIS ili tako nesto konkretno onda da..
 
Da li adguard blokira Instagram reklame?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ako nekom znači, staklo od Mix3 odgovara skoro savršeno na 9t.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
I S730 je ubica, manji potrosac od S855. [emoji4]
Znam koliko sam cekao da se na trzistu pojavi mob sa S855 u kombinaciji sa 4k+ mAh, ali sada mi se vise dopada kombinacija S730 i takve baterije. Definitivno pravi naslednik mog omiljenog cipseta, S660.
Da se razumemo, na kupcu je da odluci da li mu je razlika u ceni prihvatljiva, i uopste koji model mu vise odgovara po pitanju potreba, ali ovde pisati bajke o S855 i dizati ga u nebesa ipak nije realno. To jeste trenutno najmocniji cipset na trzistu, ali daleko od toga da "sije" S730 koji po performansama vise pripada flagship nego midrange segmentu. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Ako nekom znači, staklo od Mix3 odgovara skoro savršeno na 9t.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Jel imas sliku da vidim to "skoro"? :D

I da li stakla (Nillkin za MIX 3) prave problem/usporavaju FP senzor?

Takodje, jel ima neka "fora" za FP senzor da se ubrza, poboljsa (registrovanje istog prsta na vise pozicija, animacije, itd.)?

EDIT:

Da li na Xiaomi.eu romu ima istih problema kao za MI8 (ne prikazivanje notifikacija dok se ne smanji/poveca DPI i sl. sto se provlacilo u poslednjih nekoliko verzija)?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno