Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Bukvalno, neko će videti i reći kako imaju istu opciju kao Samsung/Sony a ne može da se poredi. Klasičan lažni marketing.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vidis da je 100% ozbiljan i da poredi smartfone (sa malim senzorcicima) sa DSLR/MILC, jos je i iznenadjen kako/zasto MILC /DSLR sa starim objektivima bez stabilizacije snimaju dobre low-light fotografije :)

Naravno da sam ozbiljan, jer sa i bez OISa smart telefon nece biti blizu milc ili dslr-u. Zato mi je potpuno nevazno da li smartfon ima OiS ili ne. Jer OiS ne znaci uvek dobra fotografija.
On je tu da fotkas iz dzepa :) Odjednom su svi postali fotografi :)
Dajte link tih fotografija sa poredjenjem mi8 i mi9.
 
Kakav los pokusaj ''vadjenja'' :)

Ni meni smartfon kamera sa OIS-om nije presudna jer telefon minimalno koristim za low-light fotografisanje ali je cinjenica da OIS znaci, npr. kamera sa 1/2.6'' f1.7 i sa OIS-om ce svakako snimiti (bar malo) bolje LL fotografije od potpuno istog modula bez OIS-a. Ako se u pricu ubaci HDR+ onda je vec diskutabilno mada je i u tom slucaju bolje da postoji opticka stabilizacija. Video snimanje je vec nesto drugo, tu EIS moze da radi bolje od OIS-a mada je najbolja kombinacija OIS + EIS sto polako postaje standard.

@coa

Najgore je to sto je prolazilo Huawei-u u flagship klasi a korisnici nemaju pojma sta je istina. U low/mid klasi jos nekako i mogu da razumem.
 
Poslednja izmena:
Nista tu nije "drasticno" bolje, malo je bolja na mix3 kod ovih ulicnih , na mi9 nisu stresene. Onaj pticiji kavez je bolji na mi9.
 
D6lOXMcU0AEsJRL.jpg LOL :)

Izgleda da ce biti i opcija sa AndroidOne 299Pm7N.png (neki kazu da je ipak ovo fake news)
 
Poslednja izmena:
Lei Jun je ipak osnivač Xiaomi. Videćemo, ali kad bi Redmi K20 došao i sa čistim Androidom, to bi mogao biti pun pogodak.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sa OISom je uvek bolje, OiS smiruje ruku. Meni u zavisnosti od situacije bez OISa zna svaka druga fotografija biti zamućena. Jer često nisam u situaciji da imam mirnu ruku.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Kad bi žrtvovali malo prostora na internoj memoriji pa da daju mogućnost biranja android one VS miui prilikom prvog butovanja [emoji1787]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kada bi samo to bilo problem. [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Možda izbace i MIUI i Android One varijante telefona, pa neka bira ko šta voli.
 
Znači biće 2 verzije. K20 sa sdm7xx procesorom i k20 pro sa sdm855. Možda ova slabija verzija bude android one a jača miui.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kad pre dodjosmo do sedme generacije UD FP? [emoji23]
 
Možda su to neke njihove interne verzije [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U fazonu, prethodnih 6 nismo pokazali jer su sve bile sh*t, ali sad zato evo SEDME verzije! :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sada svi furaju tu pro i ne pro priču .. jako smaraju. Vidim i Samsung sa note10 ide tim putem.

Ali ajde da vidimo i taj k20pro pa da povučemo crtu za najboljj mob ove godine u rangu do oko 500e :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mada, i taj tel koji bude sa SD730/730G, neće ni malo biti loš.
Ti čipseti su skoro u rangu sa 845.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Gde los, bice taman i vrh deal, ako nesto ozbiljno ne useru.

Sad SD 730/730G su vise SD835, kaskaju ipak za SD845 u svakom pogledu, ali u realnom radu za 99% korisnika i SD 636 ili SD 660 je vise nego dovoljni, a kamoli SD 730.
 
Odlično izgleda što se mene tiče, bar ova strana. Napred neće imati noč tako da svakako ružan ne očekujem da bude ni sa te strane.
4709480871bb77aeb5644bba98488bbc.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Odlično :)
Sada me jako interesuje cena :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Uh ako bude ovakva boja, onda ce stvarno biti vrh
 
Oni ovime ubijaju sami sebe vise nego Huawei sa Honorom. [emoji23]
Ovo je brutalno dobar dizajn moba. Jedina moguca fora je ta sto moze biti od plastike. Zavisi sve od cene naravno, ali to je za sada najrealniji scenario.
 
Kakva god boja bila, svejedno ce ga ubedljiva vecina vecina staviti u masku. Ne samo zbog zastite od loma, nego i zbog klizavosti.
 
Nazad
Vrh Dno