Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

ne znam sta je prosecni korisnik kome je nebitno da li radi proximity senzor ili mora da se dere na ulici 'alo sta si rekao, ne cujem te nista'...?

Onda ja nisam prosecan korisnik, jer nikad u zivotu se nisam drao na ulici? Konkretno, treci Xiaomi koristim nikakav problem niti sa jednom stavkom.

Dobro, kazem, onda ja verovatno nisam bas tacan pa ne primecujem te stvari....verovatno.

Sto se tice zvanicnih cena u Srbiji, one za 90% kupaca nisu bas relevatne, zar ne? Da ne kazem da su nebitne. Koliko znate ljudi koji su pljunuli 110-120k za p30 pro ili galaxy s10+ npr. Takvi fonovi se kod nas uzimaju ili u okviru paketa ili su uzimaju iz drugih, citaj nelegalnih kanala ili kao treca opcija na oglasima sa leglanom garancijom od ljudi koji su uzeli uz paket pa (pre)prodaju telefon za 30%+ nizu cenu.

Nazalost, Xiaomi telefona nema mnogo kod operatera pa ih nema na oglasima cesto sa 24 meseca garancije, a realno pored KP-a, odnosno madjara na istom, jedino rn7 sa cenom od 28k ima smisla uzeti u mi store.

Sto se mene tice mi 9t za 350e i mi 9t pro 450e kao sto vec govorio sasvim realna cena za start, za oglase. Ako bude tako, a sva je prilika da hoce.
 
Poslednja izmena:
+1

Generalno trazite puno. Ne vidim da se neko bunio kad je Poco bio 350e na izlasku, plastičnjak u odnosu na ovo sad i razlika 100e, a sve je bolje.
 
Za ovakav telefon(mi 9t) cena od 350-400€ nije mnogo.Kad se slegne malo hajp,za 2-3 meseca bice 320-330.Stavimo pod predpostavkom da je izasao isti dizajn telefona i sa ovakvim iznutricama ali pod imenom Samsung,Sony,Huawei,koja bi mu cena bila??Ispod 550-600 u startu,sigurno ne ispod..
 
+1

Generalno trazite puno. Ne vidim da se neko bunio kad je Poco bio 350e na izlasku, plastičnjak u odnosu na ovo sad i razlika 100e, a sve je bolje.

Sustina cele price. Mada mislim da je tu caka sto je Poco da kazemo prvi spustio flagship SoC u srednji segment, pa je hype bio nenormalan. Ako pogledamo mi 9t kao celinu to je za Poco 2 koplja ispred.

Opet steta sto ne zivimo u Kini. Tamo 280e i 350e za k20 i k20 pro. Ali dobro, Kinezi imaju gomilu flagship killera na svom trzistu godinama unazad, koji nisu i nece videti svetlost dana van Kine. Tu je glavni problem, sto ljudi svoju percepciju prave na osnovu zvanicnih cena u Kini, u EU i kod nas to je zvanicna cena za a50, a porediti a50 i sa jeftinijim k20 je smesno, da ne pricamo tek o pro modelu. I to je problem, flame se pravi bez da se gleda sta moze po Evropi i kod nas da se uzme za taj novac.
 
Pa i ne.. fora je sto je i ovde trebao da se zove Poco f2 makar koštao isto 500e,da se ne dovode kupci u zabludu.

Prosto namerno guraju ove fore lažnih foagshipova jer su klasični Kinezi..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Stani, prvo nesme sa kosta toliko, sad moze 500+e ali da se zove Poco F2 :d
Odlucite se vec ljudi.
 
Dajte plastiku, ostalo isto kao na K20 Pro za €350. Kad već biramo [emoji28]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ma bice ovo lepa prica. Odlicni modeli nema sta, cena ce na KP verujem biti i vise nego prihvatljiva za ono sto nude ovi modeli. Poenta price je samo pilicaranje od strane odredjenih proizvodjaca. Ali naravno da mi tu nista ne mozemo promeniti, samo mozemo pisati u prazno.
 
Ali zašto pilićarenje?

Evropa je deo sveta koji ima novac. To je činjenica, ne može se pobeći od toga.

Druga stvar je da Mi 9T Pro, u odnosu na Mi 9, nudi nešto bolje i novo - displej bez izreza/rupa, popup kameru (još uvek raritet u industriji), veću bateriju, sistem hlađenja. I sve to dodaje na cenu.

OK, ima i stavki koje su slabijeg kvaliteta nego na Mi 9 (sistem kamera, npr.).

Poenta je da ima dosta važnih stavki za kupovinu kod telefona. Nekome kamera, nekome baterija, nekome displej, nekome dizajn, nekome softver, nekome (većini) kombinacija tih stvari gde pritom stavljaš šta je prioritetnije... (meni je, npr., jako važno da imam kvalitetan displej BEZ izreza, jer na izrez/punch hole ne mogu da se naviknem)
Na kraju, stavljaš telefon i u kontekst cene drugih telefona.

Dalje - i Mi 9 kad je izašao, koštao je koliko se sad očekuje da će da košta Mi 9T Pro, pa je cena vremenom padala. Tako će i ovde biti.
Osim toga, kupci u Evropi se, za kvalitetnije uređaje od Xiaomi, lakše asociraju sa Mi serijom. A T-serija jeste kvalitetnija i od Poco i od Redmi telefona.

Za kraj, ovi telefoni se zovu Mi 9T i Mi 9T Pro.
Isto tako, imamo Mi 9 SE, za koji znamo da je uređaj niže klase od Mi 9.
Xiaomi nije ni u jednom momentu jasno pokazao da je T sufiks dodeljen za neki superiorniji uređaj od klasične serije. Što se njih tiče, mogu da nazivaju svoje uređaje kako god žele, nisu obmanuli kupce.
T-serija je slična klasičnoj, nudi neki premium funkcije, ali ne možda u potpunosti. Isto tako, ni klasična serija ne nudi neke premium funkcije koje T nudi.

Super je što bismo mi voleli da se nešto kategorizuje i/ili naplaćuje kako mi mislimo da treba (što manje da se naplaćuje :D), ali ipak treba uzeti svaki mogući pogled u obzir. Xiaomi ima pravo da zaradi na tržištima gde može da uzme više novaca i svakako igra fer, nisu nikoga obmanuli.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uhvatili ste se za ime u Kini i za Global, do sad vam nije smetalo da li je Note 5 Pro za Indiju, Rusiju, Aziju ili globalni 5, tražili ste globalni 5 jer znate šta je u globalnoj verziji. Bio je Kineski jeftiniji i Globalni, sve razilike su se znale pa ko je šta hteo. Ja sam to ovde saznao i pročitao milion puta. PocoPhone F1 globalni ili Poco (samo Poco piše na kitiji) za Indiju, svi ste znali šta je globalno i koji da tražite, ovde pisano i postavljane slike. Sad problem nešto? Oni ovo rade odavno, podele po regionima i nazivima. Vi ispadošte pilićari, sve ste znali i prihvatili ranije.

Ne vidim gde je štednja u odnosu na Poco?

Jel je upgrade plastika na staklo? Jeste.
Jel upgrade ips na amoled? Jeste. Zna se koliko je problema bilo sa touch delom.
Jel stigao nfc? Jeste.
Jel su kamere bolje? Jesu.

Sve to je diglo cenu. Opravdano.

Ako može Samsung da prodaje A50 sa plastikom i lošijim kamerama i onim ubogim procesorom za 300e (launch cena) može i Xiaomi ovaj telefon da progura za 400.

+ Nema rupu u ekranu,
+ Zvuk da potvrdim odličan.
+ Ista cena kao Poco kada se pojavio, dosta bolji telefon, bolji i od Mi8 bez dileme (nema rogove, bolji zvuk, bolji ekran, bolja baterija).


Meni je stigao danas, za sada odličan utisak, popravljeno sve što me nerviralo. Za ove pare najbolja kupovina što se tiče mene.
 
Poslednja izmena:
Ledja ko na G2 veselom. [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Uh top :)
Javi kakva je baterija u kombini 4000mah + s730 :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Najveca njihova greska je sto K20/Pro nisu bili 9T/Pro na svim trzistima, predstavljajuci neki medjumodel, do Mi10, pa neka podignu cenu koliko im volja, nemam nista protiv. To bi podrazumevalo sve vrhunske spec od Mi9, plus dodatne neke sitnice.
Mi flagship nema ovolike baterije, nema 3.5 mm...
Jos jednom, sjajan mob, i ajde da kazemo po super ceni, ali nije naslednik Mi9. Ne moze negde biti Redmi negde Mi. To su dve razlicite stvari, pa i sam Xiaomi je namerno odvojio Redmi brend da bi mogao postepeno da dize cene Mi serije.
Mislim da jos uvek ne kapirate o cemu pisem, ali polako. Pogledajte Samsunogovu situaciju sa Exynosom i znacete o cemu pricam.
Ukratko, ovi modeli su tako brendirani za EU trziste iz prostog razloga sto je lakse po nesto visoj ceni prodati Mi nego Redmi brend. Ne znam koliko bi se ljudi generalno u Evropi odlucilo da bilo koji Redmi iskesira 500€+. Naravno realna vrednost moba je u potpuno drugom planu, ovde govorimo o brendu. Naravno ovo je moje misljenje, ne mora znaciti da je tacno i ne moraju se svi sloziti sa tim.
I na kraju ponovo da napomenem, ovaj mob ulazi i u moj najuzi izbor prilikom sledece kupovine. Nisam negativno nastrojen prema samom modelu, vec prema sistemu.
Neko je napisao Evropa ima najvecu kupovnu moc, pa to je donekle tacno. Nemaju sve zemlje naravno. Ali ko sada ima moc ako ne Kina, u svakom pogledu. Najvece i najbitnije trziste na svetu.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte Samsunogovu situaciju sa Exynosom i znacete o cemu pricam.

To je tačno za Samsnug. ALI, poređenje sa Mi 9T ti nije realno ni fer, Xiaomi nije zakino kupce, na svim tržištima se isto dobija, isti CPU, ekran itd, sve je fer.

Ukratko, ovi modeli su tako brendirani za EU trziste iz prostog razloga sto je lakse po nesto visoj ceni prodati Mi nego Redmi brend. Ne znam koliko bi se ljudi generalno u Evropi odlucilo da bilo koji Redmi iskesira 500€+.

Imaš li neki telefon iz Redmi serije sa ovim spec. da je egal Mi 9T? Nema. Može li ovaj model da košta kao RN7? Pa ne može! Kina je Kina, Dubai Dubai. Daleko je to. Primer PocoPhone, možda model koji im se najviše prodavao a nije ni Redmi ni Mi. Isto i sada, nećete za Redmi bez amoleda dati 300e jer takav model nema, a da je PocoPhone nosio naziv Redmi xx opet to ne bi umanjilo njegovu prodaju obzirom šta je nudio za taj novac i ko je hteo onaj CPU da kupi, PocoPhone je više za Redmi seriju zbog izrade ali to nije bio poroblem.


Najveca njihova greska je sto K20/Pro nisu bili 9T/Pro na svim trzistima

Kad si se uhvatio za tržišta ajde, ako je to greška, šta je onda što OnePlus radi? Obmana? Isto im se zove model, vi mislite da se kupili recimo OnePlus 6, ali šta ste kupili? A6000 ili A6003? Jedna je Kineska verzija sa manje band a druga EU. Jedan ima Samsnug memoriju a drugi Micron. Kako sad prosečan kupac da zna šta je kupio (prodavac skino kartonsku navlaku sa kutijie sa Kineskim slovima, po kojoj je na prvu loptu mogao da vidi da uređaj nije za EU već Kinesko tržište, on zna da treba da kupi OP6 i to je sve, kome na kraj pameti pada da se juri sa A6000 ili A6003)? Vidi kupac kada negde nema mrežu jer razlike naravno postoje u BAND.

Xiaomi ovo što je uradio ima smisla zapravo, kupci znaju koji model trebaju da kupe. Odvajaju modele India, Asia i China od Globala i EU.
Ranije je bila ogromna zbrka koji je globalni model i šta treba kupiti, koji radi na našim band... Prodavano je Kineskih modela sa Kineskim softverom (ili naknadno ubačenim, ljudi nisu ni kupili nov, ovde su se po temama čudili zašto im je otvrena kutija kada kupuju nov, morao je neko da ubaci globalni softver) a ljudi i ne znaju šta kupuju, da li je model Pro za Indiju sa jednom kamerom ili je globalni sa dve kamere (RN5 situacija a on nije jedini). Kupac to vidi kada mu ne radi 4G negde gde je ranije imao, ili kada ode da kupi futrolu za RN5 a ne odgovara, kako sad, vi imate jednu kameru, a dobili ste futrolu za telefon sasvim drugačiji sa dve kamere. Kada to nije smetalo i niko se nije bunio, tek sad nema razloga da se buni.
 
U koliko sati je predstavljanje danas ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@Drvoseča, K20 je Kinez, upravo sam pisao gore. Taj model moraju otvoriti i ubaciti globalni rom (naglašeno globalni rom a ne globalna verzija telefona). Mi 9T je globalni za EU i to gledajte. I @Bobajakuda, ti je odgovorio dole.

Uh top :)
Javi kakva je baterija u kombini 4000mah + s730 :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Gura 8 sati full sa dve kartice + BT sat. Mi 8 dosta manje istim korišćenjem. S10+ može da mašta o toj cifri sa istim korišćenjem. SD730 razbija kako radi, ne znam kako da ga usporim (mada nisam uspeo ni Mi 8/PocoPhone da usporim, možda ovo radi za nijansu brže ili isto, sporije nikako), sa te strane baš zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Pa sam si napisao koja je razlika.

Jedan je REDMI, a drugi je MI.

@Nestade post na koji sam odgovorio tako da ni moj nema smisla pa moze admin da obrise.
 
Poslednja izmena:
To neko interno zezanje....

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
To je tačno za Samsnug. ALI, poređenje sa Mi 9T ti nije realno ni fer, Xiaomi nije zakino kupce, na svim tržištima se isto dobija, isti CPU, ekran itd, sve je fer.



Imaš li neki telefon iz Redmi serije sa ovim spec. da je egal Mi 9T? Nema. Može li ovaj model da košta kao RN7? Pa ne može! Kina je Kina, Dubai Dubai. Daleko je to. Primer PocoPhone, možda model koji im se najviše prodavao a nije ni Redmi ni Mi. Isto i sada, nećete za Redmi bez amoleda dati 300e jer takav model nema, a da je PocoPhone nosio naziv Redmi xx opet to ne bi umanjilo njegovu prodaju obzirom šta je nudio za taj novac i ko je hteo onaj CPU da kupi, PocoPhone je više za Redmi seriju zbog izrade ali to nije bio poroblem.




Kad si se uhvatio za tržišta ajde, ako je to greška, šta je onda što OnePlus radi? Obmana? Isto im se zove model, vi mislite da se kupili recimo OnePlus 6, ali šta ste kupili? A6000 ili A6003? Jedna je Kineska verzija sa manje band a druga EU. Jedan ima Samsnug memoriju a drugi Micron. Kako sad prosečan kupac da zna šta je kupio (prodavac skino kartonsku navlaku sa kutijie sa Kineskim slovima, po kojoj je na prvu loptu mogao da vidi da uređaj nije za EU već Kinesko tržište, on zna da treba da kupi OP6 i to je sve, kome na kraj pameti pada da se juri sa A6000 ili A6003)? Vidi kupac kada negde nema mrežu jer razlike naravno postoje u BAND.

Xiaomi ovo što je uradio ima smisla zapravo, kupci znaju koji model trebaju da kupe. Odvajaju modele India, Asia i China od Globala i EU.
Ranije je bila ogromna zbrka koji je globalni model i šta treba kupiti, koji radi na našim band... Prodavano je Kineskih modela sa Kineskim softverom (ili naknadno ubačenim, ljudi nisu ni kupili nov, ovde su se po temama čudili zašto im je otvrena kutija kada kupuju nov, morao je neko da ubaci globalni softver) a ljudi i ne znaju šta kupuju, da li je model Pro za Indiju sa jednom kamerom ili je globalni sa dve kamere (RN5 situacija a on nije jedini). Kupac to vidi kada mu ne radi 4G negde gde je ranije imao, ili kada ode da kupi futrolu za RN5 a ne odgovara, kako sad, vi imate jednu kameru, a dobili ste futrolu za telefon sasvim drugačiji sa dve kamere. Kada to nije smetalo i niko se nije bunio, tek sad nema razloga da se buni.
Vidim ne kapiras poentu, no nema veze, probacu sa jos jednom recenicom. [emoji4]
Postoji razlog zasto se ovaj mob u Kini prodaje pod Redmi brendom. Toliko. [emoji6]
 
Ne videh ovaj nick nigde [emoji1]

SM-N960F

Hteo sam da preformulisem pitanje, nekako obrisah post :) . Bilo je pitanje sto je K20 pro sa global romom toliko jeftiniji od 9t i da li tu ima neke razlike.

A da dodam, da li bih kupovinom K20 sa global romom i njegovim koriscenjem ovde, imao neki nedostatak sem B20 ?
 
Poslednja izmena:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9t_and_my_smart_band_4_are_official_in_europe-news-37545.php

"The Xiaomi Mi 9T will go on sale on June 17 and will have a special price of €299 for the launch day only (or until supplies last).
The normal price will be €329 for the 6GB/64GB model and €369 for the 6GB/128GB one.
You'll have a choice of Black, Blue and Red - each with a different pattern on the back."

Pa dobro, možemo očekivati da i cene na KP počnu lagano da padaju u narednih 10-15 dana.

Bedak je što 9T Pro ne dolazi. :(
 
Kakav pakao potez .. bez mi9t pro u Evropi [emoji15]
Verovatno ostaje Poco f2 za ova tržišta , za nekih mesec dana.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidim ne kapiras poentu, no nema veze, probacu sa jos jednom recenicom. [emoji4]
Postoji razlog zasto se ovaj mob u Kini prodaje pod Redmi brendom. Toliko. [emoji6]

Ako si se uhvatio za Redmi logo što nisi naveo model u Redmi seriji sa tim specifikacijama? Nisi, nema! Pogledaj A50 koliko košta i šta nudi, pa ne vidim da ti to smeta, iako je A serija dolazila dolazila od stakla. OnePlus ne znaš koji si model kupio (Kina ili EU) ali ti to ne smeta? A Xiaomi razdvoji modele gde konačno znaš šta je za EU i šta treba kupovati, uradi dobar potez, ali ti na to imaš zamerku? Ajde nemoj zezati.
Pozdravljam ovo razdvajanje gde konačno znaš šta je za EU i šta treba kupovati.


Kakav pakao potez .. bez mi9t pro u Evropi [emoji15]
Verovatno ostaje Poco f2 za ova tržišta , za nekih mesec dana.

Štite Mi 9.
 
Poslednja izmena:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9t_and_my_smart_band_4_are_official_in_europe-news-37545.php

"The Xiaomi Mi 9T will go on sale on June 17 and will have a special price of €299 for the launch day only (or until supplies last).
The normal price will be €329 for the 6GB/64GB model and €369 for the 6GB/128GB one.
You'll have a choice of Black, Blue and Red - each with a different pattern on the back."

Pa dobro, možemo očekivati da i cene na KP počnu lagano da padaju u narednih 10-15 dana.

Bedak je što 9T Pro ne dolazi. :(

No brainer u srednjoj klasi. Kod nas zvanicno na 45k sigurno mozda i vise, ali lagano 320-330e na KP, sto je super. Ovo za pro, odnosno izostanak istog mi tek nije jasno, ali sta god, pro model me i ne zanima :d
 
Poslednja izmena:
Bila je vest da neće pro predstaviti odmah baš zbog prodaje mi9. Mislim da će ga biti u svakom slučaju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
No brainer u srednjoj klasi. Kod nas zvanicno na 45k sigurno mozda i vise, ali lagano 320-330e na KP, sto je super. Ovo za pro, odnosno izostanak istog mi tek nije jasno, ali sta god, pro model me i ne zanima :d

Biće oko 45k zvanično, za 6/64. 50k za 6/128.

Mislim da će na KP cene da budu kao i ove navedene - 330 za 6/64 i 370 za 6/128. Možda čak i malo niže, za početak. Kasnije će da idu još dole. :) Za te novce (a i nešto niže ili više), stvarno nema bolje, kad sve sabereš i oduzmeš. Mi 9 SE je isto dosta kompletan uređaj, ali s razlogom ima nešto nižu cenu (manja baterija, notch, manji displej, nešto slabiji SoC), ali ono što ih razdvaja će razdvajati i kupce jednog ili drugog.

Čak sam i ja sad u elementu da uzmem ovo i ne čekam Mi A3 (koji se nigde više ni ne pominje...?).
 
Ako si se uhvatio za Redmi logo što nisi naveo model u Redmi seriji sa tim specifikacijama? Nisi, nema! Pogledaj A50 koliko košta i šta nudi, pa ne vidim da ti to smeta, iako je A serija dolazila dolazila od stakla. OnePlus ne znaš koji si model kupio (Kina ili EU) ali ti to ne smeta? A Xiaomi razdvoji modele gde konačno znaš šta je za EU i šta treba kupovati, uradi dobar potez, ali ti na to imaš zamerku? Ajde nemoj zezati.
Pozdravljam ovo razdvajanje gde konačno znaš šta je za EU i šta treba kupovati.




Štite Mi 9.
Sta ste se uhvatili za taj A50. Sta je sa A70? Najbolji mob iz nove A serije, jos malo pa ce ga biti 300 na KP. Sjajni S675 (konacno Samsung i Zmaj, to se cekalo), brutalna baterija os 4500 mAh, 3.5 mm jack, odlican ekran...
To stoji da nema boljeg Redmi moba u toj seriji ali opet dolazimo do one recenice, postoji l razlog zasto se u Kini prodaje kao Redmi a ovde kao Mi brend. Sigurno ne da bi tamo neko kupio pogresnu verziju moba. Mogao je i za EU biti Redmi sa nekom dodatnom oznakom da je u pitanju EU trziste, nemojmo se zavitlavati.
Ista prica vazi i za OP. Bas je mali broj prosecnih korisnika koji ga kupuju, nazalost. A svaki iole upuceniji lik znace da razdvoji kinesku od evropske verzije.
Na kraju krajeva zasto Samsung ne menja naziv svojih modela za pojedina trzista? Nisu S desetke svuda iste.
SM-G973F/DS (Global); SM-G973U (USA); SM-G973W (Canada)

Odlicne cene za EU, ocekivao sam vece iskreno. Ove cene su zvanicne, u ovlascenim radnjama?
Znaci na KP vise od zvanicnih u EU, videcemo koliko ce biti po nasim radnjama. Lepo kazem treba sacekati jedno mesec dana da se situacija stabilizuje.
A sta tek reci za izostanak Pro modela, jos jedan pilicarski potez. Da stite Mi9, Pro verziju ne bi pustali ni na jednom trzistu, posebno ne u Kini.
No dobro, ako nista drugo bice laksi izbor. U samom startu mi je obicna verzija bila primamljivija, zbog S730.
Ali sta sada raditi sa IMX582 koji je u obicnom modelu. Treba lepo Optimizovati GCam za njega. Makar da su senzori na sva 3 modela isti.

Pored senzora kamere i cipseta, izmedju Pro i obicnog 9T je razlika i u tipu memorije?
 
Nazad
Vrh Dno