Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Za RN7 sam platio 1.6€ otvaranje paketa ali sam morao slati izvod sa banke carinicima u kome je pisalo 150€ (po novom zakonu u BiH se ne plaća ništa ako je vrijednost robe ispod 150€). Zamolio sam prodavca da platim iz dva puta u 2 različita dana pa da onda pošalje, ako prihvati super. Možda budem morao čekati 1.11. da naručim pa kontam nije mi onda problem i još 10 dana sačekati za popust ako će ga biti.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
On je napisao da ne želi da mu se screenshot s backapuju na google phozos. I ja sam mu napisao da u google photos apk udje u settings pa u backup i sync pa u device backup folders deselect screenshot s
d482eb85d08059ea18cfe9049786892e.jpg


Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Pogledaj iznad post, kod mene nije tako. Znam da koristim Google photos i kako da selektujem foldere problem je do fabrickog ROM-a, koji ima predefinisano gde cuva screenshot-ove.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
A kod mene jos nebuloznija situacija na rn5. Ima zaseban folder za ss na telefonu, ali na onedrive mi sve ss podize zajedno sa fotkama slikanim kamerom iako je u onedrive podesavanjima iskljuceno da radi upload ss. Pa ih stalno brisem sa klauda.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za RN7 sam platio 1.6€ otvaranje paketa ali sam morao slati izvod sa banke carinicima u kome je pisalo 150€ (po novom zakonu u BiH se ne plaća ništa ako je vrijednost robe ispod 150€). Zamolio sam prodavca da platim iz dva puta u 2 različita dana pa da onda pošalje, ako prihvati super. Možda budem morao čekati 1.11. da naručim pa kontam nije mi onda problem i još 10 dana sačekati za popust ako će ga biti.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Onda super, ako prodje iz dva dela vrh. Za 210e bruka deal.
U celoj toj prici mi i dalje u (vucicevoj) Srbiji imamo pdv na sve plus carina za preko 50e.....
 
Bloat gomila dupli aplikacija koje Xiaomi forsira da koristim od kalkulatora do svega i svačega. Galerija je uzasna, gomila neki sminkerski opcija, navikao sam na Google Photos.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Nema nikakvih duplih aplikacija - vise nego drugi proizvodjaci telefona. Naprotiv.

A i galerija je super, koji ce mi google photos, navikao sam na miui gallery.

Misljenja ima 100 razlicitih.

A i.. Google dialer i Messaging su jadno smešni, u poredjenju sa Mi aplikacijama za isto. Google-u izgleda niko nije javio da postoje dual-sim telefoni.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Slazem se, nema nikakvog bloat-a, navika samo i to je to, neko kada predje sa miui-ja na stock razocara se, tako da su misljenja razlicita uvek.

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk
 
Kod miui dialera mi smeta što nema opciju za identifikaciju nepoznatih brojeva kao Drupe ili Google Phone. Veliki plus joj je snimanje razgovora koja radi perfektno! Digitron odlićan, aplikacija za bezbednost takođe.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Prešao sam sa 9T na Oneplus 7 ipak, prvi put Oxygen OS, koji takođe ima svoju galeriju, poruke, dailer... a najbliži je stock-u, takođe mi ni ovde ne smeta, nije problem prilagoditi se tim sitnicama i ne mogu to nazvati bloat i nepotrebne druge aplikacije, uvek ima altrenativa.

Takođe plus za snimak razgovora na Miui-ju koji radi perfektno.

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Procitao sam sigurno poslednjih 20-30 stranica i nisam nasao odgovor(ili mozda nisam video). Koja google kamera za mi9t sa MIUI 10? Video sam nekoliko razlicitih linkova ka kamerama ali sve su za MIUI 11 i Android 10. Ima li kakve razlike? Da li smem ove kamere instalirati? Video sam i onaj link za Nilkin silikonsku masku pa sam je vec narucio.
 
Ja sam koristio onu iz prvog posta i ok je radila, nisam imao potrebe druge da jurim.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ja trazim drugu jer mi ta cresuje istog trenutka kad probam slow motion.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja trazim drugu jer mi ta cresuje istog trenutka kad probam slow motion.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Nemoj džaba tražiti ako je zbog toga. Kod svake verzije, pa i kod verzije 7.0, aplikacija crashuje kad pokušaš da uđeš u slow motion režim

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Hvala na ustedjenom vremenu.

A moze li stok kamera da se natera na 1080 u 240fps?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne može. 60fps je najviše što može

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
apropo bloat/stock aplikacija,slaviću dan kad neko skuva kršten stock audio plejer.i guglov je kršina,mi takođe...
 
Ma dobro aplikacije ko aplikacije, nekome ce goditi Google, nekome oneui, nekome miui, nekome neka cetvrta itd...
*mjau**mjau**mjau* ne moze to minus nekom telefonu biti toliki, svaki ima svoj set aplikacija sad koliko ce ti leci te aplikacije je od osobe do osobe, ali uvijek je opcija tu da skines druge koje ti odgovaraju
 
Iskren da budem mislio sam da se to odnosi na 720p video snimke. Prvi put ovo vidim

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
960fps @720p (ne može se mijenjati)

2f304403c86f946d78f49639bebdf3d8.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
apropo bloat/stock aplikacija,slaviću dan kad neko skuva kršten stock audio plejer.i guglov je kršina,mi takođe...
I ja cekam da Sony pusti Q za svoje telefone pa da se vratim na MusicX... Trenutno koristim Aimp, ali je playlist management uzas...

My kingdom for a donkey...
 
Vidim da pišete za GCam, pa jedno pitanje. Instalirao sam verziju iz prvog posta (v.1.1.9 beta) i kada odem u podešavanja nemam mogućnosti da podignem rezoluciju na više od 12MP za zadnju i 5MP za prednju kameru. O čemu se ovde radi?

I jel ima mogućnosti da automatski slika sa Bokeh efektom da samo pozicija gde je fokus ostane bistra, a ne da se ručno nakon slikanja podešava stepen zamućenja?
5ea0b8c1363cd88e1ffebc7b717c3160.jpg
45fa7b756303c1ab65cc184f55b50bca.jpg
195a1fea03e5f9ad0831dffad8f6dae2.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
I ja cekam da Sony pusti Q za svoje telefone pa da se vratim na MusicX... Trenutno koristim Aimp, ali je playlist management uzas...

My kingdom for a donkey...

blackplayer (možeš i free) ali poželjno da prepeglaš kolekciju sa npr mediamonkey-om prvo.malo ćeš da se naklikaš (slepci traže da im platiš gold da sam sačuvava sve) ali može sve da se spakuje.kad je spakovana blackplayer je uživanje koristiti (i plejliste)...
 
Hoće li pro model imatii neke prednosti u gcam zbog istog 855 cpu-a kao u pikselima?
 
Novi Pixeli imaju iste senzore kao proslogodisnji. S855 je svakako plus, ali ne presudan faktor koliko i sami senzori.
Ponovo je Mi8 model koji ce najvise profitirati. [emoji4]
 
Posedujem 9T 6/64 od prošle nedelje (prešao sa Mi note 3)
Zanima me čime punite vaše telefone, brzim punjačem koji je došao sa telefon ili nekim drugim. Naime pazario bih još jedan spori punjač koji bi stajao u spavaćoj sobi za lagano punjenje. Ne znam koliko ovaj 18w punjač utiče na životni vek baterije pošto koliko sam video pojedinim trenutcima puni bateriju sa 3,5A struje. Tako da bih po potrebi kombinovao punjače, brzi za žurbu a spori preko noći ...
Inače sam oduševljen izradom telefona i ekranom

PS: Čitač otiska me nervira opasno. Imam staklo na ekranu, ubacio isti prst više puta ( sa postavljenim staklom) i opet malo malo pa neće iz prve da otključa. Mi note 3 je to radio 10x bolje i brže. Na global romu sam 10.3.11
 
Ja sam hteo da koristim obicni punjac koji mi je ostao od P9 lite ali se baguje iz nekog razloga, pali i gasi ekran non stop, pa sam odustao.. Koliko pratim sve oko baterija, bitno je da se baterija ne greje tokom punjenja, a jedva da bude mlak tako da sam nastavio da ga koristim, previse mi olaksava zivot kad za 10 minuta punjenja mogu da budem miran dobar deo dana.. I naravno pokusati koliko je moguce drzati ga negde od 20-80, 90%..
 
Poslednja izmena:
Slažem se da bateriju ubija visoka temperatura na prvom mestu , a jačina struje punjenja direktno utiče na temperaturu baterije.
Ispratiću malo koliko se greje pri punjenju. Zasad sam primetio (po Accubatt app) da temperatura baterije ne prelazi 40C , čini mi se da kada temperatura dostigne 40C, telefon obara stuju punjenja kako se ne bi pregrevala baterija.
 
Nazad
Vrh Dno