Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Sasvim ok za 6/128gb model za pocetak. Kad se sve uzme u obzir 340e je ok deal. Ja racunam da izdvojim oko 300e za 6/64gb kad nabave madjari u kad dodje na tu cenu naravno :d
 
Pocophone f1 kad je izasao - utisak nista posebno, igrice ne igram pa mi njegov chipset nije bio presudan (ruzan telefon namenjen "sitnoj deci" i antutuovcima).
A i stedeli su na svakom koraku tako da je to presudilo da ga ne kupim.

Ovaj K20 pro ili kako se vec zove je mnogo lepsi i ozbiljniji telefon, a i deluje da ga nisu toliko obogaljili kao pocophone F1 model.

Verzija sa 8GB ce biti moj izbor, ako u medjuvremenu ne isplivaju neke velike mane :)
Ja sam recimo preprezadovoljan sa tim istim f1.
Ne znam za sta konkretno ti treba "ozbiljniji" telefon, otprilike sve isto mozes I na ovom sto ces moci I na k20pro da radis.

Tim receno, ja gledam da zamenim ovaj I da dodam kesa, posto je stvarno telefon prelep, naravno zavisno od cene.
 
Jos da su oni "zvanicni" i da imaju kontakta sa mi.com
Obicni preprodavci.
 
Evo prvog videa o ovom telefonu (na početku je kratak deo otvaranja pakovanja ali posle možete videti ono što vas stvarno interesuje).

https://www.youtube.com/watch?v=lddF7aHCKXo

Ono što sam ja zapazio, u poređenju sa mojom Ultra Wide kamerom, izgleda da je na ovom telefonu dosta kvalitetnija tj. da je slika dosta oštrija van samog centra kadra (moja kamera je tu sve mutnija, kako se bliži ivicama).
 
Ovaj mi iscrpi i ovo malo životne energije što imam. Baš nekako naporan lik...
 
Cena za sad 575e presell. Mada tek je pocetak. Nadam se da ce i ubuduce gurati ekran bez notcha kao ovaj...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Ne brini, brzo ce njemu pasti cena. A notch je svojih 5 minuta slave potrosio, niko ga vise (osim mozda iPhona) nece ubuduce stavljati..

Sa S9 poslato
 
Prelep mob. Meni za nijansu lepsi cak i od OP7. [emoji4]
 
Ovaj i mix 3 sad u vrhu, ne znam koji bi pre [emoji2]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Lepši zbog ravnih ivica :)
Jedva čekam da vidim početnu cenu mi9t na kp :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ovaj i mix 3 sad u vrhu, ne znam koji bi pre [emoji2]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ja bih Mix 3 samo zbog bolje resenog mehanizma, inace me ka 9T vuku bolja baterija, cipset, 3.5 mm i wide angle kamera. [emoji4]
Bice zaista teska odluka. Mada ceka se i taj Max 4, valjda ce ga predstaviti u julu pa da vidimo na cemu smo. [emoji4]
 
Ja se vec neko vreme razmisljam da uzmem mix 3, al sad... Ne znam, realno mix mi je bolji zbog izrade i kontam da ce kamera, sa gcam pogotovo, biti bolja, al ostalo me vuce sad ka ovom, pogotovo baterija ssa ovim sd855 kombinacija [emoji4]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mene jos vise mami kombinacija S730 i 4k mAh, to treba videti. [emoji4]
Sve cemo znati kada se 9T bude pojavio na KP. Na osnovu pocetnih cena ce se znati koji ce u tom momentu biti bolji izbor, iako je stvarno tesko nekog izdvojiti. Ali gotovo sam siguran da ce 9T Pro imati vecu cenu na KP od Mi9 i Mix 3. [emoji4]
 
Da pocetnu ce imati sigurno vecu, pogotovo jer su mix 3 i mi9 vec na oko 400e i manje cak. Obican k20 na bi razmatrao jer ce on sto se tice kamere biti valjda jos losiji.. [emoji53]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
No IR blaster, no party.
 
Pa po čemu da bude lošija kamera od Mix 3? Zar nije ovaj senzor skloniji budućim peglanjima i doradama? Još ako u Pixel 4 stave ovaj senzor mislim da će GCam sve da šije.
 
Nema OIS a i tesko da ce se Google odluciti za ove senzore, no nikad se ne zna. Popularni su u poslednje vreme dosta, to stoji, maltene svaki drugi mob ga ima.
Mix 3 sa druge strane ima vec proveren senzor koji je i u Pixelima i u Mi8, samim tim GCam je max optimizovan za njega.
 
^^upravo to. Ako ubace u nove pixele taj senzor moze da bude ok

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
https://youtu.be/acmzeHFyh_I

Ne znam koliko je verodostojan video, ali kamera (za stvari koje su pokazane) deluje vrlo uporediva sa OnePlus 7 Pro (u nekim situacijama bolja, u nekim za nijansu lošija, ali nigde nije katastrofalna).

Videćemo kada izađe neki bolji kamera review.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Niko ni u jednom momentu nije rekao da je kamera katastrofalna. Uz GCam moze biti jos samo bolja. Svakako u potpunosti odgovara cenovnom rangu u kojem se nalazi, cak i iznad toga ako sagledamo citav camera setup.
 
Slažem se, nije nigde pominjano da je katastrofalna. Moj pogrešan izbor reči, izvinjavam se. :)

Uvek postoji ta bojazan, kao i u mnogo primera ranije, da će sam uređaj biti vrlo dobar ili odličan OSIM kamere. Tu stvari budu prosečne, jer se negde moralo štedeti.

A ja (kao ni većina ljudi) ne bih voleo da bude prosečno, već bar vrlo dobro, iako sam svestan da ne može da bude u rangu nekoliko najboljih uređaja na tržištu (S10, P30 Pro, Pixel 3, iPhone XS).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma kamera ce biti dobra tu nema brige. [emoji4]
718656c2ad5311d527f04ccf46a337eb.jpg
46af02d489fccf090a2e2966077afff6.jpg
 
Pa ako im kamera bude u rangu sa Mi 8 i ako GCam bude kao na Mi 8, pogotovo u uslovima slabijeg osvetljenja ja ću biti zadovoljan. Samo da ne bude lošija kamera. Malo me to brine.
 
senzor na k20 pro isti kao na mi9. sony imx 586


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno