Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Mene ovde zanima da se ne pretera mnogo sa cenom za slabiji model, dakle onaj sa sd 730. Ne vidim nigde da ga je neko unboxovo ili testirao.
 
Ovo što sam ja kacio gore je mi9t znači slabiji model :)
Mi9pro ima u sebi s855 i uskoro dolazi kod istog lika

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa padaće valjda i mi 9 cena. Ima bolji soc od mi 9t, uzimaće ljudi i dalje mi 9 sigurno.
 
Poslednja izmena:
Tako je, razlika u ceni mora da se odrzava a za 100€ 9T nikako nije bolja kupovina.
Ovo su sve pretpostavke naravno, sacekajmo prvo cene.
Na KP je Mi9 vec ispod 400€ tako da se ne isplati narucivati ga sa stranih sajtova. [emoji4]
 
Koji god od navedenih da se uzme nema greske,sve se vrti oko cene,koji ce povoljniji biti..Mi 9,Mi 9t,Mi 9t pro...[emoji3]
 
Go*nari kineski, poturaju nam Mi brending na Redmi telefon zarad veće cene. Bravo majmuni.
 
Ko ti je kriv sto zivis u Evropi. [emoji23]
Redmi od pre par godina i Redmi sada su dve razlicite stvari. [emoji4]
 
Pa nije , tamo platis skuplje lošiji telefon :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jaka cena za osnovnu verziju mi9t (k20). Mada se meni i običan k20 više sviđa od mi9. Videćemo kad dođe na kp. Je l ovaj mi9t globalna verzija?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Svakako je početna i mora se malo sačekati za neko realno stanje. Jer telefon nije ni predstavljen zvanično ( mi9t ). Razlika u ceni bi bila ista između kineskog i globalnog modela kako god da se on zvao, isto kao i sa svakim drugim njihovim modelom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako bude tipa 350e u pocetku obican model na kp, to sto se mene tice uopste nije losa cena. Dosta bolji fon od npr. A70. E sad mi 9 se je vec ispod 300e, tako da lagano moze ovaj mi 9t (k20) na 350e, na nasu zalost.
 
Amoled, pop-up kamera, full screen ekran, SD 730 (po meni najbolji chipset posle SD 855), in-display FP, IMX 586, 4000mAh, 6/64.

Sta ocekujete, 200e?
 
Ja očekujem 8/128 pro verziju tamo u Avgustu za 350e. Mislim da je to realna cena. Mada pošto je rebrending Mi onda ide preko 400 lagano.
 
Kakvi, nema sanse za taj model 350e, 6/64 ako bude tada za 350e da se udaramo u dupe :d A i to nema teoretske sanse.

Lagano 350e za mi 9t 6/64 i jedno 450e za mi 9t pro 6/64 u pocetku. I sto se mene tice, to uopste nisu lose cene, ako se pogleda konkurencija, fon za fon. Problem je sto gomila konkurentnih fonova moze da se nabavi po oglasima sa leglanom garancijom, iako su svi redom losiji izbor. Daj boze da mi 9t i mi 9t pro budu zastupljeni kod operatera, makar kao f1 sto je bio.
 
Sigurno da ce biti kao f1. Cak imam i info da ce CT da ih konacno uvozi, nadam se da ce imati i ovaj model..

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Onda neću da menjam Mi 8. :d
Daleko od toga da su cene loše. Za ove pare realno bolji i kompletniji telefoni ne mogu da se kupe. A u većini slučajeva uopšte ne kaskaju ni za daleko skupljim telefonima. Ali nije ovo ona priča prodam Mi 8 i dodam 100e za novi flagship killer. Videćemo kakve će cene biti kod nas.
 
A da li neko zna da li ce izaci sar ratings za k20 i k20 pro, niko da se oglasi po pitsnju sar vrednosti, videh k20 pro negde 1,30 i nesto head...
Koliko je ovo u praksi "opasno", na pr, huawei p30 pro ima vrednosti od 0,40 i nesto i head i body, sto je daleko ispod xiaomi telefona...
Voleo bih da cujem neki komentar o SAR vrednostima, ali vidim da svi ignorisu ovo...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tu vise zdrav razum pomaze od izbora telefona.

Ne nositi telefon u dzepu, niti bilo gde priljubljen uz telo, ko prica dugo treba da koristi slusalice, pri spavanju telefon ne pored glave, vec na sto ili negde udaljen od tela.

Radijacija koju emituje telefon (kao i ostala elektromagnetna radijacija) je ne-jonizujuca, sama po sebi nije opasna, to je zracenje zagrevanjem, ali to zagrevanje nije dobro.

Ima slucajeva gde su se zene razboljevale noseci telefon u brusu, a muskarci u dzepu, sto ne znaci da ce se svako ko tako nosi i koristi razboleti, ali pametnom dovoljno.
 
A da li neko zna da li ce izaci sar ratings za k20 i k20 pro, niko da se oglasi po pitsnju sar vrednosti, videh k20 pro negde 1,30 i nesto head...
Koliko je ovo u praksi "opasno", na pr, huawei p30 pro ima vrednosti od 0,40 i nesto i head i body, sto je daleko ispod xiaomi telefona...
Voleo bih da cujem neki komentar o SAR vrednostima, ali vidim da svi ignorisu ovo...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Uzmi onaj model koji najmanje zracenja emituje na toj listi i resen problem.
Jos nisam video da na osnovu toga neko bira mob.
Par puta sam i sam pogledao jednu od lista, cisto iz radoznalosti, i sve mi je bilo jasno.
Zasto nema svih modela/proizvodjaca na tim listama? Ko vrsi merenja i na koji nacin?
Potpuno nebitna stvar pri odabiru moba, no dobro, prioriteti su razliciti. [emoji4]
 
Uzmi onaj model koji najmanje zracenja emituje na toj listi i resen problem.
Jos nisam video da na osnovu toga neko bira mob.
Par puta sam i sam pogledao jednu od lista, cisto iz radoznalosti, i sve mi je bilo jasno.
Zasto nema svih modela/proizvodjaca na tim listama? Ko vrsi merenja i na koji nacin?
Potpuno nebitna stvar pri odabiru moba, no dobro, prioriteti su razliciti. [emoji4]
Nisam rekao da po tome biram tel, ali na primer moj mi max 3 ima vrlo jake vrednosti, oko 1,6, znam da one plus ima isto velike vrednosti, i sam xiaomi u globalu ima visoke vrednosti, i nesto mi se cini da je kod telefona sa aluminijumskim kucistima, sar vrednost veca...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vise sam mislio generalno, ne konkretno na tebe.
Veliko je pitanje verodostojnosti tih podataka. Na pojedinim listama nekih proizvodjaca uopste nema. Iz tog razloga i postoji sumnja.
 
Vise sam mislio generalno, ne konkretno na tebe.
Veliko je pitanje verodostojnosti tih podataka. Na pojedinim listama nekih proizvodjaca uopste nema. Iz tog razloga i postoji sumnja.
U globalu ja sam prezadovoljan xiaomi telefonima i imam par drugara koji su "usli u sektu" na moj nagovor, jedan presao na mi8 posle brdo iphonea (poslednji mu je bio 7s ako se ne varam) i odusevljen, a tipa taj 7s sto je prodao, samo je prebacio lovu na mi8, star mesec-dva i kaze da kao da je presao iz auta u avion, ja sam koristio note 4x, pa max 3, sad sam privremeno na note 4x, a ova dva tel mi mirisu kao potencijalna kupovina, e sad zavisi od cene koji bi od ova 2, zavisno od "subjektivne" procene da li se isplati ta razlika ili ne...
Inace, ono sto mi se ne svidja, jeste da se kod ips lcd ekrana, i to ne samo kod xiaomija, nego i pre toga kod sony z2ke, javljaju zute mrlje, imam utisak da je to postalo pravilo kod ips lcd ekrana, malo malo, zute mrlje se pojave...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno