Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Xiaomi telefon nisam nikada imao pa bih da pitam nešto. Kada se kupi Mi 9 T global verzija, dali u njemu ima Srpskog jezika na latinici? Ja bih telefon za početak koristio tako kako je sa fabričkim romom, dali on u svemu završava posao i da nema nekih kineskih dodataka?
Za jezik pitam jer sam negde beše pročitao da meša latinicu i ćirilicu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
Српски је на ћирилици, Хрватски је латиницом. И не меша ћирилицу и латиницу осим што поједине рeчи као што су bluetooth, google, испише латиницом, онако како се пишу на енглеском. Превод је иначе прилично професионално урађен, без брљотина.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Prevod je sada dosta bolji nego što je bio na MIUI 10.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Prebaci na video, pa na wide kameru (0.6) pa odatle u setings? Ne kresuje tad? :)
Ako koristiš GCam, onda bi trebalo da znaš da ne možeš da uđeš u Settings ako si na Wide kameri (foto ili video, nema veze), iz prostog razloga jer takva kamera ne postoji na Google telefonu.
Ne zaboravi da je GCam pisan za specifičan hardver, i da je ovo što mi koristimo adaptirano od strane nezavisnih programera, da može da se koristi i na drugim telefonima, pa čak i na drugačijim vrstama kamera.
Budi srećan da radi i to što trenutno radi.
 
Poslednja izmena:
Da li da se usudim i pokušam sam da stavim Nillkin XD CP zaštitno staklo na Mi 9T ili mi preporučujete da odnesem nekom ko ima više iskustva?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jedno imam, nije baš jeftino ovo Nillkin staklo da se isplati kupiti 2-3 komada pa se učiti na njemu. xD

Ja nikako ne mogu da nađem opciju u gcamu da se prebacim na ultrawide ili telephoto.. [emoji28]
 
Poslednja izmena:
ja na pocu a i sad sam uzeo za 9t pro 10 komada na aliju po 150din neka full cover sa lepkom vec, crni okvir (imaju zutu ili ljubicastu onu plasticnu pozadinu)zalepis ako ostane lepak oko ivica sam nestane preko noci i ne ostane posle ni jedna tacka.ne ostaju ni one fleke kao ulje po sredini sto sam imao na mi note 3.A futrole kupim one ultra tanke mat po 100 i neki dinar i najbolje su.tanke a jake sve one rupe za zvucnike i ostalo posebno isecene nije onako u komadu sve..Proslo je 2 meseca od kako sam stavio poslednje staklo samo sitni tragovi se vide pod svetlom.
nije to nilkin staklo nista bolje od ovoga nego je kao nilkin neki brend nesto a vidim da uzimaju na aliju 600-700 za jedno staklo znaci kod nas je 1000-1200 sto je smesno
 
Koliko vidim na miui sajtu, mi 9T je dobio global sa android 10. Ne znam sto mi ne izlazi na fonu... Skidam sa kompa pa cu probati tako

Skinuh upravo ali nemam u update opcijama, kao ranije, da izaberem ''choose update package''

Jel treba pre ovog procesa da se nesto odobri?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko koristi možda SwiftKey i default launcher sa app drawerom? Kada pokušam u search polju u app draweru da ukucam nešto preko SwiftKey tastature, launcher krešuje.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Прочитах свих 347 страница од јутрос. (није било лако, глава ме заболела). И после свега и даље нисам сигуран који модел купити а да неће правити проблем описане у последњих 50 страница? Волео бих ми9 про али бих волео да ради нормално, без рестарта, прегревања, гашења, цурења батерије итд. Некад сам волео да модификујем, убацујем разне ромове и сл. а сад ме све то прошло.
Конкретно, купујем нов и који би требао да избегавам(да ли овајQFKMIXM ром или неки други, за које тржиште) и сл. Такође, многи су питали, а нису добили одговор, који и мене занима, има ли могућност снимања разговора? Врло мало је написано и о раду са две картице. Ако неко може написати, укратко савет за куповину, био бих захвалан. Поз
 
^^ mixm ima snimanje razgovora, dual sim radi dobro, čak kada nema wifi pokazuje na kojim su mrežama (4G, 3G, ..). Ja ga imam par dana i sve radi dobro osim što nema ikonicu za viber na AID i što led lampica čudno svetli (samo za viber)
 
Koliko vidim na miui sajtu, mi 9T je dobio global sa android 10. Ne znam sto mi ne izlazi na fonu... Skidam sa kompa pa cu probati tako

Skinuh upravo ali nemam u update opcijama, kao ranije, da izaberem ''choose update package''

Jel treba pre ovog procesa da se nesto odobri?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Treba nešto da se odobri da bi imao opciju "choose update package" ali sam zaboravio šta,pisano je ovde na forumu ali odavno.
Ovo nije Global verzija MIUI 11 i Android 10 za Mi9T već Global EEA vezija i ona neće doći kroz OTA a mislim da je ne možeš apdejtovati ni kroz "choose update package" opciju.Ispravite me ako grešim...
 
Treba nešto da se odobri da bi imao opciju "choose update package" ali sam zaboravio šta,pisano je ovde na forumu ali odavno.
Ovo nije Global verzija MIUI 11 i Android 10 za Mi9T već Global EEA vezija i ona neće doći kroz OTA a mislim da je ne možeš apdejtovati ni kroz "choose update package" opciju.Ispravite me ako grešim...
Odobrio sam i skinuo. Ispostavi se da je sa android 9 [emoji51]

Inace, ko ga zanima da odobri tu opciju treba da ugasi net, ode u system updates i tapka 11 puta. Tada ce se ukljuciti advanced mode i bice opcija. Posle se normalno upali wifi i to je to.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
dosla 10ka. taman je skidam

global stable rom imam, regija indija
aed428e4728f8c04912245cdbe58dab5.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Igral ikakvu ulogu ova opcija "receive updates early "kad je uključena :)?
23724792c21dc22490a8e5b168c4c922.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Прочитах свих 347 страница од јутрос. (није било лако, глава ме заболела). И после свега и даље нисам сигуран који модел купити а да неће правити проблем описане у последњих 50 страница? Волео бих ми9 про али бих волео да ради нормално, без рестарта, прегревања, гашења, цурења батерије итд. Некад сам волео да модификујем, убацујем разне ромове и сл. а сад ме све то прошло.
Конкретно, купујем нов и који би требао да избегавам(да ли овајQFKMIXM ром или неки други, за које тржиште) и сл. Такође, многи су питали, а нису добили одговор, који и мене занима, има ли могућност снимања разговора? Врло мало је написано и о раду са две картице. Ако неко може написати, укратко савет за куповину, био бих захвалан. Поз
Ja imam mi 9t pro, taj eu model ili kako vec, nikakvih problema nemam. Niti se pregrijava, niti baterija opada, nista apsolutno. Fabricki rom jer ne znam da ubacim to sto drugi rade, laik sam [emoji2]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa, uglavnom je isla prica da taj global MIXM rom ima problem sa notifikacijama, EEA model tj evropski global nema.
 
Euxm dobija uvek pre nego mixm update... Neko je gore postavio link za mixm ali je to beta. Moze se instalirati u dva slucaja - na zahtev ili twrp

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam euxm, valjda bude danas, sutra..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Danas će mi isteći 168 sati do otključavanja bootloadera i ubaciću EUXM na mesto MIXM. Čitam da bi trebao odmah po zameni rom-a da zaključam bootloader, kažu zbog redovnog ažuriranja. Zna li ko najjednostavniji način zaključavanja?
 
Danas će mi isteći 168 sati do otključavanja bootloadera i ubaciću EUXM na mesto MIXM. Čitam da bi trebao odmah po zameni rom-a da zaključam bootloader, kažu zbog redovnog ažuriranja. Zna li ko najjednostavniji način zaključavanja?
Ja sam vidio nesto preko mi flash tool-a da ima ta opcija ali nikad nijesam isprobavao to..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ako neko nije probao preporuka je Lawnchair.
Imam kupljenu Nova launcher i ne koristim je pored pomenute aplikacije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam vidio nesto preko mi flash tool-a da ima ta opcija ali nikad nijesam isprobavao to..

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Misliš da nije od presudnog značaja zaključavanje bootloadera za prijem redovnog ažuriranja? Totalni sam lajk pa možda pogrešno tumačim to što se piše, takodje pominju ranjivost rom-a raznim virusima ako je booloader otključan jer valjda fabrički avp ne prima redovna ažuriranja te da neće avp raditi ok.
 
Misliš da nije od presudnog značaja zaključavanje bootloadera za prijem redovnog ažuriranja? Totalni sam lajk pa možda pogrešno tumačim to što se piše, takodje pominju ranjivost rom-a raznim virusima ako je booloader otključan jer valjda fabrički avp ne prima redovna ažuriranja te da neće avp raditi ok.
Ja sam evo na custom ROM-u.. Prvi put cujem za to..
Ima iskusnijih od mene na ovom forumu pa neka se oglase i oni..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pricao si o Nova lancheru i ovom Lawnchair. Ne vidim neku razliku izmedju Nove i Lawnchair-a.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno