Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Opet Kina i kako je u Kini. Nije ovo Kina tebra. Daleko je ta Kina, mnogo daleko. Mi 9T za EU, amin.
 
Imx582 je imx586 bez podrške za 4k60fps. Meni je ovaj mi9t odličan, da mu se stabilizuje cena i može rn5 da se menja. Gcam koliko znam već radi, potrebno je da se sredi još telephoto lens. Arnova je dobio Zenfone 6 i već ga je namestio da može da slika u 48mpx sa gcam tako da se i to može očekivati ovde. Sd730 po svemu sudeći pun pogodak. Display odličan. Kolega Ivan može da nam otkrije tajnu memorije, trebalo bi da su otišli na UFS.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@Ivan_KP može neko poređenje sa Mi8 ako si ga koristio? Konkretno kamere, zvuk, vibracija i ekran.
 
Opet Kina i kako je u Kini. Nije ovo Kina tebra. Daleko je ta Kina, mnogo daleko. Mi 9T za EU, amin.
Tebra, odgovori ti meni na pitanje, nemoj Kinu da pominjes. [emoji14]
Zanima me ekran u odnosu na Mix 3, Mi9, S10 i Mate 20 Pro. Znam da si vecinu njih koristio, mozda i sve (za poslednji nisam siguran).
Mene je M20P odusevio ekranom, nekako mi je u poredjenju i sa S10 bio lepsi. Bela je stvarno bela dok na Samsungu ipak vuce na zuto. Ali naravno oba ekrana vrhunska.
 
Pa za sve te "iznutrice" moze neko ko ga ima da uradi onaj info test preko koda, kako se to vec zove, pa da okaci i svi mirni.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sta ste se uhvatili za taj A50. Sta je sa A70? Najbolji mob iz nove A serije, jos malo pa ce ga biti 300 na KP. Sjajni S675 (konacno Samsung i Zmaj, to se cekalo), brutalna baterija os 4500 mAh, 3.5 mm jack, odlican ekran...
To stoji da nema boljeg Redmi moba u toj seriji ali opet dolazimo do one recenice, postoji l razlog zasto se u Kini prodaje kao Redmi a ovde kao Mi brend. Sigurno ne da bi tamo neko kupio pogresnu verziju moba. Mogao je i za EU biti Redmi sa nekom dodatnom oznakom da je u pitanju EU trziste, nemojmo se zavitlavati.
Ista prica vazi i za OP. Bas je mali broj prosecnih korisnika koji ga kupuju, nazalost. A svaki iole upuceniji lik znace da razdvoji kinesku od evropske verzije.
Na kraju krajeva zasto Samsung ne menja naziv svojih modela za pojedina trzista? Nisu S desetke svuda iste.
SM-G973F/DS (Global); SM-G973U (USA); SM-G973W (Canada)

Odlicne cene za EU, ocekivao sam vece iskreno. Ove cene su zvanicne, u ovlascenim radnjama?
Znaci na KP vise od zvanicnih u EU, videcemo koliko ce biti po nasim radnjama. Lepo kazem treba sacekati jedno mesec dana da se situacija stabilizuje.
A sta tek reci za izostanak Pro modela, jos jedan pilicarski potez. Da stite Mi9, Pro verziju ne bi pustali ni na jednom trzistu, posebno ne u Kini.
No dobro, ako nista drugo bice laksi izbor. U samom startu mi je obicna verzija bila primamljivija, zbog S730.
Ali sta sada raditi sa IMX582 koji je u obicnom modelu. Treba lepo Optimizovati GCam za njega. Makar da su senzori na sva 3 modela isti.

Pored senzora kamere i cipseta, izmedju Pro i obicnog 9T je razlika i u tipu memorije?

Prevelik, ima notch, Samsung softver koji je za mene i dalje djubre sto se optimizacije tice, iako su ga malo nasminkali.
Da se razumemo, od koga je u ovoj klasi, odlican fon, ali meni bi u odnosu na mi 9t jedina prednoat bila sto moze da se nadje za 320-330e sa garancijom operatera, sto je velika stvar, za mnoge presudna, za mene daleko od toga.
 
Kakav je novi Mi Band? Niko o tome ne pise. [emoji4]
 
Baterija je luda. Dosta napolju, turnir neki bio.
2580709486d622c25ef154b31b9ed24c.jpg
464b05241ce1db4000c519e972aa559f.jpg
 
prevelik je nikakav argument protiv nekog telefona...
 
Možda tebi. Ima raznih ljudi sa raznim potrebama/ očekivanjima.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
prevelik je nikakav argument protiv nekog telefona...

Tom logikom i taj komentar ne sadrzi argument, zar ne?
Nekome veliki, nekome mali (telefon), to je cisto subjektivno, za mene je to argument ako gledam sta meni ne odgovara, gledam telefon za sebe, ne za drugoga.

I da zaboravih gore, kvalitetnija izrada...
 
A70 najbolji fon, >300e za "plastikanera" (izraz sa foruma za Pocophone) fon sa Samsung softverom, prosek kamerom, rupom u ekranu, ufs-om na nivou emmc-a i nikakvom podrskom zajednice.

Vazno da je proximity dobar u 100% slucajeva, ne u 95%, i da gruva u slusalici :)

Midrange chipset koji Kinezi guraju u telefone od ~200e, samo ne na nasem trzistu :)
 
Poslednja izmena:
@ivanbass1
Dzabe sva ta prica, bitno da je apple/samsung i huawei(od skora). Samo gubimo vreme i zivce na tvrdoglave ljude koji ne zele da sagledaju realnost.
 
@ivanbass1
Dzabe sva ta prica, bitno da je apple/samsung i huawei(od skora). Samo gubimo vreme i zivce na tvrdoglave ljude koji ne zele da sagledaju realnost.
U zadnje vreme vidim da kod ljudi u srednjem i nižem segmentu dominira Xiaomi. Jedva da ima Huawei i Samsung. Ako ima Samsung onda su to one starije J i A serije telefona. Od Huawei Y đubreta i po koji Lite. Ali vidim da dominira Xiaomi sa Redmi serijom, što je za mene prijatno iznenađenje. U višem segmentu dominiraju Apple I Samsung, što je skroz očekivano.
 
Ne vidim zasto je to iznenadjenje, kad im fonovi od 100 do 400e nude najvise za novac u svojoj klasi. Plus, za nas geeokove koji volimo da probamo sve i svasta, postoji gomila custom romova, a uz njih i dosta gcam varijanti koje dosta pomazu kameri i guraju je lagano na vrh u svakoj kategoriji do pomenutog iznosa.
 
Na Aliju najjeftinije 376 što sam video. Pro.
 
Pro ne treba uzimati dok ne dobije global rom, a pitanje da li će Rom Poco f2 moći na k20pro

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
K20 pro ima xeu, tako da nema šta da brine neko za global.
 
Fali kao i velikoj vecini telefona za kinesko trziste Band 20 (800MHz).

Ja na Vip-u najnormalnije koristim RN5 za kinesko trziste, ali recimo u Niskoj banji gde sam sa istom karticom hvatao 4g na drugom telefonu, na RN5 samo 3g/H+.
 
Nazad
Vrh Dno