Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Ne mora magisk, moze samo preci na miroom weekly bez roota.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Mislio sam čak i da ne završim otključavanje BL. Koja je konkretno dodatna funkcionalnost xeu (koristio na ranijim Mi-ovima) ili miroom?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li mozda neko zna da li ovaj telefon ima ugradjeni DAC?
...neverovatan zvuk sam cuo kada sam prikljucio slusalice od 50oma
 
RN7 razbijen [emoji22] Prinudno kupljen Mi9T...
DNS guard, Vanced, GCam...
Pokrenuo sam tajmer za otključavanje BL, ali mi djeluje da će ovo biti prvi telefon na kome root neću raditi.
Fabrički je na MIUI 10. Imali nekih benefita da pređem na ponuđeni MIUI 11 ili je rezultat, kao i obično, samo degradacija baterije?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Meni MIUI 11 radi brže, nisam imao nikakvu degradaciju baterije. Čini mi se, možda grešim, da su svi rešili problem sa baterijom. Bug pri prelasku sa 10 na 11, tj instalaciji.
Ne vidim potrebe za rootovanjem osim ako ti baš treba Viber na ambientalnom ekranu.

Ako sam dobro razumeo Android 10 stiže krajem januara ili u februaru.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Viber na ambijentalnom moze i bez root-a na xue romu.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Xiaomi XEU zadnji update,i dalje nije resena notifikacija za propusten poziv na AOD kao i na lock screen-u....nevera [emoji35][emoji35][emoji35]

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Weekly ili stable? Na weekly ima.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Isto weekly....hmmmm cudno bas,sta god da uradim i kako god da podesim,nemam notifikaciju za missed call,dobijem je tek kada otkljucam fon...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Probao sam da nađem ali nisam uspeo, da li postoji negde lista podržanih aplikacija za AOD na XEU stable rom-u?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da li mozda neko zna da li ovaj telefon ima ugradjeni DAC?
...neverovatan zvuk sam cuo kada sam prikljucio slusalice od 50oma

Mi 9T Pro ima audio chipset Qualcomm WCD9340, solidan zvuk ali ne i vrhunski a zašto bi kada je reč o mobu duplo jeftinijem od S10 plus. U mnogim testovima piše se da parira S10 plus sa zvukom u sluškama, po meni baš i ne. Qualcomm ovako piše za svoj audio chipset:
https://www.qualcomm.com/products/wcd9340
Medjutim na papiru je jedno a u stvarnosti drugo, generalno za prosečnog korisnika vrhunski zvuk.
 
Nego sve se pitam pa mi nije jasno, zašto mora da prodje 168 sati da bi mi se otključao boatloader? Šta to u tih nedelju dana treba da se desi?
 
Nedelju dana nije strašno, u zavisnosti od konkretnog uredjaja i drugih faktora može se čekati i 1440 sati na otključavanje. Razlog je taj da obeshrabre preprodavce koji prodaju china verzije telefona da im ne mogu brzo i masovno otključaju bootloader i flešuju ne-fabričke romove.
 
Nedelju dana nije strašno, u zavisnosti od konkretnog uredjaja i drugih faktora može se čekati i 1440 sati na otključavanje. Razlog je taj da obeshrabre preprodavce koji prodaju china verzije telefona da im ne mogu brzo i masovno otključaju bootloader i flešuju ne-fabričke romove.

Da, to sa preprodavcima pije vodu.
 
Koju verziju xeu preporučujete? Uskoro pada unlock pa se spremam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Xeu 9.12.12 je meni najbolja do sada. Sledeca mi je jela bateriju. Naglasavam meni, drugi se nisu zalili. :)

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Koji TWRP ubaciti u ver. 11.0.1.0?
U prvom postu u onoj tabeli nisam nasao nijedan da odgovara ovoj verziji
 
Krenuo da instaliram xeu, obrišem dalvik, cache i data iz twrp i odradim reboot u twrp. Ovo me sačeka... Šta sam pogriješio?
3f62284959cdedd7dd6214f4ceb759bf.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Krenuo da instaliram xeu, obrišem dalvik, cache i data iz twrp i odradim reboot u twrp. Ovo me sačeka... Šta sam pogriješio?
3f62284959cdedd7dd6214f4ceb759bf.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Kad ides u wipe, idi format data i napisi yes.. I onda reboot to recovery..
Isti problem sam imao ali nije imao niko da mi kaze odma rjesenje..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
U međuvremenu sam skontao, hvala. Već instaliran xeu, napokon završeno, da ne moram gledati ona kineska slova...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
U međuvremenu sam skontao, hvala. Već instaliran xeu, napokon završeno, da ne moram gledati ona kineska slova...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ja sam ih u zadnje vrijeme isprobao dosta.. Koristio najvise Xeu, ali sad me evo na EvoX-u.. Mnogo mi se svidja i baterija bolje drzi nego na MIUI-ju.. Doduse ja sam na Mi 9,baterija mi je malo slabija nego na 9T/9T pro..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zamolio bih za preporuku za dobar dual sim dialer koji može da se prikaže na AOD-u kada postoji propušten poziv. Ja koristim True Phone sa kojim sam prezadovoljan ali ne može nikako da mi prikaže propuštene pozive u AOD-u. Inače koristim poslednji XEU rom, stable.

Unapred hvala!

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
^^ Meni pokazuje ikonicu poziva na stock.
Da se vratimo temi. Imam 9T sa poslednjim miui 11 (mixm), ima li rešenja da se pojavi ikonica Vibera na AOD?
 
Za stock aplikaciju podrazumeva da se prikazuje. Ali mi je stock baš đubre, a prešao sam na XEU rom da bih imao sva obaveštenja na AOD-u. Dakle da li je neko na XEU rom-u i ne koristi stock dialer?

P.S. O kakvom vraćanju na temu ti pričaš i jesi li pročitao naslov ove teme?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Treba mi pomoc. Istice mi ugovor i u tarifi kojz koristim mogu da "uzmem" telefon od 300e vrednosti za dinar. E sad ja koristim poco, i mislio sam da predjem na 9t pro. Sad mi je problem čitam ovde neki burn in na ekranu, slaba baterija o cemu se radi. Nisam Imao amoled ekran do sada. Pricalo se i za poco i touch pa nistaod toga nisam primetio.
 
najbolje da ga vidis i sam,ne bi trebalo da imas problem da nadjes lokalno.i ja imam poko,dva mi9t-a sam uzeo i namestao rodbini i prijateljima,i jedine ciste prednosti za moj ukus su bile ergonomija tj mnogo lakse koriscenje jednom rukom i pop ap prednja kamera.ne tvrdim da je IPS na poku bolji bas naprotiv,ali nemam toliku potrebu za amoledom na telefonu,a bez faceID-a i to pojacanog infraredom ne bi vise mogao da zamislim koriscenje fona...

poenta price je ne da tvrdim da mi9t pro nije bolji fon (jeste i po mom misljenju) vec da nije cist i jasan apgrejd za svakog i na svakom polju.posle poka to su realme x2 pro,oppo reno ace,oneplus modeli pa nadalje...
 
Nazad
Vrh Dno